Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разяснения за състезателен сезон 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Разяснения за състезателен сезон 2018

    Генчев, мога да ти отговоря само на единя въпрос защото вчера получих информация по него. ОЗК имат договор с БФМ само за тях да правят застраховка за спортисти. Никои друг неможе да направи при тях такава застраховка защото ОЗК не предлагат този продукт! Годишната застраховка струва 150лв. а еднократната (за уйкенда) е 30лв. Еднократна може да се направи не по късно от срядта преди състезателния уйкенд. БФМ обаче ни казаха че може да уважим всяка друга застраховка правена другаде. Както и всеки организатор може да повика всяка застрахователна компания да прави застраховки на място, но ме съмнява някои да се навие да прави застраховки в събота сутрин в 08-09ч. Това трябва да е в петък най-късно до 18.00ч и то опира до договорки със застрахователя. Такива застраховки мисля правят и Алианц но цената е малко по различна.
    Ако някои нов желае да участва на някое състезание да пробва, предполагам че тои не го решава в събота сутринта а по-рано. Тогава тои може предварително да си направи застраховка и да участва да пробва. Ако не му хареса, няма да участва повече, ако му хареса може да си направи годишна застраховка.

    Коментар


    • #32
      От: Разяснения за състезателен сезон 2018

      Уф на час по лъжичка. До сега можеше само с застраховки направени от БФМ , а сега вече може навсякъде. Ние имаме застраховки до месец юни . Не може ли да се публикуват всички ясни и точни правила . Пък който каквото си реши . Нямам против обаждането по телефона , но всеки да звъни така ли ? Не го разбирам това. Откакто Тодор се включи по-интензивно в организацията имаше няколко много добри неща , но това последното ме вкарва в размисли.

      Коментар


      • #33
        От: Разяснения за състезателен сезон 2018

        ... както написах "Вчера" говорихме с БФМ и те бяха склони да участват състезатели и с други застраховки. Но това незначи че с друга застраховка ще можеш да си извадиш лиценз! БФМ дава лицензи само със направени в ОЗК застраховки! Но може състезател които не иска лиценз да си направи застраховка за спортисти където си иска за цяла година или за един кръг! Малко е безмислено да се прави другаде тъй като всички останали ще са по-скъпи, а и лиценза за тая година е безплатен!

        Коментар


        • #34
          От: Разяснения за състезателен сезон 2018

          Вярно си е че моторните спортове не са за всеки.
          Ама за да се участва в състезание май:
          30 застраховка
          10 лиценз
          40-50 такса
          нали и за БГ-Х ще се предвиди
          Те май наближават стотака.
          Аз съм аут,ама не е това въпроса.Щото такива разходкаджии като мен има доста.
          Че и ще налагат в коя ЗК,малко ми идва рекетиращо.
          Ама така е редно,може да останат 5 човека ама да са оригинални състезатели.

          П.П. Десо,недай си боже да стане някакъв сакатлък по време на състезание,Богдан ще застане на съдебната скамейка вместо мен или.
          ПП 2 Тошко,само съждения бе,няма смисъл да ми отговаряш.

          Коментар


          • #35
            От: Разяснения за състезателен сезон 2018

            Аз пък ги смятам по следния начин: Лиценз - 0, Застраховка годишна -150лв (12,50/месец) и средно 50лв такса участие. Други разходи нямам!!! Какво се е променило от предходната година?.. че са ме накарали да си направя лична застраховка която си е за мен самия и то на супер преференциална цена, че що да съм против? Виж за 2019 ще се наложи да добавя още 6,5лв месечно. Както някъде по-напред писах, ще се наложат и жертви в цялата кауза която според мен си напълно заслужават.
            Иначе пази боже от всякакви инциденти. Не съм юрист за да ти кажа какво ще стане точно, но и на Богдан подписа го има като част от всеки един кръг. Незнам дали ТОИ ще доиде да ни реши всички въпроси, но със сигурност НЕ може да седи безучастен в какъвто и да е конфликт!!!

            Коментар


            • #36
              От: Разяснения за състезателен сезон 2018

              Предизвиквам дискусия, а НЕ провеждам разговори по тел. именно с цел да бъде ясно и прозрачно за всички.

              Аз лично моя въпрос вече съм го решил.

              И също съм ЗА застраховките, но когато сина ми счупи китка .... изискаха 12 или13 документа някои от които абсурдни и платиха около 170 лв след месеци разкатаване.

              @ Десо: Съгласен съм напълно, и за да е просто и ясно трябва да е видно написано нещо от рода за
              записване по мейл
              документи за издаване на еднократен лиценз
              превод на такси
              изпращане на ГПС
              СРОКОВЕ за всичко това
              за да може всеки да си прави сметка, извади документи, и предвиди времето, за да може да участва.

              @ Джарта: Да, скъп е спорта, спор няма, а колко струва мотоциклета ти, а колко струват пластмаси, радиатори, лостчета, предпазители и др., които гората си взема, колко струват обслужването и частите, които се амортизират, колко струват и гумите?

              За да отида в друг град да покарам имам съвсем грубо разходи 100 лв гориво за МПС, 100 лв за 2 нощи хотел, 20 лв гориво за мотоциклета /щото съм немойко и не подавам газ, ако задобрея нЕма ми стигнат/, и поне 100 лв по кръчми и кетъринг.
              Това прави поне 320 лв, а да участвам на състезание-80 лв?
              Освен това искаме от организатора:
              ясни правила и еднакви за всички
              коректно и бързо времеизмерване и съдийство,
              готино трасе с верен трак/а не като Габрово тези които предварително знаят трака си карат, а другите вървят след ГПС-ите на мечката в г*за/,
              интересно и готино за публиката, но щадящо за състезатели и машини затворено трасе,
              охраняем парк,
              добър кетъринг,
              евтин и добър хотел и ако може от балкона му да се гледа Х-кроса
              иии ... още да изброявам ли?

              Така, де нормално е това да струва някакви истински пари.
              Не е нормално да караме през просото - през нивите на хората и да плащаме по 10 лв на калпак.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #37
                От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                Ей, че ме дърпате за езика, ама ...

                Тая уникална застраховка, дето само ОЗК я предлага с уникални условия на уникална цена имате ли идея какви рискове и при какви условия покрива ? Или такива неща не ви интересуват, щом тъй са ви казали - тъй трябва да е.

                Уж БФМ не диктували правилата, ама били склонни да участват състезатели с други застраховки - това какво означава, че правят компромис ?!?

                Уж изземвахте на БФМ функциите, па сега чакате Богдан Николов да ви защитава ... чакайте си. Никой няма да си мръдне пръста, ако не дай Боже нещо се сговни - отсега се подгответе с тази мисъл.

                Противоречията, които сами създавате, показват колко самите вие сте наясно. Или се опитвате да ни пързаляте, както споделих в предишно мнение, или вас ви пързалят. И ако си спестите оценките какъв съм мрънкач - това го знам по-добре от всички "ведри оптимисти" - може и да се позамислите над въпросчетата, които касаят първо вас, сдружителите, а оттам и всички преки или косвени заинтересовани.

                Коментар


                • #38
                  От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                  Публикувах всички документи и правилници, касаещи провеждането на БГ Х ЕНДУРО шампионата.
                  Може да ги видите тук:
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=225405

                  Всички тези промени и допълнения са решени с гласуване на председателите на клубове организатори, участващи в сдружението БГ Х ЕНДУРО

                  Тодор Пашов, Десислав Цеков, Димитър Митов, Жоро Хаджиев, Смилен Кабакчиев, Йордан Ковачев, Дидо Балкански, Николай Колев.

                  Моля въпроси и коментари да останат тук в тази тема.

                  Генчев Старши, благодаря за конкретните въпроси:
                  1 - Да има такъв пропуск в статистиката, Вальо просто си е поиграл и тя не е нарочна да извади уникалната бройка. Сега нямам време но тия дни мога да извадя подобна.
                  2 - Условието за лицензиране в БФМ е застраховката да минава през тях. Лично мен като състезател не ме интересува защо е така а го приемам като правило. Коментарите бяха, че има много злоупотреби със застраховките. Съжалявам, че някой ви е разкатавал но лично аз съм бил свидетел как на лицензиран състезател за счупен глезен по време на "тренировка" му изплатиха 3600 лв.
                  3 - С еднократните лицензи и застраховки няма никакъв проблем, но на място няма как да станат. http://bfm.bg/wps/portal/bfm/documents. Погледни наредбата - там е описано, че: Еднократни лицензи - лицензирането на състезатели в картотеката на БФМ става не по късно от 5 работни дни преди датата на съответното състезание в което състезателят ще участва.
                  4 - Аз също се надявам с ендурото да няма проблеми. В крайна сметка обвързването с БФМ не е толкова голямо - говорим само за лиценз и застраховка.
                  5 - Всеки председател на лицензиран клуб ще може да е член на сдружението за да представлява своя клуб. Преди Кирково ще направим годишна среща за приемане на новите членове и уточняване пътя към 2019. Ако Общото събрание реши по - ранна дата - ще бъдете информирани своевременно.
                  6 - Всеки има вече достъп до документите
                  7 - Едва ли БФМ ще плати. Практически не мога да отговоря - не съм адвокат. Но съм убеден, че при всички положения лиценза ще помогне. Казвам го от опит...
                  8 - Персонално на теб като състезател - никак. За организаторите обаче е голям плюс.
                  EnduroX Alba-Damascena 2019

                  Коментар


                  • #39
                    От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                    Благодарим за представените документи. В правилника за провеждане на състезанията не можах да намеря наказания за превишена скорост и "стопове" . Бих желал също така да се регламентира брифинг преди състезанието . За да има контестатиции трябва да има класиране . За класирането да се регламентира срок и място където състезателите могат да се запознаят с него . Е ако може и траковете .
                    Последно редактирано от valeri_at; 15-02-18, 08:41.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                      Наказанията за превишена скорост и стоп ще се описват в допълнителния регламент за всяко състезание, както и всичко останало, не влязло в този регламент.
                      Брифинг също ще има, който ще се обявява пак в допълнителния регламент - кога и къде.
                      Срока за класирането сам виждаш вече няколко години, че е трудно да се определи, ще работим в тази посока.
                      Траковете последната година се качват за всяко състезание. И тази ще е така.
                      EnduroX Alba-Damascena 2019

                      Коментар


                      • #41
                        От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                        Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
                        Брифинг също ще има, който ще се обявява пак в допълнителния регламент - кога и къде.
                        Паралелно с това може да се направи нещо като онлайн брифинг в страницата на БГ Х Ендуро, за тези които по някаква причина не са присъствали. С две три изречения да се кажат по важните неща.
                        Диян Димитров

                        Коментар


                        • #42
                          От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                          Съгласен съм.
                          Лично мое мнение е, че последните 1-2 години онлайн брифинга носи повече и систематизирана информация от колкото брифинг на място.
                          EnduroX Alba-Damascena 2019

                          Коментар


                          • #43
                            От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                            Я кажете какво мислите траковете да се качват тук онлайн 15 минути преди старта на всеки клас?
                            Така мога да не пращам ГПС предварително и ще облекчим голяма част от приемане качване тракове и раздаване на ГПС-и.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                              Мое мнение - въобще не съм фен и давам пример.
                              Днес отново основен доставчик остана без ток и засра половината БГ интернет трафик.
                              Ако има такова положение ще настане една шашкания преди старта и като нищо ще си провалите състезанието.
                              Ще почне една драма - дай трак, ама не може ли и тн. - безсмислен чанч.
                              Имате цели 3 работещи опции (на място, чрез приятел и чрез еконт) и не смятам, че трябва допълнително да се усложняват нещата.
                              EnduroX Alba-Damascena 2019

                              Коментар


                              • #45
                                От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                                Не е ли време темите свързани със сезон 2018 да бъдат в нов раздел подобно на Републикански шампионат ЕНДУРО и ATV към БФМ (Комисия Ендуро)

                                нали шампионата вече не е Самостоятелни състезания Ендуро и ATV
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X