Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разяснения за състезателен сезон 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

    Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение


    Ето - Джартата дава прекрасен пример как трябва да се процедира - без лиценз, без регистрация, без такса участие, без навигация - газ по трасето и квото стане. Тапи - мапи пречене на състезатели - не трябва да ви интересуват тия неща.
    Нито сме пречили на някой,нито сме карали директно по трасето.
    Имам видео което показва колко човека съм извадил от едно дере.
    Виктор Димов от вашия клуб е свидетел,че и него извадих.
    Ники Сървайвъра също е свидетел че помогнах.
    И вода давахме на състезателите,ама ти си над тея неща,няма как да ги разбереш,г-н Главен !

    Коментар


    • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

      Ахахахаха, Тоше, не дърпай дявола за опашката НЕлицензираните сме сила, ей, много сме - ако решим да ви серем на състезанията ще ви отеснеят траковете, да знайш

      Коментар


      • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

        Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
        Значи подаваш заявки, предаваш гпс-и, плащаш такси и всичко, караш/буташ/тикаш и накрая нямаш (при класиране в тройката на класа) купа/медал/награда и съответно стълбичка защото нямаш лиценз?! Нали не бяха задължителни за тази година. Не лицензираните са пълнеж просто?! Защо изобщо се допускат?!
        За пари ли ?!? За много ли ?!?

        Смяната на правилата в движение за пореден път доказва ръководната роля на парти ... опс, БФМ-то Уж нищо не се променяше, всичко си оставаше по старому, само вълшебния чадър на парти ... опс, БФМ-то щеше да ни пази.

        Вече нищо няма да е същото

        Коментар


        • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

          НО всички имат класиране и можете да видите къде сте спрямо другите.
          Тодоре, къде видя класиране на всички ? Аз видях резултати от "навигация" и "х крос" . Обобщени не . Правилото ,че стълбичката е за лицензирани го разбрахме в неделя. Смяната на правила, премълчаването на някои буди недоверие. Как стои въпроса с привличането на нови състезатели , ако ще се кара само с лиценз за догодина ? Не държите на масовостта така ли ? Защо тогава изтъквате бройката на участниците ?

          Коментар


          • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

            Е то премълчаването и смяната по време на движение не е случайно. Обаче сега има вероятност пълнежа да не желае да се вози срещу пари и да си карат само тези с лиценза.

            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
            Последно редактирано от chavetoo; 04-04-18, 16:20.
            EXC TPI 2019

            Коментар


            • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

              Не бях чел тази тема от известно време, куца работа нашенска - Българска. Някой прави нещо и полага усилия, друг/и не правят нищо но лаят по първия и дори пречат всячески!

              Пичове, нещата са супер простички! Тук е темата на хората от сдружение с име BG-X Enduro, и тези хора по ред причини са се хванали с БФМ! Причините ги обясниха аргументирано над 100 пъти. Самото сдружение е от колегите ендуристи, които и до сега са били най дейни и са организирали състезанията по ендуро в България! Състезания, в които сме си мерили пишките, и сме си правили кефа през годините! Не съм чул BG-X Enduro да са задължили или заставили на сила някого да участва или да прави каквото и да е било! Сдружението поема доста отговорности и е нормално да определя правилата - а ние състезателите, които ходим по състезанията организирани от BG-X Enduro сме длъжни да спазваме тези правила! Хубаво е, че BG-X Enduro полага усиля да подобрява организацията и обезпечаване на състезанията, че да ги има за в бъдеще!Простичко е нали?

              Които не го кефи, вместо да лае може да запретне ръкави и да ни покаже как се прави по-добре. Май се повтарям с предния ми пост но не мога да повярвам какви дървени глави пишат тука!

              Пичове, всичко е на доброволни начала и ако не Ви изнася просто не участвате. За себе си взех решение отново да участвам и намерих време да учредя и лицензирам клуба, да си извадя и състезателен лиценз. Самия състезателен лиценз, застраховката към него 150 лв. / годишна, това са по 12.50 лв./месец. Намерете воля и спирайте по един вреден навик ( всеки има такива) и по-добре ги дайте за това , че смешна работа вече!

              Пак казвам: Тук е темата на хората от сдружение с име BG-X Enduro.Всеки, които не го кефи да създаде друга собствена тема и там да диктува правила и процедури, пък после и състезания по-успешни да реализира! Ще дойда и на тях . Ако не помагате и не предлагате аргументирано по нещо градивно Ви моля да не бъдете от лошите в този филм , че така се само-затриваме като ендуро общество!

              Коментар


              • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                Първоначално публикуван от EmoSKALATA Преглед на мнение
                Не бях чел тази тема от известно време, куца работа нашенска - Българска. Някой прави нещо и полага усилия, друг/и не правят нищо но лаят по първия и дори пречат всячески!

                Пичове, нещата са супер простички! Тук е темата на хората от сдружение с име BG-X Enduro, и тези хора по ред причини са се хванали с БФМ! Причините ги обясниха аргументирано над 100 пъти. Самото сдружение е от колегите ендуристи, които и до сега са били най дейни и са организирали състезанията по ендуро в България! Състезания, в които сме си мерили пишките, и сме си правили кефа през годините! Не съм чул BG-X Enduro да са задължили или заставили на сила някого да участва или да прави каквото и да е било! Сдружението поема доста отговорности и е нормално да определя правилата - а ние състезателите, които ходим по състезанията организирани от BG-X Enduro сме длъжни да спазваме тези правила! Хубаво е, че BG-X Enduro полага усиля да подобрява организацията и обезпечаване на състезанията, че да ги има за в бъдеще!Простичко е нали?

                Които не го кефи, вместо да лае може да запретне ръкави и да ни покаже как се прави по-добре. Май се повтарям с предния ми пост но не мога да повярвам какви дървени глави пишат тука!

                Пичове, всичко е на доброволни начала и ако не Ви изнася просто не участвате. За себе си взех решение отново да участвам и намерих време да учредя и лицензирам клуба, да си извадя и състезателен лиценз. Самия състезателен лиценз, застраховката към него 150 лв. / годишна, това са по 12.50 лв./месец. Намерете воля и спирайте по един вреден навик ( всеки има такива) и по-добре ги дайте за това , че смешна работа вече!

                Пак казвам: Тук е темата на хората от сдружение с име BG-X Enduro.Всеки, които не го кефи да създаде друга собствена тема и там да диктува правила и процедури, пък после и състезания по-успешни да реализира! Ще дойда и на тях . Ако не помагате и не предлагате аргументирано по нещо градивно Ви моля да не бъдете от лошите в този филм , че така се само-затриваме като ендуро общество!
                Emo ти имаш лиценз съответно не можеш да го играеш "синя каска"
                Да отговорят Главните. Ама кво да отговорят като нямат отговор.
                Тошко сигурно е мислил два дена кви да ги предъвче от последното осиране.
                Що не кажете просто едно:Няма демокрация,ако не искате да сте лицензирани просто :вън от колибата !
                П.П.Догодина БФМ ще си поскат лицензите в троен размер.Дето вика Денев всеки си обгрижва прасенцето до коледа!

                Коментар


                • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                  Джарта пия си кротко в един пиянобар и бях решил да не отговарям повече на глупости ама ме хвана с думата "демокрация". Жоро ме предупреди, че много "демократично" става всичко и това ще се обърне срешу мен. Ей на. Обръща се. Ама на мен не ми пука и казвам защо цифрите са по спомен от анализа, който си направих.
                  Миналата година общо 350 състезателя, сега лицензирани до днес 130+ тия 200+ са с 1 -2 състезания и 60 чужденци. Не може някой с 1 или 0 състезания в годината да иска да дава скорост на влака. Няма да стане. Ето казвам го - демокрация няма да има. Не забравяйте, че решенията не ги взимам еднолично а всички организатори на кръгове. Боби питай жоро - как и защо. Не мога да отговарям от негово име. А -и джарта - разбери че твоя глупав пример ще вземат още 100 човека и тогава наистина ще ебат майката на някое състезание. В тотална грешка си. Извинете за грешките ама през тел. Толкова мога. PS весели празници на всички и се гответе за севлиево!
                  EnduroX Alba-Damascena 2019

                  Коментар


                  • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                    Тоше, неяснотата и непоследователността са камъчетата, дето ще обърнат каруцата - когато още преди три години се обсъждаше влизането на шампионата в БФМ изразих мнение, че тази недоклатена система с ранкиране, класирания и награждаване е един голям жур и няма как да се делим на таквиз и онаквиз, при положение, че би следвало да сме общност, за каквато Емо апелира и претендира. В момента се опитвате хем да набиете онуй до края, хем да си пратите душите в Рая - очевидно не се получава. С начина на провеждане и отчитане на състезанието в Търново разделихте състезателите, въпреки твърдението, че няма да го допускате. Щеше да бъде триста пъти по-честно да обявите още в началото, че състезатели без лицензи не са добре дошли - е, щяхте да се лишите от известен брой хора, щяха да намалеят парите от такси, ама пък щеше да ви бъде спокойно и щяхте да се концентрирате в организирането и провеждането на малки стегнати мероприятия за отбрани елитни състезатели, а другите, които търсят алтернативи щяха да се фокусират в намирането им.

                    Разбирам фокуса ви от гледната точка на организатори, щото нали като такива сте решили кое-какво. Ама не е лошо да се опитате да погледнете и като състезатели, щото без тях няма да има какво да организирате. И да се опитате да разберете, че БГ Х-Ендуро наистина е сила, която всички ние сме градили през годините и към който немалко хора, включително и аз, имаме сантименти, поради което не сме съгласни да бъде превърнат в поредната БФМ-пародия и ще изразяваме мнение, колкото и това да не се харесва на Емо, примерно

                    Коментар


                    • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                      Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
                      Миналата година общо 350 състезателя, сега лицензирани до днес 130+ тия 200+ са с 1 -2 състезания и 60 чужденци. Не може някой с 1 или 0 състезания в годината да иска да дава скорост на влака. Няма да стане.
                      Еми като не искате скорост е много просто. Просто без лиценз не се допуска участник, а забравих, състезание без участници не става А пък и тия будалите/пълнежа ще вкарат някой лев, ще изядат някое кебапче...
                      А такива които са карали по трака без да са участници е имало винаги. Друг е въпроса колко има в главата за да не пречи на участниците.
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                        Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                        Тоше, неяснотата и непоследователността са камъчетата, дето ще обърнат каруцата - ... В момента се опитвате хем да набиете онуй до края, хем да си пратите душите в Рая - очевидно не се получава. ...
                        Точно това се получава!
                        Само че да ти го кажа аз, щото вие казвате че сте обективни, но това е само според теб и всички които пишете в един глас.
                        Ще го напиша за ПОСЛЕДЕН ПЪТ, без БФМ неможе да се провеждат легитимни състезания - казано накратко! За да ни дадът промоутърски права (лиценз) за ендуро БФМ е НОРМАЛНО да искат ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ неща и да има изисквания. Едно от тях и ЕДИНСТВЕНОТО е състезателите да са лицензирани. Всички бяхме наясно и все още сме че това не се харесва и ще продължи да не се харесва на много, затова някакси успяхме да се договорим с БФМ да участват и НЕлицензирани състезатели!!! Първоначално нагласата беше че ще има общо награждаване, но това малко преди Търново се оказа Огромен проблем най-вече за Пантев. Защо, може да му се обадите на него или на някои организатор да ви разясни да не търкаме копчетата залудо. Двойно класиране с различен начин на оценяване на едни и същи хора се оказа голямо приключение.
                        Та мога да уверя че на всички в BG-X oрганизацията им ПУКА за всички и всячески се мъчи да се намери добър вариант и за лицензирани и нелицензирани. Разделението го правите Вие и всячески го натрапвате. Моля не се делете и не заставайте в опозиция като враг, не мисля че е правилно.
                        В крайна сметка вече сме тръгнали по един път, само времето ще покаже дали е правилен. Аз също имам резерви по някои въпроси, но подкрепям посоката и ще продължа да я подкрепям. Каквото е казано го правя и помагам за каквото мога.
                        Мите прави ми впечатление обаче че те нямаше на Търново, надявам се това да е заради ангажимент а не някакъв бойкот!
                        Весели празници.

                        Коментар


                        • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                          Интересно как няколко месеца нямаше проблем, изведнъж обаче се оказа голям проблем. Като цяло проблема не е в лиценза (за мен) проблема е в увъртането.
                          Нали сте взели някакви решения как да бъде през целия сезон, сега изведнъж променяте. Като не считате за нужно да кажете какво се е променило.
                          А относно класирането. Много е трудно да има едно за всички и после само да се изтрият тези без лиценз. Не е трудно, по лесно е тези без лиценз въобще да не фигурират. Така се проверяват много по малко тракове и т.н.

                          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                          EXC TPI 2019

                          Коментар


                          • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                            Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                            Интересно как няколко месеца нямаше проблем, изведнъж обаче се оказа голям проблем. Като цяло проблема не е в лиценза (за мен) проблема е в увъртането.
                            Нали сте взели някакви решения как да бъде през целия сезон, сега изведнъж променяте. Като не считате за нужно да кажете какво се е променило.
                            А относно класирането. Много е трудно да има едно за всички и после само да се изтрият тези без лиценз. Не е трудно, по лесно е тези без лиценз въобще да не фигурират. Така се проверяват много по малко тракове и т.н.
                            Надявам се не си мислиш че сме утвърден спорт с години стаж и опит, примерно като F1. Да прави се Ендуро от над 10години, но по този начин които вече се поставят различни изисквания и се налага да се съобразат редица фактори нещата са други. Само да кажа че ноември месец се взе решение да се учреди сдружение. Да отговоря и на друг приятел КАК се учреди това сдружение ще кажа че досегашните лица които участват на срещата на "върха" демек организаторите го решиха! Дали е правилно това да бъдат учредителите, мнения много! За 3 месеца се обединиха усилята на "няколко" човека да се обобщат и напишат официално правилата от опита ни в ендурото, както и да взаймстваме със много, много други състезания из европа. За тези няколко месеца се свърши много, но и страшно много остана. Компромиси колкото щеш които ще се изчистват със следващите години. Та обобщено ще ти кажа че едно предвиждаш, но то трябва да е в синхрон с още 3 и понякога не го виждаш в началото а когато то даде резултат. Та в момента "ушлайфаме" формата и БГ ендуро правилника.
                            Както написах по-горе, не е идеята да се "удари по масата" и да се каже само лицензирани и това е! Идеята е да се намери адекватен вариант за всички.

                            Коментар


                            • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                              Първоначално публикуван от Desislav Cekov Преглед на мнение
                              Както написах по-горе, не е идеята да се "удари по масата" и да се каже само лицензирани и това е! Идеята е да се намери адекватен вариант за всички.
                              Ами това което сте решили за Кърнаре, за клас "OPEN", е добро решение в тази посока. Но то ще натовари допълнително организатора.
                              Диян Димитров

                              Коментар


                              • От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                                Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
                                Ами това което сте решили за Кърнаре, за клас "OPEN", е добро решение в тази посока. Но то ще натовари допълнително организатора.
                                Следва обаче и въпрос?
                                За клас Опън ще има ли подкласове:Експерт,Сеньор,Хоби и Жени ?
                                Да знаем къде да се запишем.Нали ще платим такса !

                                Тошко отговаряй ! Моля !
                                Не ми се измъквай само ,че Организатора ще реши! Вие"Големите" ще решите, и ще задължите Орагнизатора !
                                Последно редактирано от Петьо Джартов; 06-04-18, 20:20.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X