Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Универсален уред за диагностика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Универсален уред за диагностика

    Здравейте, ще помоля запознатите да дадат съвет за такъв уред. Идеята ми е да имам такъв в себе си, когато съм на път. Поради това, че карам различни коли, уредът е хубаво да работи с възможно най-много марки. За всяка кола ли ми трябва различен кабел или има няколко стандарта? Софтуерът универсален ли е? Насочил съм се към нещо от рода на EasyDiag 2.0 Plus, доколкото разбрах плащаш по 50$ на марка кола или нещата стоят по друг начин и се плаща по модели? Ще се радвам, ако има компетентни хора, които да споделят своя опит.

  • #2
    От: Универсален уред за диагностика

    А какви коли карате? Питам, защото има и други комбинирани OBD уреди, които биха ви свършили работа ( вярно, с уговорки ) .
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: Универсален уред за диагностика

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Autel-Maxiscan-MS509.jpg
Прегледи:1
Размер:112.8 КБ
ID:5779165Ето .върши добра работа,чете повечето коли, има живи данни и freeze frame. Чете и трие само на двигател грешки.Евтино и съм много доволен.Не му трябва лаптоп, има си дисплей. https://nl.aliexpress.com/item/Autel...ceBeautifyAB=1 Ако искаш и други модули да чете освен двигател- DelphiНатиснете снимката за да я уголемите

Име:delphi.jpg
Прегледи:1
Размер:7.2 КБ
ID:5779166

      Коментар


      • #4
        От: Универсален уред за диагностика

        Имам Easydiag, който ползвам като PRO от около половин година....
        Дедо Владо също бе снабден с такъв за всички марки от колеги, но PRO версията.
        Впечатленията ми (чисто непрофесионални - не се занимавам професионално с диагностика и ремонт на ДВГ нито пък с ремонт на автомобили) - много добра машинка...
        Чете практически всички компютри в колата.
        Дали по принцип има различни куплунзи - да, има различни модели, но масовите си се хващат със стандартния куплунг...
        Про версията позволява и известни настройки... Например на колега с РАВ-ка изключих автоматичното включване на климатроника... На друг с Авенсис пуснах регенерация на ДПФ и т.н...
        Плаща се по марка, а не по модели, но получаваш Easydiag а не ПРО версията....
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Универсален уред за диагностика

          А каква е тази Pro версия, друга машинка ли или версия на софтуера? Да разбирам ли, че има откъде да се намери софтуер за всякакви коли не по официалния ред?

          Коментар


          • #6
            От: Универсален уред за диагностика

            Разгледай местните сайтове за такава техника. Аз си взех Launch x431, жълт е четеца цената преди година беше 350лв. Софтуера км него е 6гб към днешна дата. Обновлението стува 60лв за ВСИЧКИ МАРКИ.
            Чете напрактика всичко. Досега не съм имал автомобил който с да не осъществя връзка. Ползвам го повепе от година професионално.
            Обучава ключове, модули, радиа, табла и всичко което потдържа фирмебия софтуер.


            Поздрави!
            п.п. Делфито не става за чеп за зеле [emoji14]

            Коментар


            • #7
              От: Универсален уред за диагностика

              Това е добро, чете всичко, но е носочено главно към не европейски автомобили. Кодира ключове, адаптации, влиза във всички системи. Но цената му е малко....
              Не съм сигурен дали това е точния модел, на този който съм ползвал пишеше ASIA от горе и беше профисионален.

              Коментар


              • #8
                От: Универсален уред за диагностика

                I.Stoyanov навярно си е взел точно EasyDiag (жълт четец), а не Launch x431 (при тях четецът е червен)...
                EasyDiag последно бе около 100$, с 2 марки по избор, но само диагностика, а не и настройки.
                PRO версията е софтуера, който работи на Launch x431 (вече имат и отделен фирмуер на четеца, но общо взето - може да работи и с щатния фирмуер на EasyDiag)...
                В началото на лятото '2017 си бях взел за себе си Easydiag за малко над 40$... И успешно го 'разкодирах' към ПРО версията...
                Софтуерът към него е около 5GB, като има модели, за които не бях и чувал..
                Проблемът там са лицензите - китайците промениха начина на лицензиране в края на Август, и нещата не са толкова лесни вече...
                Причината - финансова разбира се - ако не се лъжа комплектът Launch x431 PRO се продава за около 1500-1800$ с едногодишно обновление (а след това май 800$/годишно)...
                Да, там влиза и таблет, ама и телефонът върши същата работа
                Докато EasyDiag няма част от настройваемите функции на автомобила и някои тестове на механизмите... Например не можеш да му кажеш да отвори дадена клапа, но можеш да видиш какво и е състоянието...
                При 'нелицензионните' PRO версия се работи офлайн, и съответно няма как да запомниш състояние на автомобила, нито да си смъкнеш директно обновленията по марките...
                Което не е чак такъв проблем - аз си сложих на моя телефон марките/моделите май до Февруари или Юни 2017...
                Последно редактирано от slowtraveler; 19-01-18, 10:50.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Универсален уред за диагностика

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  I.Stoyanov навярно си е взел точно EasyDiag (жълт четец), а не Launch x431 (при тях четецът е червен)...
                  EasyDiag последно бе около 100$, с 2 марки по избор, но само диагностика, а не и настройки.
                  PRO версията е софтуера, който работи на Launch x431 (вече имат и отделен фирмуер на четеца, но общо взето - може да работи и с щатния фирмуер на EasyDiag)...
                  В началото на лятото '2017 си бях взел за себе си Easydiag за малко над 40$... И успешно го 'разкодирах' към ПРО версията...
                  Софтуерът към него е около 5GB, като има модели, за които не бях и чувал..
                  Проблемът там са лицензите - китайците промениха начина на лицензиране в края на Август, и нещата не са толкова лесни вече...
                  Причината - финансова разбира се - ако не се лъжа комплектът Launch x431 PRO се продава за около 1500-1800$ с едногодишно обновление (а след това май 800$/годишно)...
                  Да, там влиза и таблет, ама и телефонът върши същата работа
                  Именно! Жълт четец с x431 pro софтуер.
                  Е има леки бъгове като например невъзможност за отваряне на лог. Файловете, но всичко останало е 6+

                  Коментар


                  • #10
                    От: Универсален уред за диагностика

                    Да, аз също съм доволен, но както казах - това си е чисто любителско мнение и опит от единични автомобили на приятели, на които съм помагал с настройки или диагностика...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Универсален уред за диагностика

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Да, аз също съм доволен, но както казах - това си е чисто любителско мнение и опит от единични автомобили на приятели, на които съм помагал с настройки или диагностика...
                      Аз твърдо заявявам, че върши перфектна работа и при ежедневно ползване в автосервиз.

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Универсален уред за диагностика

                        Първоначално публикуван от dilyan_n Преглед на мнение
                        Здравейте, ще помоля запознатите да дадат съвет за такъв уред. .
                        Кажи в крайна сметка какво искаш да постигнеш?
                        Последно в сряда дойде някой от някоя част на България със някакви симптоми, по тях му казах - това е, а той ми вади разпечатка на диагностика от лъскав сервиз и обяснява, че те казали че не знаят причината.....а в разпечатката черно на бяло е написано това което и аз му казах.
                        Диагностиката ти го дава, но трябва точно да знаеш какво ти дава и кое с кое как е свързано.
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Универсален уред за диагностика

                          За европейски или японски/корейски/ автомобили
                          Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Универсален уред за диагностика

                            Дали си с жълт, червен или прозрачен или оранжев конектор, като новите Golo M и Iscaner, няма никакво значение, когато са кракнати и направени да работят на pro3 версията ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Универсален уред за диагностика

                              Има много голямо значение почнеш ли да пипаш в специалните функции ,жълтата глава с кракнат софт четене триене актуатори ,работи с всички марки като специалните функции не може да ги изпълни правилно защото хардуера /жълтото/е направено за прости юзъри потребителски интерфейс е .не може да изпълни командите от софта ,ако ги изпълни и няма трупове е чудесно.Работи с доста функции стига да не изтеглиш късата клечка ровейки.
                              Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X