Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за чистота на въздух.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Уред за чистота на въздух.

    Керамичен завод и аз не виждам с какво толкова би могъл да ви изтрови. Наблизо имам фабрика за строителни смеси и стиропор-бъркат едни химии...ум да ти зайде...обаче до сега не съм усетил да мирише на някаква химия, нито някой от преките им съседи през една улица се е оплакал.
    Малко по-надолу са две фабрики-едната е за лекарства, другата за хранителни добавки. Работят от години и също никакви проблеми с тях. "Завод" вече не значи "Кремиковци"-стандартите са други и ако е някакво законно работещо предприятие, като цяло се спазват.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Уред за чистота на въздух.

      Кермика - (стари) пещи - азбест, винаги има какво.

      Коментар


      • #18
        От: Уред за чистота на въздух.

        Азбеста както знаем вече не е това за което го набедиха.

        Ама като кажат нещо за сестра ти...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Уред за чистота на въздух.

          Азбестът си е точно това за което го набедиха ама докато някой не тръгне да бута старата пещ той си седи в нея и не вреди, а като я бутнат създава локално замърсяване за половин ден докато я извозят.

          Не може да се говори за трайна експозиция на азбест на цялото население.

          Коментар


          • #20
            От: Уред за чистота на въздух.

            Спокойно можеш да послушаш Ясен, за това което ти е писал във всичките си постове. Тия уреди и уредчета, дето се продават и раздават за без пари, просто бръмчат и показват някакви стойности, нямащи нищо общо с реалността. Част от служебните ми задължения е да извършвам анализи на въздушната(работната) среда. Показанията на професионалната апаратура с която работим(Дрегер) и показанията на разни тамагочита се различават ДЕСЕТКИ пъти. Та просто не се занимавай с глупусти.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #21
              От: Уред за чистота на въздух.

              Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
              Дават ги срещу около 80 лева
              Аз мисля да си взема такова, не, че носа ми не ми дава отчетливи данни
              Сензора обаче само показва какво дишаме и до там. По интересно е може ли направим нещо за подобряване на въздуха в жилището. Имам няколко идеи ама нито една от тях ме ми се вижда приложима за битова експлоатация.

              Коментар


              • #22
                От: Уред за чистота на въздух.

                Аз не намирам смисъл от такава джаджа , дори да приемем че ще е нещо дето ще измери една камара показатели, дето трябва да си едва ли не химик, та да знаеш за какво става на въпрос и отделно до някъде да си наясно (половин доктор) до какви белодробни или разни други последствия може да доведе. И в крайна сметка да си представим, че въздуха у вас е със завишени параметри на някои стойности, какво ?!?!?

                Не ми се вижда много полезно да живееш с стерилна среда, като в инкубатор, не казвам, че трябва да пренебрегваме реални опасности, но това би могло да се хване и по нюх

                Живот в изолация от околната среда едва ли ще е много здравословен, при все, че все някога ще се наложи да се сблъскаш с нея. Е ако средата наистина не е подходяща, може да се търси друго, по-подходящо място.
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #23
                  От: Уред за чистота на въздух.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Азбестът си е точно това за което го набедиха ама докато някой не тръгне да бута старата пещ той си седи в нея и не вреди, а като я бутнат създава локално замърсяване за половин ден докато я извозят.

                  Не може да се говори за трайна експозиция на азбест на цялото население.
                  Само че пещта не гори с Вечния огън и всяко палене е с удар. Освен това не е египетска пирмида и се отваря всяка година за ремонт. И като свалиш капака азбеста го няма, пък не е отишъл при белите мечки, а е наоколо.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Уред за чистота на въздух.

                    Искаш да кажеш, че всяка година се полага азбества изолация? Не, че съм запознат с конкретния пример, ама силно се съмнявам да е така.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Уред за чистота на въздух.

                      Няма азбест вече, нищо, че не бил вреден, забраниха го еврочиновниците, гадни
                      Но в някои стари складове (като пещите) го има все още.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Уред за чистота на въздух.

                        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                        Аз мисля да си взема такова, не, че носа ми не ми дава отчетливи данни
                        Сензора обаче само показва какво дишаме и до там. По интересно е може ли направим нещо за подобряване на въздуха в жилището. Имам няколко идеи ама нито една от тях ме ми се вижда приложима за битова експлоатация.
                        Има варианти. Различни и трудно приложими за дома или такива с малък ефект.

                        Трудно приложимите са системи дето подменят въздуха и филтрират входящият през разнообразни филтри. Така кислорода се качва, а вредните неща излизат. Праха е малко заради разнообразните филтри. Тези обикновенно са огромни и скъпи. Ползват се за цели сгради, примерно МОЛ Сердика. Освен другото са и рекуператори и намалят топлинните загуби значително.

                        Лесните са с филтри с активен въглен и хепа филтър. Въртят въздуха в хъщата, смъкват бактериите и праха, но CO2то примерно си се катери и се налага да проветряваш переодично.
                        Последно редактирано от brum; 19-01-18, 12:29.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Уред за чистота на въздух.

                          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                          Има варианти. Различни и трудно приложими за дома или такива с малък ефект.
                          Знам, за това се чудя. В техникума съм учил "машини и апарати за очистване на въздуха", 4 години от професионалната ми кариера е минала в чиста стая клас 1000. Имам наблюдения върху индустриалните системи за очистване но те не са приложими в битови условия, най малкото заради цената.
                          Не съм някакъв манияк на тема чистота но по това време на годината нощем в стаята се усеща миризма на дим, при все че съседите се греят на газ а аз на ток. От Октомври до Април не мога да си простирам прането на терасата защото като го прибера смърди на дим.
                          Разните битови "пречистватели" ми се виждат бошлаф работа, нямам им доверие.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Уред за чистота на въздух.

                            Има битови пречистватели за въздух за домашни цели,с различни филтри,периодично сменящи се.С йонизация на въздуха,без-цени,400-2000 лв.Не мисля,че трябва да се усигурява стерилна среда за бебето,как ще си изгражда имунитет без бактерии и микроби?От това би имало някакъв смисъл,а от дори и много точен регистратор на някакви показатели,с нищо не помага,само да се нерви човек...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Уред за чистота на въздух.

                              Работя в завод за керамика. Прахоляка е много, ама много и се вижда, друго притеснително няма. Вечер като се прибера вадя доста чернилка от носа си като съм се въртял повече в по-прашния край на завода.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Уред за чистота на въздух.

                                В керамиката прахът е относително едри частици и нито ходи надалече, нито е чак такава заплаха за здравето като фините частици.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X