Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рециклиране на един Болгар ТК-80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

    Според мен голямото усилие при натиск на съединителя е от яките пружини (и многото на брой) на притискателния диск
    докато тези новите са с диафрагма и от там идва по малкото усилие при натискане....( руснака казва че с новия се усеща като съединитела на жигулата .....)

    Коментар


    • #92
      От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

      Колко пари е този комплект? Струва ми се, че на болгарчето, след 5 години вярна служба с челния товарач, съединителят е към своя край.
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • #93
        От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

        Цена на едро с ДДС:
        555,00BGN






        Цена за клиент:
        925,00BGN





        Покажи всички цени:
        без ДДСс ДДС


        Срок на доставка:
        За 3 и повече работни дни
        B28: 0
        Други клонове










        Коментар


        • #94
          От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

          В28... 3 работни дни - май от Полша ще идва...
          Фиат Купе
          Опел Фронтера В
          Мицубиши Паджеро Пинин

          Коментар


          • #95
            От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

            Изглежда интересно решение. Ако не друго, със сигурност ще е по-лек от оригиналния.
            Но е и чувствително по-скъп.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #96
              От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

              Е по-скъп е доста ,но заслужава ли си да солжиш евтин съединител при положение ,че продаваните в България - беларуски,руски,украински и какви ли не видове не се знае колко са такива всъщност.Машините като болгари,Т-та ,ЮМЗ-та и прочие имат лоша слава точно заради това - заради фалшивите и некачествени части.Колегата iovkito каза ,че съм хвърлил прекалено много пари/труд ,но реално при един болгар ремонтиран с качествени части всяко вложение се избива. От както съм с летрика стартер съм забравил за всякакви проблеми например.Летриката вече стана МАЛЕ и е още по-скъпо ,но с ресурс в пъти по-дълъг от другите боклуци също и от Магнетон-а. Същото важи и тук за съединителя.

              Коментар


              • #97
                От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Изглежда интересно решение. Ако не друго, със сигурност ще е по-лек от оригиналния.
                Но е и чувствително по-скъп.
                Лекия съединител и маховик не са предимство за този тип машини,даже са недостатък.

                @htz180
                Колега,споменал си за сервомеханизма на съединителя,че не ти върши работа,можеш ли да уточниш как точно,понеже се чудя дали да го възстановявам.На моя трактор никога не го е имало,за мен не е проблем,но на бащата с напредването на годините взе да му натежава.Не знам дали на теб ти върши работа,но тези операции,където трябва да се сменя често между преден и заден ход ги правя на 2ра бърза и задна.Малко бързичка идва задната,но за моите нужди върши работа,а смяната е като на лека кола.

                Коментар


                • #98
                  От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                  Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
                  Колегата iovkito каза ,че съм хвърлил прекалено много пари/труд ,но реално при един болгар ремонтиран с качествени части всяко вложение се избива. От както съм с летрика стартер съм забравил за всякакви проблеми например.
                  Прав си за частите и проблемът е там, че аз няма как да разбера какво са ми продали в магазина. Някой може и да прави разлика между фалшиви и оригинални, но аз поне не мога. Ремонта на т-то, който включваше кръст, скоростна кутия, някой друг семеринг и съединител, ми отне около 20 дена. Не е приятно да си изгубиш времето и след това да започваш всичко от самото начало. Иначе, за такива малки производители като нас, най-доброто е 1-2 западни трактора и 1-2 руски, които да ги заместят при авария.
                  Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                  Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                  Коментар


                  • #99
                    Колега kirilpm ако става на въпрос под сервомеханизъм това на болгара с пружината и ексцентрика ,проблема при нас е ,че колкото и да опитвахме не успявахме да го регулираме както трябва и когато отпускаш съединителя в един момент пружината обръща посоката на натиска и направо ти бута съединителя нагоре и трактора скача и тръгва.Или изгасва Когато я махнахме пружината много по-плавно с крак си контролираш отпускането на педала както при всички трактори. Въобще не разбирам идеята на тая пружина.

                    Що се отнася до останалото за болгара след ремонта ще кача малко снимки и разяснения пак година по-късно:

                    Като цяло по трактора не е правено почти нищо козметично и почти нищо механично след капиталния ремонт.Пластмасовите капаци отпадат ,тъй като предният е несъвместим с фадромата ,а калниците и сега от време на време обират удари в стени ,та не ми се мисли на кой удар ще ги счупя пластмасовите.

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:GOPR3715.JPG Прегледи:0 Размер:397.8 КБ ID:6543020

                    Разпределителя на фадромата по едно време отказа да работи ,много тежък стаяна дойстика и спря автоматичното връщане на позицията на джойстика.Набедихме всичко останало ,но не и финландския разпределител. В крайна сметка се оказа ,че гумичките вътре са се разложили от маслото. Тук въпроса е маслото ли ни е боклук или гумите на уж много скъпия разпределител са боклук. Сменихме всички гумички с нови и заработи както трябва.Който не сложил спирала на хидравличните си маркучи да слага обезателно ,защото това нещо струва 2 лева на метър а вече ми е спестило маркучи за 100-200 лева.

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:GOPR3717.JPG Прегледи:0 Размер:370.9 КБ ID:6543021

                    Учудващо засега кожата държи и освен където е ударена с щанги и прочие не е протрита ,скъсана и така нататък. Страничните огледала както и предното са нови по трактора. Едното странично е с различен размер от другото странично. И двете уж са оригинални. Лявото стъкло е с няколко милиметра по-малко и при лек удар излиза от уплътнението и пада на земята.Единият път го видях как пада и го хванах с ръка ,втория път падна в движение по асфалта и остана цяло.За учуда на мен и на още 10 човека ,които си гледаха сеира на пътя Прибрах си стъклото в кабината и се изнизах . Въпроса е ,че или трябва да ходя и да ги меря новите в магазина или да измисля как да закрепя това огледало. Задните амортисьори снимани по-назад в темата уж оригинални от беларус 952 изпуснаха преди 2-3 месеца. И то без да са ползвани кой знае колко.

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:GOPR3718.JPG Прегледи:0 Размер:411.7 КБ ID:6543022

                    Лоста на скоростите мислех да го местя вдясно като при 952 ,но е безпредметно и всъщност даже ще пречи ,тъй като сега докато с дясната ръка затварям ъгъла на кофата когато загреба зърно с лявата вече съм включил задна.

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:GOPR3720.JPG Прегледи:0 Размер:461.2 КБ ID:6543023

                    По самия трактор не е имало механични проблеми от последния път споменавано в темата с аксиалния лагер. Всичко работи както трябва засега. Даже и течове няма ,освен таене леко от семеринга на коляновия вал ,което при руските машини сигурно е по-плашещо ако го няма. Нов семеринг и още като нов си протече. Красота.

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:GOPR3724.JPG Прегледи:0 Размер:414.9 КБ ID:6543024

                    И тук е редно да вмъкна тази снимка от Т-то ,тъй като болгара е облепен със същата изолация на Сайлън Коут. Разликата е огромна. При Т-то темепературата в кабината драстично спадна тъй като спирам топлия въздух от двигателя и най-вече от скоростите ,при Болгара температура не е проблем така или иначе ,но изолацията заедно с битумната шумоизолация и всички нови уплътнения както и изолацията от каменна вата под волата. От всичко това заедно в момента в болгара е малко по-шумно от Холанда. Преди време ги бях мерил и разликата беше 10 дицибела повече на ТК-то от холанда.Но вътре е тихо и то при положение ,че ауспуха е директно заварен кенеф от неоригиналните (поради формата на фадромата)

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:GOPR3711.JPG Прегледи:0 Размер:305.8 КБ ID:6543025


                    Засега е това ,може темата да се счита за приключена.Макар и скъп ремонт трактора работи без проблем и имам увереност ,че ще остане дълго така.Ако излезнат някакви дефекти или проблеми в течение на работата било то от неправилна работа или некачествени части ще пиша тук за да може ако някой решил да ремонтира болгара му да има в предвид тези проблеми.

                    Към момента най-належащо следващо подобрение е да се монтира някакъв филтър като предложените от колегите в предните страници ,защото мрежата която ние сме сложили е безполезна и след като натовариш 3-4 гондоли слизаш като след пустинна буря...Отделно ,че го дишаш.

                    Коментар


                    • Дай снимка на задните гуми на Болгара с бетона в тях. Да се види добре.
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • Откъде се купува тзи спирала за маркучите? И как по-точно ги предпазва-от протриване ли, или какво?

                        Изолацията откъде и колко струва?
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • Всеки магазин за хидравлика и маркучи, по спомен не беше скъпа.

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Откъде се купува тзи спирала за маркучите? И как по-точно ги предпазва-от протриване ли, или какво?

                            Изолацията откъде и колко струва?
                            Има я навсякъде,пластмасова спирална лента.Имам я на всички маркучи по пръскачката,яде метала а на нея и няма нищо.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • Спиралата я има почти навсякъде в по-големите магазини за хидравлика и маркучи хидр. кат я има черна и жълта. Цената на Ф32 e към 2 лв метъра без ДДС като аз Ф32 я ползвам за два маркуча. Навиването е същински трън в задника ,но специално на болгара имаше 4 маркуча ,които се бяха протъркали до металната оплетка и то след година ползване.На Т-то маркучите също бяха доста износени.Започнах да обикалям машините наред и почти навсякъде намерих по един износен маркуч. А най-гадното е да спрез работа поради нещо дребно като протъркан маркуч и теч на масло. Особено в жътва например. Цената на изолацията е 100 лева без ДДС квадратния метър - около 6 кг квадратен метър тегло. Това е на тази битумната с алуминиевото фоило от снимките по-горе. Тя е и основната.Другите две изолации от микропореста гума и звукоизолацията Repren бяха около 20 лв квадрата всяко като зависи от дебелините всичко. Кабината на болгара излезна около 600 лева в изолационни материали.

                              Коментар


                              • Колеги защо от ей тук като работи двигателя излизат балончета и масло? https://imgur.com/a/9JTIHas

                                Коментар


                                • Kirilpm
                                  Kirilpm коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Постарай се да направиш снимка в по-общ план.Това плочата към картера на съединителя ли е на снимката?

                                • Ilian23
                                  Ilian23 коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Да ще цъкна утре по хубава снимка.

                                • Ilian23
                                  Ilian23 коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Където е остъргано https://imgur.com/a/I4e5tly

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X