Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

    Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
    Паспорта на газовата ми го искаха само при първия преглед след монтажа и я вписаха в голямото картонче от прегледа , че автомобила има монтирана уредба на сгъстен природен газ номер ххххх ! После не са ми го искали и съответно паспорта на газовата не е заверяван ! Попаднах на този пункт , защото ми беше най-близо до работата , но си ходя само там от 3 години ! И ми се обаждат 2-3 седмици преди изтичането на прегледа да ме подсещат !
    +1
    И при мен са така нещата.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #17
      От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

      Предишната и сегашната ми кола са с вписани АГУ в големия талон. Правят проверка за пропуски и като стане време за емисии: обърния на бензин.
      Абе казвам им на мен основното ми гориво е газ защо на бензин. Отговор: защото основната система на авъомобила е бензин затова мерим на бензин. Това в пункт в лойто ходя от поне 15 години ама фъртък ич. Преглед както си тряба. Заради АГУ то цената с 10 кинта горница. Ама си правя и застраховката по същото време при тях и 5 лв. отстъпка от цената на прегледа. 30+10-5= 35 пари.
      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
      freelander 1,8 2001g.

      Коментар


      • #18
        От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
        Паспорта на газовата ми го искаха само при първия преглед след монтажа и я вписаха в голямото картонче от прегледа , че автомобила има монтирана уредба на сгъстен природен газ номер ххххх ! После не са ми го искали и съответно паспорта на газовата не е заверяван ! Попаднах на този пункт , защото ми беше най-близо до работата , но си ходя само там от 3 години ! И ми се обаждат 2-3 седмици преди изтичането на прегледа да ме подсещат !
        Доколко разбрах освен паспорта искат някакво узаконяване -80лв Ама аз нямам паспорт - колата по талон е бензин/газ

        Коментар


        • #19
          От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

          По новите правила тези , които монтират ти издават протокол . После с него при тези дето узаконяват уредбата ти издават паспорт ! След това в КАТ за вписване в талона ! Това ми е информацията към момента и не гарантирам , че съм разбрал съвсем точно ! Когато съм монтирал уредбата Ноември 2013 година тези , които ми я монтираха ми издадоха и паспорт ! След това 01.01.2014 имаше пак някакви промени !

          Коментар


          • #20
            От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

            КАТ няма в тази последователност. Уредбата се вписва при първата смяна на талон. Което може да е...никога. Не е задължително да ходиш в КАТ след монтажа на газовата.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

              Първоначално публикуван от michev68 Преглед на мнение
              Понеже стана въпрос по-горе, точно след нова година са се променили нещата за газовете. Аз случайно и разбрах, понеже минавам преглед от години на точно определено място, а имам 4 коли за минаване, събрани в много къс период, звъннах на пункта да се чуем има ли някакви нови изисквания, че нали все нещо се променя. Тогава ми казаха за засиления контрол. На момчето на прегледите му се реве - връщам, казва кола след кола, а на него му се плаща на парче - няма минал преглед, няма пари!
              Ще му намерят колая! Няма начин да спрат 80% от колите в бедна България.

              Коментар


              • #22
                От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Ще му намерят колая! Няма начин да спрат 80% от колите в бедна България.
                Обаче могат и трябва да натиснат неизправните да са изправни , поне на техническия преглед.
                А Спарки е оптимист с тия проценти.Най-много да има една четвърт.И то предимно с газови инжекциони.Всичко друго се насстройва от газаджии , предимно на слух и по желание на клиента как да му върви колата.Ако ли е настроена по параметри и газанализатори се почва едно ръмжене по газаджията и последващи реглажи да "тръгне , като колите".
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #23
                  От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

                  То с обикновена газова...има да я чакат да тръгне като нормална кола.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

                    Що ли си мисля, че някой от по-равните ще отвори ГТП дето пуска тия де не минават преглед. Естествено не без протекция от където трябва. И отвява конкуренцията.
                    Няма начин в България нещо да стане като хората.
                    "Каквото и да говорят - знай, че става дума за пари!"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      ...
                      "Каквото и да говорят - знай, че става дума за пари!"
                      Тъй де, тъй.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        КАТ няма в тази последователност. Уредбата се вписва при първата смяна на талон. Което може да е...никога. Не е задължително да ходиш в КАТ след монтажа на газовата.
                        Не по-късно от три години след регистрирането. Според наредба I-45
                        (5) (Нова - ДВ, бр. 45 от 2014 г., в сила от 30.05.2014 г.) Разпоредбата на ал. 4 не се прилага при промяна на данните за вида на горивото в свидетелството за регистрация. Промяната на данните за вида на горивото се заявява от собственика на превозното средство при извършване на първата промяна в регистрацията по чл. 14, настъпила след монтирането на уредба в ПС, позволяваща работата на двигателя с втечнен нефтен газ или сгъстен природен газ, но не по-късно от 3 години от първоначалната проверка на уредбата по реда на наредбата по чл. 148, ал. 1 от Закона за движението по пътищата.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Технически преглед и газоанализатор, въпрос към запознати.

                          Напълно пожелателна разпоредба, защото няма санкция. Ако случайно вземат, че направят такава, ще стане голям проблем. Абсолютно ненужната смяна на номера едно време мина покрай еуфорията за ЕС. Сега времената са други.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X