Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рециклиране на един Болгар ТК-80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

    Малко развитие по този проект:

    Джойстика му търсим място /и намерихме/ . Направихме стойка и на разпределителя на фадромата отпред на конзолата.Лостчетата малките долу вляво от джойстика са на вторият разпределител 2 секционен - една за навеса и една за ремарке.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GOPR4482.JPG
Прегледи:1
Размер:743.6 КБ
ID:5785102

    За таблото си харесах тези бушони - продават ги за беларус уж.Дали е така - не знам.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GOPR4491.JPG
Прегледи:1
Размер:763.1 КБ
ID:5785103

    За съжаление се оказа ,че сме пропуснали една маслоотражателна пластина и един семеринг протече през контролният отвор.Разцепихме трактора и сменихме семеринга с нов като сложихме лагер с метална капсолация от едната страна.При оригиналният болгар се слага лагер 210 обикновен без капсолация и между лагера и семеринга има пластина най-обикновена служеща като маслоотражател.Пластина не намерих , на по-новите беларуси вместо пластина слагат лагер 60206 ,който от едната страна е с метална капсолация и липсва пластината (капсолацията я замесва, уж... )
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GOPR4498.JPG
Прегледи:1
Размер:642.3 КБ
ID:5785104
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GOPR4508.JPG
Прегледи:1
Размер:665.4 КБ
ID:5785105

    Коментар


    • #62
      От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

      Лагера ми беше направил проблем там, смених и муфата, не помня да е имал такава пластина нашия там

      Коментар


      • #63
        От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

        Лагера с метална капсолация ли беше или без никаква ? В каталога на по-новите МТЗ-та давата без пластина - муфата - о пръстана - семеринга и лагера последователно като лагера е 60210 - като 60 показва ,че е с метална капсолация само от едната страна. При каталога на болгара обаче има още една позиция с пластината ,а лагера е изписан само 210 - без капсолация. Явно нашият е от най-старите.

        Коментар


        • #64
          От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

          Не знам какъв джойстик слагаш, но не мисля, че ще можеш да работиш толкова прецизно с него колкото би работил с обикновения разпределител.
          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

          Коментар


          • #65
            От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

            Джойстика управлява с жила разпределител само за фадрома на Nimco. Всички пронарски фадроми идват с такъв джйстик и такъв разспределител. На дойца на един колега съм го ползвал абослютно същият джойстик и абсолютно същият разспределител и е просто приказка управлението.

            Коментар


            • #66
              От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

              Дали ще джойстик с жила, джойстик с оперативно налягане или джойстик с щангички удобството и бързината са несравними

              Коментар


              • #67
                От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                Джойстик не съм пипал никога и не зная за него,но с тези предпазители ще се родиш.Омръзна ми постоянно да човъркам и донамествам моите в таблото,вечно нещо не работи.Двата най-важни предпазителя за динамото и за бобината на стартера ги изведох с кабелни обувки и с предпазители от този тип,бях гледал че руснаците ползват бушонно табло от Газела,но така и не намерих в България такова чудо.Като стигнеш до сглобяването на кабината,можеш ли да щракнеш някоя снимка на покрива,ако е от тези с отваряем люк.Кабината ти е същата като моята,но при мен предния собственик е решил въпроса с покрива с едно парче поцинкована ламарина и лятото вътре става....

                Коментар


                • #68
                  От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                  Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                  А предните гуми на болгара имат ли нужната товароносимост? Аз мислех да препоръчам на колегата htz180 да потърси варианти за сдвояване на предните гуми, особено ако ще се работи с товарача по меки и кални терени. Защото когато кофата загребе 1тон. + 600кг. самото товарачно устройство + тежестта на предницата, предполагам надхвърля 2т. само на предните гуми, а вероятно е и повече. Разпредлението на натоварването е важно, за да може товарачът да работи стабилно, и да не се подскача задницаta, при напълно натоварена кофа. Освен това бих му препоръчал за компактни противотежести отзад да събере 4-5 гуми от джипа, да ги залее с бетон и тръба 2" в средата, и направо на навеса отзад. Ако съберат поне по 50-60л. бетон, ще дадат още 300кг. отзад най-малко.
                  50-60 литра бетон са 120-130 кг..

                  Изпратено от моят TA-1033 с помощта на Tapatalk
                  Кольо Динев

                  Коментар


                  • #69
                    От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                    А кофата на Болгара сбира пряко сили 500кила пшеница с ушире нието,инак 300.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                      пшеница да, но пясък или баластра? или бетон
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                        Кофата ,с която сме сега събира 300-350 кг пшеница в зависимост от хектолитъра.Не мисля да му правим новата по-голяма ,защото като се напълни с пясък при завоите става интересно.Иначе видях в няколко обяви болгари с предни гуми 12x16 и си мисля дали да не го направим и ние с такива.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                          тези 12х16 по-широки ли са от штатните на 20 цола? а по товароносимост 16-ските как са? иначе лекотоварни гуми на 16 цола има и по 900-1100кг примерно, но не знам по профил и външен диаметър как ще станат....
                          -Чем занимаетесь по жизни?
                          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                            Ако не ме лъже паметта това са гумите на масовите леки ремаркета,пръскачки и т.н.Би трябвало да носят повече товар,понеже са с повече платове и лагерите за техните главини са по-корави.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                              Точно гуми от пръскачка перла ,ремаркетата лозарските и други. Задните на Нивата също са такива. Ние в момента на едно РСД-4 сме му направили наш си кош и е с 4 такива гуми го товарим стабилно с по 8 тона жито.
                              Eто този ,който се продаваше и видях с такива:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:125065417_1_800x600_traktor-tk-80-mtz-gr-plovdiv.jpg
Прегледи:1
Размер:167.6 КБ
ID:5785364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:125065417_2_800x600_traktor-tk-80-mtz-snimki.jpg
Прегледи:1
Размер:76.3 КБ
ID:5785365

                              Възможно е и да са 9x16.Разлика е съвсем малка в диаметъра външният и широчината спрямо 12x16 - джантата е една.Имам една такава 9x16 и съм я сложил за съхранение до 12x16 и е около 5 см по-малък диаметъра.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                                Колега Даскалов този буфер (теглич) дали ще издържи 10 тона ремарке ...че съм се навил да купувам и аз ....

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:207.8 КБ
ID:5785366

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X