Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Читав сервиз за дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Читав сервиз за дизел

    Здравейте колеги! Като всеки собственик на Терракан и аз имам известни ядове с работата на двигателя и като цяло леко подозирам драми с дюзи и помпа. За да съм сигурен обаче искам да закарам колата в читав сервиз в София, където да закачат дюзите на стенд и да разберем къде е заровено кучето. Та въпроса ми е: Къде сте ходили вие и откъде сте доволни?
    Защото сами разбирате, че идеята да дам маса пари и да не свършат нищо не ме блазни особено

  • #2
    От: Читав сервиз за дизел

    Не , че нещо...Няма такъв читав сервиз , който да работи по диагностика "струва ми се".
    Несериозно и несвързани положения.
    Можеш да го закараш за добра диагностика , а ремонтите да станат в друг сервиз.
    С техниката не бива много политиканстване и адвокатстване.Мое мнение : вземи си час при Хюндай за диагностика.По-евтино ще ти струва от пробагрешката.Искай копие от " scan véhicule repport".Ако нещо не те удовлетвори от обясненията на " тех-а" ни постни тук да го коментираме.Това е само дружески съвет.
    Успех!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Читав сервиз за дизел

      А случайно да е 2,9 дизел
      Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

      Коментар


      • #4
        От: Читав сервиз за дизел

        Първоначално публикуван от dodo_x Преглед на мнение
        А случайно да е 2,9 дизел
        Уви да
        Знам им детската болест. Въпроса е къде да я закарам?

        Коментар


        • #5
          От: Читав сервиз за дизел

          Колегата Jeko47 може да помогне съдейки по постовете му.Ако няма разумно решение на лични.И да предупредя че системата делфи е доста скъпа за оправяне 1-3 к дюзи+помпа не очаквайте нещо символично при по голям проблем.
          Последно редактирано от dodo_x; 18-01-18, 20:51. Причина: допълване
          Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

          Коментар


          • #6
            От: Читав сервиз за дизел

            Първоначално публикуван от dodo_x Преглед на мнение
            Колегата Jeko47 може да помогне съдейки по постовете му.Ако няма разумно решение на лични.
            Знаеш , че съм в Белгия.Каквото се наложи съдействам.За да няма лутане и излишни разходи , смятам че този е начинът.Ти не можеш ли да я "прочетеш" , за да се предявят обвинения на заподозрените.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Читав сервиз за дизел

              Като начало, динамичен тест на дюзите за излишно гориво НА автомобила.(не свалени)
              Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

              Коментар


              • #8
                От: Читав сервиз за дизел

                Jeko47 разбира се че мога да я прочета.колегата да пише на лични ,извинявам се не знаех че си в Белгия
                Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                Коментар


                • #9
                  От: Читав сервиз за дизел

                  Тя помпата ако отделя стружки диагностиката неможе да я хване.За това си намери сервиз да обърнат внимание достатъчно.Не да ти направят дюзите и за кратко време пак от начало.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Читав сервиз за дизел

                    Предполагам може и при автора на тази тема - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=218785
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Читав сервиз за дизел

                      Първоначално публикуван от dodo_x Преглед на мнение
                      Jeko47 разбира се че мога да я прочета.колегата да пише на лични ,извинявам се не знаех че си в Белгия
                      Ми , въпросът с диагностиката явно ще се реши.Другото после е правилните ръце.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Читав сервиз за дизел

                        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                        Тя помпата ако отделя стружки диагностиката неможе да я хване.За това си намери сервиз да обърнат внимание достатъчно.Не да ти направят дюзите и за кратко време пак от начало.
                        То като се стигне до ремонт на дюзите задължително се прави и визуална проверка (разглобяване на гнп делфи) други начини са малко работещи. На система делфи гнп разрязването на горивния филтър и установяването на дребни метални стружки по дъното в горивния филтър в голямо количество води до разглобяване на помпата за високо налягане и установяването на проблемите,ама това става след като се срине всичко.
                        Последно редактирано от dodo_x; 18-01-18, 21:44. Причина: допълване
                        Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Читав сервиз за дизел

                          Първоначално публикуван от dodo_x Преглед на мнение
                          Колегата Jeko47 може да помогне съдейки по постовете му.Ако няма разумно решение на лични.И да предупредя че системата делфи е доста скъпа за оправяне 1-3 к дюзи+помпа не очаквайте нещо символично при по голям проблем.
                          Уви знам, че е адски скъпо... отиде ми спокойния сън

                          Първоначално публикуван от dodo_x Преглед на мнение
                          Jeko47 разбира се че мога да я прочета.колегата да пише на лични ,извинявам се не знаех че си в Белгия
                          Писах ти на лично.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Читав сервиз за дизел

                            Искам да изкажа своите огромни благодарности на колегата dodo_x !!!
                            Закарах колата днес сутринта и въпреки студа ми отдели два часа, за да разберем къде е проблема. Оказа се, че имам проблем с крушата за подкачване (демек с клапана за обратна нафта вътре)
                            Предния собственик не е искал да я смени и е сложил някакъв допълнителен клапан, които повече пречи отколкото помага. И втория проблем, който намери колегата се оказа регулиращия клапан за вакуума на EGR-a. Този клапан работи, когато си иска и май през повечето време изобщо не работи.
                            Иначе дюзите се оказа ОК за момента. Дано са ОК и за в бъдеще. Че още не съм се нарадвал на камиончето
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27047252_10210622478746094_1334911013_o.jpg
Прегледи:1
Размер:363.6 КБ
ID:5779269

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X