Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АУАН Столична Община

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: АУАН Столична Община

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Един много по-умен от мен човек е казал, че гражданските права са като мускулите-трябва да се упражняват ежедневно. В тази връзка и личното ми убеждение, че всяко наложено наказание от държавен или административен орган трябва да бъде разгледано от съд, преди да влезе в сила .Ефектите му-превъзпитание, превенция и т.н. са после. Първо трябва да имаме справедливо и наложено според закона наказание. Трябва 100% гаранция за това. А тя е постижима по два начина-или пред съд или ако просто стоиш и не правиш нищо, изтече давност и т.н., което означава, че наложилият наказанието не е бил сигурен в това, което е направил и не е сигурен какво иска да постигне.
    Що за безумство?!!
    Возиш се без билет, хващат те и после за този заплетен казус трябва да ангажираме съд... брилянтна мисъл!
    Другата брилянтна мисъл е малко по-горе в темата - изтриването с циганите.
    Направо ме натъжавате.
    Сериозни хора, на възраст... пък едно такова повърхностно житейско мислене.
    В това кой как си възпитава децата няма какво да се меся - всеки преценява за себе си, но няма ли най-евтиното, безпроблемно и културно решение е да си дупчиш билета щом си решил да се возиш?
    Георги Тонев

    Коментар


    • #17
      От: АУАН Столична Община

      Как е съставен, има ли всички реквизити по закон, дали е съставен от лице, имащо право да съставя такива актове...После имаме НП-кой го е издал, какво е писал вътре, правилно ли е описана фактическата обстановка, наказанието отговаря ли по види и размер на предвиденото в закона, има ли свидетели...Разбира се, че е най-безпроблемно да си дупчиш билета...А ако няма от къде да си го купиш, пък някой реши да те санкционира, какво правим?
      Не са толкова прости нещата.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: АУАН Столична Община

        За 40лв не си заслужава разправията. По-добре добре плати... петъчната дискотека е по-скъпа.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #19
          От: АУАН Столична Община

          Да, да... страхотно сложни са!
          В младежките си години, когато нямахме с брат ми и майка ми пари да се усмихнем са ми писали глоби. Взимал съм пари назаем и съм ги плащал, а не съм ангажирал експертиза да установи под вола дали има теле, само ли е дошло, родило ли се е и каква му е житейската нагласа. Защото така е честно спрямо всички.
          Имало е кой да ме насочи в тази посока, за което сега съм благодарен. Това в случая е важното, каква е поуката за малкия.

          П.П.
          Циганите никой не ги "пише" за да се възползват от така мечтаните "права" и "блага". Във всеки един момент, който има желание може да се преобрази веднага на циганин без пречки.
          Георги Тонев

          Коментар


          • #20
            От: АУАН Столична Община

            Накратко, ако по някаква причина не го хванат да плати докато изтече давността пият студена вода.
            Ако го хванат да плаща е според зависи.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: АУАН Столична Община

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Как е съставен, има ли всички реквизити по закон, дали е съставен от лице, имащо право да съставя такива актове...После имаме НП-кой го е издал, какво е писал вътре, правилно ли е описана фактическата обстановка, наказанието отговаря ли по види и размер на предвиденото в закона, има ли свидетели...Разбира се, че е най-безпроблемно да си дупчиш билета...А ако няма от къде да си го купиш, пък някой реши да те санкционира, какво правим?
              Не са толкова прости нещата.
              Демек разчиташ на късмета някой по веригата да е неграмотен. То и тези шансове ще се стопяват, а най-добре за съдебната система, да се вкара правило отсяващо причините за отмяна по същество(и някои от тия формалности да не важат).
              На 18, НАП ще си вземат парите преди да изтече давността. И така трябва.
              Циганите минават метър, като не дават лична карта. От там трябва полиция, в районното и т.н. А все няма ресурс. Няма и НАП какво да му вземат. И много повече неща им плащаме на циганите, без самите ние да ги ползваме, а в случая става въпрос за индивидуално плащане на услуга, за което всеки си носи отговорност. Горе-долу е равносилно на дребна кражба. И някъде по света е поставено на правилното място при съответните нарушения.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #22
                От: АУАН Столична Община

                Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                Що за безумство?!!
                Возиш се без билет, хващат те и после за този заплетен казус трябва да ангажираме съд... брилянтна мисъл!
                Другата брилянтна мисъл е малко по-горе в темата - изтриването с циганите.
                Направо ме натъжавате.
                Сериозни хора, на възраст... пък едно такова повърхностно житейско мислене.
                В това кой как си възпитава децата няма какво да се меся - всеки преценява за себе си, но няма ли най-евтиното, безпроблемно и културно решение е да си дупчиш билета щом си решил да се возиш?
                Предлагам да се задълбочиш над житейските проблеми до ниво на Дзен Будизма! Децата са ми достатъчно добре възпитани. По някаква причина в случая нямаме перфориран билет. Синът ми не е платил глобата най-вероятно защото не е имал възможност в момента (учи и работи към днешна дата). Иска още утре да отиде и да си плати, но аз лично не съм съгласен в случая. Не и преди да ми е изяснен казусът.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #23
                  От: АУАН Столична Община

                  Пропускате един тънък момент - за да падне НП то трябва да е осрано. Служителя който го е осрал взима заплата. Заплатата му я плащам аз. Аз пари на осиращи се не желая да давам.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: АУАН Столична Община

                    ...
                    Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 20-01-18, 21:35. Причина: дублиране
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: АУАН Столична Община

                      Сега казуса ли се изяснява или възможностите за неплащане? На мен ми прилича на второто.
                      Фактическата ситуация момчето вероятно ти я е обяснил и щом има желание да си плати веднага очевидно не се усеща по някакъв начин несправедливо санкциониран.
                      А ти защо го спираш?
                      Георги Тонев

                      Коментар


                      • #26
                        От: АУАН Столична Община

                        Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                        Сега казуса ли се изяснява или възможностите за неплащане? На мен ми прилича на второто.
                        Фактическата ситуация момчето вероятно ти я е обяснил и щом има желание да си плати веднага очевидно не се усеща по някакъв начин несправедливо санкциониран.
                        А ти защо го спираш?
                        Ти конкретно прочете ли какво питах?
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: АУАН Столична Община

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Иска още утре да отиде и да си плати, но аз лично не съм съгласен в случая. Не и преди да ми е изяснен казусът.
                          Значи е момче на място. И това е най-правилния вариант според мен.
                          Утре ще изкарва книжка, и ще го принудят да плати за да си вземе документа (изключваме лични връзки в Системата, а по принцип).

                          Пепи, ти нямаш достъп до това какво е осрано. А и специално в случая, нарушението касае приходите в общината, а не теб лично.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: АУАН Столична Община

                            Щом е пълнолетен няма казус.Ще му прехвърлят глобата в НА П.Млад е и все нещо ще му затрябва и тогава ще си плати.За циганите не сте прави вече им взимат глобите даже и за без лична карта.Иначе няма детски,няма помощи от европа,няма за самотни майки.Борбата с тока е спечелена,сега само обикаляме с багерите на ВиК.

                            Коментар


                            • #29
                              От: АУАН Столична Община

                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              Ти конкретно прочете ли какво питах?
                              Да, прочетох.
                              Прочетох това: "Ако не се плати тая тъпня какво се случва? ", прочетох и това "КАжи честно! Когато първият циганин си плати подобен акт (ако изобщо му го напишат), вярвай ми веднага ще отида да платя и аз!!! "
                              На тебе как ти звучи? Като "изясняване на казуса" ли или като онова другото?
                              Георги Тонев

                              Коментар


                              • #30
                                От: АУАН Столична Община

                                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                                Предлагам да се задълбочиш над житейските проблеми до ниво на Дзен Будизма! Децата са ми достатъчно добре възпитани. По някаква причина в случая нямаме перфориран билет. Синът ми не е платил глобата най-вероятно защото не е имал възможност в момента (учи и работи към днешна дата). Иска още утре да отиде и да си плати, но аз лично не съм съгласен в случая. Не и преди да ми е изяснен казусът.
                                Ученическа карта струва 20 лв

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X