Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разяснения за състезателен сезон 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разяснения за състезателен сезон 2018

    Здравейте,
    малко се забавих с публикуването на тази информация, но исках да видя кое как ще се получи от взетите решения на годишната среща на клубовете организатори и дали въобще работата ще потръгне. Има вече някакви ясни резултати в тази посока.

    Искам от сега да ви кажа, че няма почти никакви промени относно организирането и провеждането на състезанията.

    Единствената разлика за този сезон е, че въвеждаме лицензиране на състезатели и само те ще получат годишно класиране. Всички останали пак могат да карат на състезанията но ще получат класиране само за съответния кръг.

    Основните решения, които се взеха са следните:
    1. Създаде се сдружение БГ Х ЕНДУРО, в което членуват организатори и клубове от шампионата. Целта на сдружението е да организира и популяризира екстремното ендуро в България и по света.
    2. Сдружението ще сключи договор с БФМ за провеждане на легитимен национален шампионат.
    3. Класиране за съответен кръг получават всички състезатели.
    4. Годишно класиране ще получат само лицензирани състезатели към БФМ.
    5. Правилника за провеждане и участие в състезанията от БГ Х ЕНДУРО ще бъде публикуван съвсем скоро. В него няма да видите нищо по - различно от действащия към момента правилник.
    6. Всеки организатор на кръг от БГ Х ЕНДУРО ще заплаща такса в размер на 10 лв на участник към сдружението.
    7. Жоро Хаджиев се отказа от ръководенето на шампионата но обеща, че ще съдейства по всякакъв начин.
    8. На общото събрание на организаторите се взе решение БГ Х ЕНДУРО да бъде с управителен съвет както следва:
    Председател: Тодор Пашов
    Секретар: Димитър Митов
    Касиер: Десислав Цеков

    Останалите членове на сдружението към момента са:
    Жоро Хаджиев, Смилен Кабакчиев, Йордан Ковачев, Дидо Балкански, Николай Колев.


    Защо се прави всичко това?
    Вече е крайно време този шампионат да получи някакъв статут на легитимен национален шампионат.
    Крайно време е състезатели и организатори да се отнасят значително по сериозно към него и да спазват определените правила.
    Тенденцията е за увеличаване на участниците, което от своя страна налага да има стройна организация и дисциплина в един национален шампионат.
    Също имайте предвид, че за организаторите вече става все по - трудно да получат разрешение за организиране на състезания. Всякакви институции ни питат "ама какви сте вие?" и ние не можем да им отговорим.

    Лицензирани и не лицензирани състезатели!
    Както казах по - горе, всеки може да участва в състезанията както и до сега. Разликата ще е единствено в годишното класиране.
    Като цяло основните групи участници, ако може така да ги наречем, са две.

    Едната иска да кара по ясни правила, да получава класиране в легитимен национален шампионат, да се бори за купи и медали.
    Другата група е от хора, които не им пука къде са в класирането, просто искат да карат и да се видят с приятели.
    Обаче всички искат да карат в шампионата.

    За да угодим на всички взехме решение годишно класиране да получат само лицензирани състезатели към БФМ.

    Смятаме, че по този начин ще поощрим именно спортистите и в същото време няма да откажем останалите от състезанията.

    Как става лицензирането на клуб и състезател?
    От този линк може да видите документите, които се изискват за лицензиране http://bfm.bg/wps/portal/bfm/documents
    Лицензиране на клуб:
    1 Копие от Съдебно решение
    2 Копие от Булстат
    3 Сертификат от Министерство на правосъдието за вписване в ЦРЮЛНЦ
    4 Актуално Състояние
    5 Копие от „Правила и ред“ на клуба. (за клубове при първа регистрация)
    Таксата за лицензиране на клуб е 150 лв.


    Лицензиране на състезател:
    1 - Договор с клуба
    2 - Медицинско за МПС
    3 - Копие от документ за гръвна група
    4 - Паспорнта снимка 1бр.
    5 - За непълнолетен състезател нотариално заверена декларация от двамата родители.
    За лицензиране на състезател в дисциплина Ендуро за сезон 2018 няма такса.

    Трябва да се плати само годишна застраховка. Има два варианта от 150 и 225 лв.


    Ако състезател иска да се лицензира а няма клуб, може да отправи запитване към лицензиран клуб и да кара за него.

    От тези които аз знам, лицензирани клубове за сезон 2018 ще бъдат:
    Ендуро Севтополис (Тодор Пашов), Hard Riders(Десислав Цеков), Crazy Job(Жоро Хаджиев), Мото Клуб Боляри(Димитър Митов), Екстрийм Рейсинг (Смилен Кабакчиев), Мото дружина Банско (Йордан Ковачев), Ендуро Севлиево (Дидо Балкански), Кърджали (Николай Колев)

    Личното ми мнение е, всеки който иска да кара да се лицензира. Практически харчите едни 150лв и малко време. Нищо повече.

    Организаторите на състезанията продължават да имат същата свобода в начина на организацията на състезанията.

    Скоро ще пуснем и читав сайт, в който ще се публикува всичката необходима информация касаеща състезатели и организатори.

    Темата е отворена за въпроси и коментари, моля заповядайте
    Последно редактирано от Тодор Пашов; 14-02-18, 17:44.
    EnduroX Alba-Damascena 2019

  • #2
    От: Разяснения за състезателен сезон 2018

    Нека съм първи.
    Регистриран и лицензиран клуб става ли член на сдужение БГ Х ЕНДУРО и трябва ли изобщо да е член ако иска да организира състезание?
    Членовете на сдружението дължат ли такса или ще се дължи такса само от организатор на определен кръг, независимо дали е член или не?
    Изобщо начина на финансиране е важен, защото тепърва ще трябва бюджет на това сдружение. По този начин спорта ни се официализира и ще може да брани официално и законно интересите ни, които са на път да ни накърнят да не кажа почти забранят.
    Успех!

    Коментар


    • #3
      От: Разяснения за състезателен сезон 2018

      Очаквах псувни и критики, пък ти да вземеш да зададеш толкова читави и резонни въпроси...

      Карам по ред:
      В момента подготвяме правила за членство, и те ще бъдат обявени скоро. Като цяло нямаме намерение да изпуснем някой, който има желание да работи за популяризирането на този спорт.

      Не е задължително организатор да е член на сдружението, стига да организира състезанието си по правилата (има такива в момента). Поради завишеният интерес обаче, летвата към организатора ще се вдига. В крайна сметка състезателите няма да могат да си позволят 20 състезания в сезон.

      Към този момент членовете на сдружението не дължат такса към него. Целта на сдружението е да подпомага организацията на състезанията и националния шампионат. За сега е решено, че всеки организатор, който прави състезание част от шампионата, който шампионат се организира от сдружението, дължи по - горе описаната такса към него.

      И понеже ще има хора, които ще кажат "тия искат само да лапат, да ги еВа" ви давам само един, пресен пример от многото.
      На закриването на Копринка преди 3 месеца имаше нанесена щета на няколко ниви.
      Първоначалната претенция беше за 2600. В крайна сметка след преговори, платихме 700.
      И тези пари са платени от всички момци, представляващи клубовете по - горе. Не е редно 7 човека/клуба да плащат грешките на някои хора.

      За сега средства НЯМА
      Но пък действаме
      EnduroX Alba-Damascena 2019

      Коментар


      • #4
        От: Разяснения за състезателен сезон 2018

        Здравейе колеги!
        Поздрави за решението да внесете легитимност на състезателната дейност.

        Въпреки че не съм голяма карач ще си позволя мнение:
        -клубовете/сдруженията по места съвсем спокойно могат да изискат месечна/годишна такса за членство на всеки член. т.Финансиране е част от Устава, който се приема
        при създаване на Клуб/Сдружение с НСЦ така или иначе и засега това би бил един от малкото варианти за финансиране на даден клуб.
        От членският внос Клубът може да покрива разходи по състезанията - гориво, транспорт, хотели, застраховки.

        -Федерацията на какво мнение е за този Договор, който искате да сключите с нея, за да се лигитимират мероприятията?

        -БГ Х Ендруро или Федерацията ще дават лиценз към Клуб/Състезател? Според мен това е Федерацията като лиценирана организация от Министерството на спорта, съответно клубовете по места трабва да са и нейни членове.

        -След време успоредното участие на лицензирани и нелицензирани клубове/състезатели ще започне да създава огромни организационни проблеми.
        Според мен е добре в официалният календар да участват само лицензираните такива, а за всички останали да се организират Оупъни, чиято главна цел ще бъде популяризацията на спорта, всеки да види на какво ниво и е, и евентуалното му преливане към Федерацията.

        Позволих си да напиша горните редове заради опита ми в други спортни Организации, моля да бъда извинен ако мненето ми не съвпада.

        Поздрави и успех!

        Коментар


        • #5
          От: Разяснения за състезателен сезон 2018

          Тоше, евала на всички Ви! Всичко е логично и резонно. От гледната ми точка на обикновен състезател виждам, че начертания от Вас план се осъществява в правилната за Българското ендуро посока! Бих искал успоредно с това да вървят и мерките за по-честна надпревара! Сега гоня задачи но по-късно ще повдигна темите, които имам предвид. Теми на, които ако им се обърне внимание ще се вдигне значително нивото на шампионата, респективно и интереса към него! Още веднъж Ви поздравявам за предприетите конкретни действия! Евала пичове!
          Последно редактирано от EmoSKALATA; 19-01-18, 09:29.

          Коментар


          • #6
            От: Разяснения за състезателен сезон 2018

            Това означава ли че БФМ винаги ще съдейства с време измерване, както си му е по реда

            Коментар


            • #7
              От: Разяснения за състезателен сезон 2018

              Първо да ви поздравя решението, явно момента е дошъл и са узрели нещата и аз лично се радвам, че започва да се вкарва ред !
              Обещах на Десо да съдействам с каквото мога, за да не се повтарят грешки, които някой вече е правил...

              Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
              ....3 Сертификат от Министерство на правосъдието за вписване в ЦРЮЛНЦ
              Този сертификат не е задължителен, защото клуба може да е в частна полза и тогава не се регистрира в Министерството.
              Важи за клубове в обществена полза, които впоследствие имат нужда от този сертификат, за да кандидатстват в министерството на спорта по програми. Ако клуба вече е учреден в частна полза, то тогава не може да се извади. Това обаче не е проблем за лицензирането.н


              Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
              ....
              И понеже ще има хора, които ще кажат "тия искат само да лапат, да ги еВа" ви давам само един, пресен пример от многото.
              На закриването на Копринка преди 3 месеца имаше нанесена щета на няколко ниви.
              Първоначалната претенция беше за 2600. В крайна сметка след преговори, платихме 700. ...
              В офроуд шампионата и в повечето трофи състезания плащаме гражданска отговорност на състезанието в полза на трети лица и тогава
              застрахователя покрива тези щети. Застрахователната премия е около 200 лева за покриване на щети до 300 000 лева.
              Вие си избирате до каква сума да е и респективно премията ще се увеличава или намалява.

              Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
              Към този момент членовете на сдружението не дължат такса към него. Целта на сдружението е да подпомага организацията на състезанията и националния шампионат. За сега е решено, че всеки организатор, който прави състезание част от шампионата, който шампионат се организира от сдружението, дължи по - горе описаната такса към него.
              Да целувате ръка на Жоро Хаджиев, че толкова години си вади пари от джоба и троши време за ендурото !
              Преди години, Комисия Ендуро (настоящото сдружение в случая) имаше каса над 18 000 лева и шефа й тогава Калин Кулев успя да я изпапа с "правдоподобни" отчети за разходи за 12 000 лева и после всичко се разсъхна в ендурото...
              Ще калкулирате излишно голям бюджет, който по стар български обичай ще развали нещата. Дано се справите, стискам палци !
              Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 20-01-18, 16:15.

              Коментар


              • #8
                От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                Перфектно е всичко.Ставаме законни,легитимни.Почваме обаче да спазваме закона,което означава,че намаляме територията на планинските и горски трасета и увеличаваме затворените такива.Не знам дали ще стигнат парите за актове и адвокати?Щото онея "Зелените"само това чакат.А само каквато любов цари между нас и тях.Да не говорим за ловни стопанства,каквито ще има повече в скоро бъдеще.

                Коментар


                • #9
                  От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                  Ако някои е решил да се лицензира се обръща към някои клуб към които принадлежи или иска да се присъедини. От клубовете са достатъчно наясно как става лицензирането и биха дали напътствия на всеки желаещ.
                  Аз обаче ще приложа документите необходими и за двете за всеки случай.
                  Може да си извадите и еднократни лицензии, в което не виждам смисъл.
                  В апликацийте се вижда какво е необходимо за издаване на лиценз. Напомням че тази година лицензите са безплатни и напрактика се плаща само застраховката която за нашия шампионат е 150лв.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                    Христов, Благодаря за съпричастноста и предложените услуги от теб.
                    Много има какво да се научи от теб относно организация на състезания.

                    Този път мислим всички в една посока. Също мога категорично да заявя че няма да се вземат еднолични решения за каквото и да било, вкл. касаещо бюджета (които го няма).

                    Заложили сме сериозни задачи пред BGX Enduro сдружението за следващите години и всички ще положим усилия те да станат факт. Те включват:
                    1. Подобряване на организацийте на състезанията с ясен правилник.
                    2. Подобряване на времеизмерването, което включва редица неща.
                    3. Популяризиране на шампионата.

                    Мисля че се взеха сериозни решения да се пристъпи към това и виждам съпричастноста на много хора това да се случи.

                    Твърдо съм убеден че ще стане всичко.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                      Подкрепям безрезервно идеята мотористите да станат хора.
                      От мен, каквото поискате, го имате.
                      Пожелавам ви, тези с които всички искат да се снимат, да искат да се снимат с вас.
                      Успешна 2018.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                        Бат Тоше, с тоя размах на масовките ти препоръчвам и аз да се регистрира в "обществен интерес". Алтернативата е по-евтина и лесна но създава много юридически спънки и след време ще търчите да се пререгистрирате.
                        С правилното съгласуване с всяквите му там стопани на баирите не би трябвало да се ограничат толкова трасетата ... ама да ... ще трябва малко съобразяване. Иначе и 200 декара борова гора да засадиш .... пак ще си им крив на природотерористите
                        Успех в начинанието !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                          Относно застраховките?
                          Ще бъдат задължителни за всички или само за тези които са с лиценз?
                          Или за определени кръгове?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                            Застраховките са задължителни за всички които искат лиценз. За всички останали са само препоръчителни!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                              Странно малко коментари има по темата.
                              Мен ме мъчат от известно време няколко въпроса.
                              Първо. BG X Ендуро беше създадено точно за да няма нищо общо с БФМ.От какъв зор сега го набутвате там?
                              Второ. Защо нeлицензираните състезатели няма да получат класиране в BG X Enduro?Правете си калсирането като до сега,пък за БФМ си направавете отделно класиране.
                              Лично мое мнение,което е подкрепено от доста около мен е,че всичко това ще доведе до сериозен отлив на участници.Дано не съм прав.
                              Трето.Приемате правилник........Къде го коментирахме?Тема някъде,някой нещо да се предложи,друг да мрънка(като мен),трети друго да предложи.
                              На Копринка 2017 бяхме над 200 участника.Можеше да се пусне един анкетен лист.

                              И последно в Шумен,Варна,Русе нещо не можах да намеря участник, който да е фен на новите неща.
                              Последно редактирано от biboqn; 12-02-18, 20:38.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X