Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АУАН Столична Община

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: АУАН Столична Община

    Не и за ЦГМ. Касационна жалба от 5 реда - направо скандална, без нито едно основание по същество, направо не знам как не го е било срам колегата да я пусне срещу мотивирано 3 страници решение. Направо са безобразни.

    Коментар


    • #77
      От: АУАН Столична Община

      Имат сигурно някоя заповед като в МВР едно време-всички отменени да се обжалват на въззивна. И те ги пишеха такива, ама нямат избор-заповедта си я има и трябва да я спазят.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #78
        От: АУАН Столична Община

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
        ..... Естествено я отмениха, и пак обжалват докрай, чакаме насрочване пред АССГ и занимаваме сума съдебни инстанции заради едни найлонови пликове, които лъжат че измерили.
        И по тази схема гражданинът Иван Петров Иванов, 49 годишен, неосъждан, с основно образование, по длъжност "Контрол по редовността на пътниците" към ЦГМ - София, а по душа - пълна мижитурка - ще мине метър.

        Коментар


        • #79
          От: АУАН Столична Община

          Ей, големи колебания. Аз не разбрах сега - да си дупча ли билет, или да не си дупча?
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #80
            От: АУАН Столична Община

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Ей, големи колебания. Аз не разбрах сега - да си дупча ли билет, или да не си дупча?
            А качваш ли се в градски транспорт?

            Коментар


            • #81
              От: АУАН Столична Община

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              И по тази схема гражданинът Иван Петров Иванов, 49 годишен, неосъждан, с основно образование, по длъжност "Контрол по редовността на пътниците" към ЦГМ - София, а по душа - пълна мижитурка - ще мине метър.
              Ъъъъ, а?

              Коментар


              • #82
                От: АУАН Столична Община

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Именно. Затова и писах че на осиращи се не желая да плащам заплата. Затова и трябва да се използват всички възможности да не се плащат глоби. Дай Боже да се научат.
                Шегуваш се .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #83
                  От: АУАН Столична Община

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  Ъъъъ, а?
                  Ами след всички инстанции, вие печелите, НП е отменено, присъдени са ви ххх лева разходи, а на другия ден конкретният виновник за цялата сага ще изплющи пореден АУАН на някой завалия с по-голяма раница в транспорта.

                  Коментар


                  • #84
                    От: АУАН Столична Община

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    А качваш ли се в градски транспорт?
                    Добър въпрос - хвана ме. Ама все-пак, по принцип.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #85
                      АУАН Столична Община

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Ами след всички инстанции, вие печелите, НП е отменено, присъдени са ви ххх лева разходи, а на другия ден конкретният виновник за цялата сага ще изплющи пореден АУАН на някой завалия с по-голяма раница в транспорта.
                      И това производство е верига от някакви действия, като на всеки етап може да има грешка някаква. Но попринцип контрольорите са най-малките виновници. Над тях има орган именуващ се “административно-наказващ”, върху който тежи задължението да събере всички доказателства, включително и тези които сочат за невиновност , да провери акта и чак тогава ако е доказано нарушението, да наложи наказание. Някога да сте чули за случай акта да не е преписан дословно !? Всеки ше ви каже няма смисъл от възражението в три дневния срок- ми няма Верно е, никой няма да го прочете. Наказателното постановление е ПРАВОЕАЗДАВТЕЛЕН АКТ и за да го издаде органа трябва да е убеден във вината на нарушителя, с подкрепени от написаното в акта доказателства. Да Ама не, не са виновни тия двто пишат актовете, другите дето го проверяват са за бой.

                      Коментар


                      • #86
                        От: АУАН Столична Община

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Шегуваш се .
                        Оптимист съм.
                        Същото като при ушевите. Спира те и пише акт че си ползвал мобилно устройство. Ама ползвал ли си, не си ли?

                        И то щото
                        а) нямо контрол какво пише (или ... Така де)
                        б) няма санкции че пише глупости
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #87
                          От: АУАН Столична Община

                          Така или иначе синът днес ще си плати акта. Така е възпитан, но не съм убеден, че добре съм го възпитал.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #88
                            От: АУАН Столична Община

                            Не съм чел никога наредбата за превозите, заради това и се въздържам до тук да взимам отношение конкретно по нея. Тази за паркирането е абсолютно незаконна цялата, там две мнения и спор няма, всичко зависи от съвестта на гражданите. Гледам да я спазвам, макар да съм наясно с пожелателните норми в нея и че никой за нищо не може да ме глоби.
                            Има обаче един друг момент-всички така сме възпитани-кой малко, кой повече. Да спазваме някакви близки до обикновената житейска логика правила, без да сме съвсем наясно какви са те всъщност и има ли ги изобщо. Да не паркираш на инвалидното място, да си дупчиш билет като се качиш в рейса и др. подобни. В един момент се оказва обаче, че правилото, дето си спазвал цял живот, го няма никъде написано. Или се оказва самото то незаконно-написал го е някой, дето няма право да го пише. Винаги можеш да продължиш да го спазваш, по навик. Но има и друг път. Човек трябва сам да избере. И да е наясно, че и по двата възможни пътя създава личен пример.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #89
                              От: АУАН Столична Община

                              И след 500 годин няма да се оправи тая държава.

                              Коментар


                              • #90
                                От: АУАН Столична Община

                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                                И това производство е верига от някакви действия, като на всеки етап може да има грешка някаква. Но попринцип контрольорите са най-малките виновници. Над тях има орган именуващ се “административно-наказващ”, върху който тежи задължението да събере всички доказателства, включително и тези които сочат за невиновност , да провери акта и чак тогава ако е доказано нарушението, да наложи наказание. Някога да сте чули за случай акта да не е преписан дословно !? Всеки ше ви каже няма смисъл от възражението в три дневния срок- ми няма Верно е, никой няма да го прочете. Наказателното постановление е ПРАВОЕАЗДАВТЕЛЕН АКТ и за да го издаде органа трябва да е убеден във вината на нарушителя, с подкрепени от написаното в акта доказателства. Да Ама не, не са виновни тия двто пишат актовете, другите дето го проверяват са за бой.

                                Явно аз нещо не обяснявам като хората. Ти съдиш общината или нейно ТД. Съответно печелиш и НП се отменя, а общината или нейното ТД си плащат разходите. Обаче СГО и нейните структури разполагат с бюджет от милиард нагоре + възможности за административно скубане на 2 млн. човека и съответно като им вземеш 300-400-2000 лева - бълха ги ухапала. Все едно да направиш глобата за превишена скорост 40 стотинки. и да се надяваш такава глоба да има някакъв превантивен ефект. Пишат си едни наредби, едни тарифи, едни чудеса и на никой не му пука. Дребен процент жалят, обаче огромното болшинство псува, плаща и гласува за същите мекерета.

                                Ако ВСИЧКИ жалят ВСИЧКО - нещата може би ще се оправят, НО първо съдебната система ще клекне и второто - вероятността това да стане (всички да жалят) е минимална. Много по-ефективно би било да гониш ф.л., което е фактически е извършило нарушението, било бай Ваньо Контрольора или кака Сийка Разпоретината (право в библиотекарския), които са съставили/издали порочните АУАН/НП.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X