Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за чистота на въздух.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уред за чистота на въздух.

    Търсих в нета уред за измерване чистотата на въздуха в домашни условия,но не можах да намеря никъде.
    Дали има изобщо такъв,и ако някой колега знае от къде може да се купи...моля да сподели.
    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

  • #2
    От: Уред за чистота на въздух.

    Няма такова нещо като уред за чистота. Има уреди за различни замърсители - по един или по няколко. Зависи какво искаш да направиш.

    Коментар


    • #3
      От: Уред за чистота на въздух.

      Виж във фейсбука, има някаква група, в която ги раздават май безплатно, но мисля , че е само за София.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: Уред за чистота на въздух.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Зависи какво искаш да направиш.
        Касае се въпроса за отглеждане на новородено дете, а до нас има завод и ме интересува чистотата на въздуха.
        jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

        Коментар


        • #5
          От: Уред за чистота на въздух.

          Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
          Касае се въпроса за отглеждане на новородено дете, а до нас има завод и ме интересува чистотата на въздуха.
          Не се занимавай с глупости. Има по-сериозни рискове за новороденото, които може би няма да обслужиш.

          Какъв е заводът?

          Коментар


          • #6
            От: Уред за чистота на въздух.

            Най-добре кажи какво искаш да мериш. Във въздуха плуват много неща. Сравнително евтини са уредите за прахови частици, CO, CO2, формалдехид и разни такива. Комплексните решения са професионални и много скъпи. Има мобилни лаборатории-изследват на място 1000 неща, но представялват един преоборудван вътре автобус.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Уред за чистота на въздух.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

              Какъв е заводът?
              Керамичен.
              jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

              Коментар


              • #8
                От: Уред за чистота на въздух.

                Коментар


                • #9
                  От: Уред за чистота на въздух.

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  Виж във фейсбука, има някаква група, в която ги раздават май безплатно, но мисля , че е само за София.
                  Дават ги срещу около 80 лева и си остават техни собственици...от теб се иска поддръжка и споделяне на данни...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уред за чистота на въздух.

                    Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
                    Керамичен.
                    Изобщо да не ти пука. Няма с какво да ви отрови.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Уред за чистота на въздух.

                      Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
                      Дават ги срещу около 80 лева и си остават техни собственици...от теб се иска поддръжка и споделяне на данни...
                      И т'ва са частите. А ако си заръчаш частите директно от Китай идват на половината пари. Обаче до колкото разбирам ако сам си го сглобиш не можеш да подаваш данните към същите сървъри и си остава само за лична употреба. И тези мерят само праховите частици, дето у вас е малко излишно да ги мериш.

                      Ако искаш нещо дето да следи качеството на въздуха у дома - има доста варианти. Потърси в google за IAQ monitor (indoor air quality). Разгледай това видео - https://www.youtube.com/watch?v=2KtEJyI361Q. Ще ти даде няколко идеи. Аз ползвам Foobot, ама не го препоръчвам. Няма CO2 сензор и данните от него не са много коректни.

                      Иначе на живо съм виждал Dylos-а и Awair-а. Второто е по-симпатично и според мен достатъчно добре. Ама цените на никое от тук изброените не са приятни.

                      Ако искаш да си направиш самоделен имаш най-голям избор за това какво искаш да мери. Обаче трябва да можеш да се оправяш с микроконтролери и да четеш спецификации за да си избереш правилните сензори за целите. Със самоделен можеш да докараш същите данни като от фабричните за 1/3 от парите. По-евтино трудно ще стане с читави сензори, защото никак не са евтини. Мен микроконтролерите и 'умните' джаджи са ми хоби, та следващият ще си го правя сам .

                      Планирам да направя и автоматична система за проветрение с хепа филтри дето да вкарва въздух в спалнята постоянно, но по малко колкото да държи CO2то ниско и да не падат много температурите. За сега е само на планове обаче.
                      Последно редактирано от brum; 18-01-18, 21:34.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уред за чистота на въздух.

                        Тази мания е попъплила и по Попово.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Уред за чистота на въздух.

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Тази мания е попъплила и по Попово.
                          Добре , че я е немало преди половин век из нашия край.Направо да не са ме отгледали.
                          Ванко , да сте живи и здрави да отгледате детето , каквото и да показват сензорите!
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Уред за чистота на въздух.

                            Забелязал съм, че значителна част от новите родители си взимат нещо като контролер на влагата.Вярно, няма да мери чистотата, но ако стаята се проветрява добре ще е като воден филтър.
                            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Уред за чистота на въздух.

                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              Ванко , да сте живи и здрави да отгледате детето
                              Благодаря Милене! Всички към това се стремим.
                              jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X