Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с Baofeng 5r

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с Baofeng 5r

    Здравейте,
    Става дума за батерията, уж показва две чертички а станцията както сканира гасне и не иска да се включи. За да тръгне трябва да я включа към зарядното, батерията е на няколко години /3/, но е зареждана не повече от 5-6 пъти през това време. Чудя се дали проблема е в антената или някъде нещо "гърми" като поработи повече от 10тина минути. Някой дали е имал опит с подобен проблем?

    Другият проблем е свързан със сканирането. Преди години хващаше Сот, таксита и т.н., сега се намира само бърза помощ независимо на каква стъпка се сканира. Дали нещо не се е скапал обхвата заради антената или пипането на файла с каналите или пък настройките?

  • #2
    От: Проблеми с Baofeng 5r

    Като за начало можеш да замериш батерията под товар.. ако пада под 3,2волта значи е заминала.

    За каналите не знам какво скенираш, но е напълно възможно въпросните ползватели да са минали на цифрови радиа.

    Коментар


    • #3
      От: Проблеми с Baofeng 5r

      Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
      Като за начало можеш да замериш батерията под товар.. ако пада под 3,2волта значи е заминала.

      За каналите не знам какво скенираш, но е напълно възможно въпросните ползватели да са минали на цифрови радиа.
      Търсят се такситата, ама нещо удрям на камък. :/

      Baofeng имаха ли DMR радио?

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми с Baofeng 5r

        Отдавна ги няма такситата. Цифрови са. По-точно кодирани. В някои градове все още има некодирани на МВР, но като цяло всичко подобно е на изчезване.
        Последно редактирано от santaclash; 20-01-18, 19:04.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Проблеми с Baofeng 5r

          Какво значи "кодирани" - не цифрови, а "кодирани"?
          Как са кодирани?

          Коментар


          • #6
            От: Проблеми с Baofeng 5r

            Е загубата на такситата е направо болезнена. Едно време ми бяха страшно интересни за слушане. Baofeng DM-5R дали ще ги хване? Не бях си играл с години чак днес установих, колко скучен е станал ефира.

            Коментар


            • #7
              От: Проблеми с Baofeng 5r

              Тонално CTCSS кодиране май ползват. Има карти за софтуерни станции, които могат да разкодират, но от доста години съм излязъл от темата с радито и не знам какво се предлага на пазара.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Проблеми с Baofeng 5r

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Тонално CTCSS кодиране май ползват. Има карти за софтуерни станции, които могат да разкодират, но от доста години съм излязъл от темата с радито и не знам какво се предлага на пазара.
                То с това кодиране не е ли само да не им се включват други хора извън фирмата? Мисля че не би трябвало да пречи на слушането.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблеми с Baofeng 5r

                  Е така де-като нямаш тона, не ги чуваш, те също не те чуват.
                  Радиостанциите, които ползват такситата, поне тези, дето аз съм виждал, поддържат това кодиране.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблеми с Baofeng 5r

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Е така де-като нямаш тона, не ги чуваш, те също не те чуват.
                    Не ги чуваш чисто "софтуерно", защото на твоето радио си избрал друг "код", но когато не се въведе такъв, бау-то си слуша наред всичко, което отпушва честотата. Друг е въпросът, че като се предава без "код" от другата страна радиото няма да отпуши.
                    Въобще цялото това "кодиране" е само един сигнал, който се пуска в началото на предаването и се използва за избирително филтриране от страна на слушащите.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблеми с Baofeng 5r

                      T-CTCS и T-DCS са сложени на OFF и нищо не намира освен едно. На второ радио същия проблем, стоянката на такситата е на 60 метра и...
                      Аз доколкото си спомням тези кодове, са за да не могат други да говорят докато станция А и станция Б, които са с еднакви кодове комуникиратч. Но станция А и Б могат да бъдат чувани от всички, който са се закачили на честотата, дори и да нямат кода. Така ли е или някъде бъркам?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблеми с Baofeng 5r

                        Освен да са се цифровизирали или да са им дали честоти, които не хващаш....то много варианти няма.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблеми с Baofeng 5r

                          Абе така ме хвана крастата заради това "заглушаване" заради цифровизацията. Ако са цифрови с Baofeng DM 5R ще се ловят ли без кодове? Един колега има такава но ще се върне след две седмици, за да ми падне в ръчичките и да си поиграя с нея.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблеми с Baofeng 5r

                            Тая DM 5r е и ценово приемлива.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблеми с Baofeng 5r

                              Интересно, какво точно намираш в слушането на такситата?

                              С тоя Баофенг спокойно можеш да се връзваш към Р2, примерно, и да си говориш от София до Силистра, до Русе, до Видин, и с почти цялата останала част от страната.

                              Ако толкова ти трябва слушане на такситата в София, вземи си таксиджийска станция.

                              PS. Не знам кои таксита, на какви честоти, и с какви условности са ти интересни, но в Пловдив с аналогово радио слушам и говоря на всички интересни ми места. Дори днес си говорих с колега от Оряхово - на брега на Дунава, всяка сутрин си слушам метеосводката от цяла България - от Бургас до Брягово..

                              Верно, че на 5W, ама съм с мобилна станция, и къса антена - за из в града.


                              73!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X