Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разяснения за състезателен сезон 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

    Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
    Генчев, нещата са значително по - комплексни от колкото си ги представяш. Поне за мен е така от гледна точка на това, което предстои. И затова има нужда от малко идея а не първично генериране на някаква си форма.
    Тоше, от къде си сигурен, че знаеш какво и колко си представям?

    И какво предстои?

    За да се направи работеща една система трябва да е по-опростена.
    Но трябва да може лесно да се променя, да бъде гъвкава, за да отговаря на промените.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Ти да не са побърка бе ?
      Те ги мързи половин лента да вържат-(справка Търново.)
      Ти искаш да ти връзват и цветни.
      Това е приом на местните кандидати за стълба.
      Те си знаят трасето,конкретните най удобни места за подхождане към екстримите.
      Никой не може да ме убеди че има равнопоставеност между двама състезателя, когато единият е минавал многократно по трасето ,и когато другия го вижда за сефте.
      Тези неща не се ли премахнат, няма да има нищо честно в нашия спорт.

      П.П. Защо няма трасе координатор,който да е независим.Представител на БГ-Х?Да провери трасетата,да каже че е маркирано,обезопасено и т.н.
      Е трудоемко е, наистина. Но ще е много по-прегледно и удобно за състезателите. А и не говорим за ограждане на цялото трасе. Просто лента на по-завързано място и по един знак преди контрола или екстрим.
      Това за карането на хора от орга тима аз съм много против, но такива са правилата.
      Трасе кординатор не е лоша идея, но е свързана с много свободно време на този човек, а и сътвотните разходи. Това означава, че такъв човек трябва да е платен плюс още няколко критерии, които да покрива.
      Последно редактирано от СПИДИ; 20-04-18, 12:20.

      Коментар


      • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

        Като желаят да карат навигация хора от орга тима да стартират последни, или да им се прибавя 10-15мин към времето например.
        Силата е нищо без контрол.

        Коментар


        • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

          Не забравяйте, че всеки организатор сам определя правилата си, стига да не са в разрез с правилника.
          Има хора, които са фенове на маркировка и такива, които не са.

          От две-три години насам е решено, че организаторите могат да карат и го правят. От тази година обаче се реши да се маха един най - лош кръг. И така до някъде има компенсация.

          Предстои до седмица пускането на сайта на BgX - bgx.bg, където ще е събрана цялата информация за шампионата. Календар, информации за състезанията, номера, регистрации, записвания, класирания, документи и т.н.
          Желанието ми е да избегнем точно момента на неинформираност и всеки да знае, че има едно място, от което да получи изчерпателна информация.

          Генчев, като казах, че нещата са по - комплексни имам предвид точно това - на едно място да е всичко и да е обвързано от гледна точка намаляване на работните процеси. Влизаш в страницата на състезанието и имаш всичко, което те интересува - програма, регистрация, локации, класиране, контестации и т.н. А не както до сега на хиляда платформи по парченце. И за да заработи тази платформа нещата трябва да са простички, но и да са премислени.
          EnduroX Alba-Damascena 2019

          Коментар


          • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

            Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение

            От две-три години насам е решено, че организаторите могат да карат и го правят. От тази година обаче се реши да се маха един най - лош кръг. И така до някъде има компенсация.
            Когато беше взето решението, че е ДОПУСТИМО организаторите да карат по трасето беше взето и решението, че НАЙ-ДОБРИЯТ резултат за сезона се вади от актива на всеки състезател. Сигурен съм, че ще разбереш логиката и ще направиш разликата. Тазгодишното правило не балансира домакинското предимство.

            Коментар


            • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

              A aко се участва в организацията на повече от едно състезание колко резултата трябва да се вадят тогава?
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                И аз мисля, че не ок този, който е правил трака да се състезава по него! Абсурдно е това! Но също и ги разбирам организаторите, че и те искат да дават газ и да усетят тръпката от надпреварата ...

                Но още по абсурдно е състезател да кара, тренира по трака и или затвореното преди другите! BG-X сдружението ако не вземете конкретни мерки ще ме изгубите и мен за каузата!

                Коментар


                • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                  Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                  A aко се участва в организацията на повече от едно състезание колко резултата трябва да се вадят тогава?
                  Винаги ще има АКО, и то цапа

                  По-правилно е както каза Змея , да се маха по един от най-добрите резултати а не обратното.
                  Няма логика, най-слабия резултат може да е 0 ако е много на зад в класирането .
                  ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                    Първоначално публикуван от komarowski Преглед на мнение
                    Винаги ще има АКО, и то цапа

                    По-правилно е както каза Змея , да се маха по един от най-добрите резултати а не обратното.
                    Няма логика, най-слабия резултат може да е 0 ако е много на зад в класирането .
                    Най справедливо е просто местните да не карат !
                    Щом искате дисциплина и няма демокрация това е лесно ошъществимо .

                    Коментар


                    • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                      Най справедливо е просто местните да не карат !
                      Щом искате дисциплина и няма демокрация това е лесно ошъществимо .
                      Затова не съм участвал никога в организация въпреки поканите . Кара ми се и предпочитам да съм с чисто досие.
                      Така трябва да е с всички , но понякога липсата на хора налага тези компромиси .

                      Дано се намери правилния път и решение на подобни ситуаций , но както е казал моканина - Не може и уА докрая и душата в раЯ....... в случая е : тои рамене няма
                      ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X