Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Универсален уред за диагностика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Универсален уред за диагностика

    dodo_x е прав... По принцип няма нищо по-добро от оригиналния хардуер и софтуер, ама не всеки може да си го позволи
    Относно специалните функции - при 'жълтуркото' не са толкова пълни колкото оригинала, но засега не съм 'хващал' дървото...
    Включително с дребни донастройки като промяна начина на работа на климатик на Тойота и т.н.
    Или пък тестови функции за проверка на лампи (бях забравил откъде ми се изключва конкретна лампа в купето, и си бях помислил, че нещо се е скапала и свети постоянно, ама когато теста я угаси, се сетих, че има отделно копче за нея )...
    Но Дедо Владо е много прав за това, че тъпото гледане на грешки е много далеч от диагностиката... Трябва да анализираш прочетеното и останалите симптоми, и така да изградиш диагнозата. А понякога това става само с натрупан опит с конкретен автомобил...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: Универсален уред за диагностика

      Има дори и БГ вариант на китайските "универсални" интерфейси - абритес например, но жената им е сериозна. Даже до колкото ми е известно има и китайска фирма която ги копира.
      Но аз като човек който е писал софтуер за диагностика, смея да твърдя че "универсален" интерфейс който да покрива всичко НЯМА. Много е просто - няма как например софуера на Мерцедес писан може би от екип от над петдесет човека, да седне бай Иван от БГ или двама китаеца и да напишат нещо което да покрива дори 50% от оригинала.
      Иначе съм съгласен с колегата, че ако не знаеш всъщност какво четеш (DTCs) и нямаш съответния опит да свържеш и анализираш информацията, и оригиналната диагностика няма да ти свърши работа.

      Коментар


      • #18
        Здравейте,

        Преди 3 години си купих едно дизелово чироки 2014 година модел и от тогава насам все си вися по сервизите за автодиагностика. Честно казано ми писна да хвърлям излишни пари за всяка една лампа която светне, та съм решил да си купя една диагностика и сам да си я правя. Прочетох изписаното в тази тема до колко разбирам, препоръчвате Launch, като марка така ли?

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X