Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разяснения за състезателен сезон 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разяснения за състезателен сезон 2018

    Боби, не се притеснявай - всичко е точно
    Отговарям ти по реда на въпросите:


    1 - Не си прав. Реално в момента изземваме функциите на БФМ и сдружението е организатор на шампионата а не БФМ.
    Те имат изисквания, които ние организаторите дискутирахме близките 2 месеца и се спряхме на оптимален вариант заедно с БФМ. Целта на всичко това бе тази година да се случи един легитимен национален ендуро шампионат. Алтернативата е една единствена - ние да си основем федерация, което на този етап поне за мен звучи абсурдно.


    2 - Целта е да се стимулират лицензираните състезатели, онези, които имат спортна дисциплина и имат уважението към спорта. Отлив няма да има тази година или поне не виждам причина да има. В крайна сметка всеки, който гони класиране ще трябва да се раздели с едни 150лв за сезона за годишна застраховка - нищо повече!!!
    Към момента от това което аз знам, ще има поне 13 лицензирани клуба с над 130 състезателя.


    3 - Няма начин правилника да се пусне за обсъждане от състезателите. 230 състезателя, 230 мнения. Няма начин!!!
    Точно на Копринка се оформи общо становище на организаторите, че трябва да се лицензираме и на годишната среща се прие от всички организатори. Все по - трудна става организацията на едно състезание. Тук вече не става дума за пари а за разрешителни. И ако не си легитимен ти теглят една и си до там.
    А за правилника - няма почти нищо по- различно от миналата година. Е да - дисциплината ще я вдигнем и то доста, включени са ясни критерии за наказанията. Този правилник засяга по - скоро организаторите, от колкото състезателите. При състезателите има съвсем дребни промени.


    Като цяло мислим да приключим със замерянето на организатори с каски , качване на тракове в събота сутрин, да гоним състезатели, че забравили да си предадат gps-а на финала, че не са се записали в срока, че не са си попълнили декларациите в срока... все такива едни на пръв поглед дребни неща, които ебават майката на организаторите и от там доста неща покрай състезанието се провалят. Тази практика трябва да спре и ще спре тази година.


    Не знам защо Шумен,Варна,Русе не са фенове при положение, че сте голяма банда. Но всеки сам решава за себе си. Предлагам ви да се лицензирате, ако не, да пробвате 1-2 състезания и ако случайно станете фенове да се лицензирате. В крайна сметка всичко е по желание.
    EnduroX Alba-Damascena 2019

    Коментар


    • #17
      От: Разяснения за състезателен сезон 2018

      Моля да отговорите на следните въпроси:

      1. През изминалата 2017 състезателна година общо колко състезатели са взели участие във всички класове, вкл. ATV и UTV.
      2. Кои са застрахователните компании, които сключват задължителната застраховка и рамковите договори и покритите рискове на застраховките.
      3. Как стимулирате млади и/или нови състезатели да вземат участие във Вашия брак на сдружение БГ Х ЕНДУРО с БМФ.
      4. Моля да представите документите за създаването на сдружение БГ Х ЕНДУРО.
      5. Моля да представите договора между сдружение БГ Х ЕНДУРО и БФМ.
      6. Моля да отговорите на въпроса на Roczen_94 зададен в пост № 6.
      7. Моля да отговорите на въпроса на Петьо Джартов зададен в пост № 8.

      С нетърпение аз и сигурно не само аз очакваме отговорите на тези въпроси, които са малка част от това, което трябва да се изясни на клубове, спонсори и състезатели.

      Предварително БЛАГОДАРЯ!
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        От: Разяснения за състезателен сезон 2018

        Генчев Старши, отговарям по ред:
        1 - Статистиката е тук: http://pantev.net/images/2017/statistika2017.pdf
        2 - ОЗК
        3 - С ясни правила, дисциплина и участие в легитимен национален шампионат.
        4 - Ако станеш член на сдружението ще ги получиш
        5 - Ако станеш член на сдружението ще го получиш
        PS.: скоро всички ще разберете как може да станете членове на сдружението (клубове!)
        6 - Не
        7 - Въпрос не видях, само съждения.
        EnduroX Alba-Damascena 2019

        Коментар


        • #19
          От: Разяснения за състезателен сезон 2018

          Чета и не вярвам на ушите си ... бях решил да не турям мойта мюрдия у вашто гърне, но прочетох толкоз странни неща, че не се сдържах и ще споделя някои свои мисли, като обещавам да съм сдържан, че да не нараня нечии чувства ...
          1. За изземването на функциите на БФМ - или сте тотално заблудени и хабер си нямате с какво сте се захванали, или се опитвате яко да ни пързаляте. Ако е второто - не го очаквах. Ако е първото - не говори добре за подготовката на сдружителите, най-малко трябваше да прочетете Закона за физическото възпитание и спорта и да си изясните що е федерация, какви са нейните права, задължения и взаимоотношения и може би тогава щяхте да се досетите, че алтернативата с алтернативната федерация просто не съществува. Песента с легитимността на състезанията е толкоз фалшива, че чак дразни - крайно време е да проумеете, че шампионат под шапката на БФМ дава едно-единствено предимство - титлата "национален", "републикански", "държавен" или нещо от сорта. Ще ви издам една тайна - в света на хард ендурото има състезания-емблеми, по които всички групово ахкаме, пъшкаме, обсъждаме и трепетно следим, като Ерцберг, Романиакс, Сий ту скай и прочие, които не са под шапката на нито една мотофедерация.
          2. За твърдението, че то нищо кой-знае какво не се променяло, само едни 150 лв. повече тая година - ами другата ? А по-другата ? Това ми прилича точно на кандърдисването "Аз само главичката ще му вкарам" ... Щото аз тия Фафли вече съм ги ял като организатор на кръг от РЕПУБЛИКАНСКИ шампионат, всички вкупом ги ядохме в ендурото и както Богданов каза - Х-Ендуро шампионатът се появи точно като средство за спасяването на спорта ни от БФМ - опеката. Щото и тогаз уж беше само главичката, а накрая имаше 10 състезателя в РЕПУБЛИКАНСКИЯ шампионат.
          3. Мотива за дисциплината - ама наистина не мога да разбера кому е необходимо влизането в БФМ, за да има дисциплина !?! Някой ако може да ми обясни с какво Богдан Николов ще допринесе за този ефект съм готов да го изслушам с интерес. И като цяло ми е интересно защо е необходим някакъв външен авторитет, за да има дисциплина - ще се ползва този авторитет да раздава шамари, да командва и да гълчи непослушните ендуристи ?!? Наистина ми е интересно ...
          4. За арогантния отговор "Ще ви кажем, АКО станете членове на сдружението" пък направо нямам думи - абе ей, единия от основните принципи на този тип граждански сдружения е публичност и прозрачност ! Как някой ще си направи преценката дали да стане член на това сдружение, като няма предварителна информация кой за какво се бори ?!? Как каните някой да ви уйдиса на акъла, без да дадете пълна и изчерпателна информация с кой акъл сте тръгнали да правите едно или друго нещо ?!? Направо чудно ...
          5. Назидателните мнения на разни `ора, дето правят някви неща извън ендурото, с които подкрепят "очовечването" на ендуристите, ще спомогнат изключително много за подкрепата на начинанието, заклевам се ...
          Последно редактирано от ЗМЕЙ; 13-02-18, 09:52.

          Коментар


          • #20
            От: Разяснения за състезателен сезон 2018

            Хората които се мъчат да направят НЕЩО а и ги познаваме доста добре поне повечето заслужват да бъдат подкрепени е това начинание, имало е време и не било в тайна кога и как да го направите да се включите и да съдействате нещата да се случват(все още не е късно), постфактум не го очаквах това мрънкане. Така, колкото състезатели толкова и мнения нясното сте всички че не може да се угоди всекиму, а дайте ВОТ на доверие първо и тогава давайте с негативизма. Може да си политиканстваме до безкрай , но кому е нужно.
            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

            Коментар


            • #21
              От: Разяснения за състезателен сезон 2018

              Честно не искам да звучи като някаква критика, знаеше се много добре кога е срещата на Шипка, който е имал желание да дойде и да се включи във вземането на решението за учредяването на това сдружение е могъл да присъства и включи, и сега може. Решенията не са еднолични, а решения на клубовете останалите са изпълнители на тези решения които са избрани към този момент да ръководят нещата, идята е да се легализираме и излезнем на светло, ще има добри решения, ще има и лоши но дайте да действаме като отбор а не като противници, ако тръгвате с такава настройка осъждаме нещата на провал още в зародиш.
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • #22
                От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                Честно не искам да звучи като някаква критика, знаеше се много добре кога е срещата на Шипка, който е имал желание да дойде и да се включи във вземането на решението за учредяването на това сдружение е могъл да присъства .
                Нищо не се е знаело.
                Не че ако съм присъствал някой ще ме чуе за моето мнение.
                Напълно съм съгласен със Денев и Богданов.
                За БФМ никога не съм имал добро мнение,и не виждам как може да ми бъде наставено такова.
                Щом си към БФМ,ще плащаш и ще имаш право да си "Републикански ".

                Коментар


                • #23
                  От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                  Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                  Нищо не се е знаело.
                  Не че ако съм присъствал някой ще ме чуе за моето мнение.
                  Напълно съм съгласен със Денев и Богданов.
                  За БФМ никога не съм имал добро мнение,и не виждам как може да ми бъде наставено такова.
                  Щом си към БФМ,ще плащаш и ще имаш право да си "Републикански ".


                  Само да кажа,че тези който правят и организират състезанията знаят най добре за какво става дума.А тя е, че вече никой не иска да изгори, ако не дай си боже се случи нещо лошо на някой кръг.Състезанията започнаха да стават по натоварващи и по тежки ,затова организатора трябва да бъде защитен по някакъв начин и за това се взема решение да се обвържем към федерацията,която пък от своя страна отваря много врати пред местните бюрократични структури,било то община,пожарна,бърза помощ, горски, МВР и други подобни инстанции.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                    Господа,
                    Причините да се обединим ако не всички, то почти всички клубове, за легитимност са няколко. Най-важната и основна е че нещата в БГ стават сериозни. Отговорноста на организаторите на кръгове е ОГРОМНА и изцяло в/у председателя (организатора) на мероприятието. Които и да е състезател каквото и да направи от това да повреди нечия нива до това да счупи нещо, а недай си боже да има смърт кои ще има проблем? Познайте кои ще теглят по съдилищата?! Нещата не са шега работа и всички, най-вече организаторите на кръгове са иницатори на тази стъпка. Сегашната декларация която подписват всички състезатели "уж" че те си носят отговорноста е пълен "бул шит". Другото нещо което става сложно за всеки организатор е изваждането на документите от общини и други учреждения. Когато нямаш клуб, нямаш и федерация и не принадлежиш никъде те ти посочват вратата. От там нататък организатора е принуден да организира състезанието НЕЗАКОННО! Нали знаете пак до какво води това ако има инцидент? БФМ ни дават правомощия да организираме както сметнем за добре състезанията си без да ни определят правила по ФИМ или каквото и да било!!! Дава също и серизен гръб и бъдеща закрила срещу някакви юридически атаки! Дава и правото да идеш като истински организатор в дадената община или институция да изискваш провеждането на законен кръг от НШ. Нали всички искаме добре организиран кръг, обезпечен от към медицински екип, полиция и т.н. Искаме да нямаме проблем с горски, ловци и всякакви други? Или ще кажете отново "мяйната му" к'во ни грее нас, ние си караме? Трябва да ви кажа че със тези стъпки ние на практика защитаваме интереса на всички организатори и им даваме някакво поне малко спокоиствие. Да, има жертви но мисля че си заслужават защото те са в посока тези хора които полагат зверски услия да ни организират състезанията да са защитени! Все пак и какви са жертвите, тази година една застраховка която си е и изцяло за нашо добро, от догодина и лиценз от 80лв на година. Тази година федерацията ни дава освен всичко и безплатна застраховка за 3-ти лица в размер на 200 000лв. Още едно нещо което е в + на организаторите. Подаряват ни и лицензийте за 2018 и ни дава закрила ако имаме проблем! Е Малко ли е? Толкова ли ни е скъпо да отделим х 6лв на месец за това(от 2019)? Като ПАК ще напиша че не ни се бъркат във формата на състезанията!! Знаете ли че когато си лецензиран не е нужно да пускаш заявки както и да подписваш деклараций при записването? Още едно облекчение и на състезатели и организатори! Ами аз лично ще се чуствам малко неловко ако не подкрепя подобна инициятва и не само аз а и целия Хард Райдерс подкрепя идеята с две ръце. Аз го приемам че съм против организаторите и не уважавам техните усилия (лично мнение)! Ако няма организатори, няма състезания и няма състезатели - нали така?
                    Другото важно нещо е Маркетинга и П&Р-а. Ще бъдеме официално анонсирани навсякъде вкл. и от БФМ! Ще може да идват чужди състезатели с лицензи от тяхните федерации и ние да ги приемаме.
                    Знаете че се учреди ново сдружение което пое инициативата за урегулирането на Шампионата. Учредителите в това сдужение са председателите на клубовете организатори и за сега те са хората които правят всичко. Знаете ли че нямаше 7-ми човек? Никои не искаше да се набутва в това сдружение? Това обаче ще се промени. Скоро ще има събрание на всички председатели на дейните клубове развиващи ендурото в БГ и ще се избере КЕ и председател които Би трябвало да коват правилника, та не се притеснявайте всички ще имат представител в управлението (ако искат, разбира се). Много работа се свърши през изминалите 2-3месеца и най-вече от председателя на сдружението Тодор Пашов (респект). Промени освен вече ясните няма. Немисля че тези промени не са толкова радикални че да променят досегашното ни познато ендуро!
                    Филма от 2009-2010 изобщо не е същия и моля не го сравнявайте с него. Тогава се взеха крайни промени и във формата и във организацията което ме отказа и мен самия!

                    Много от нас карат за кеф, и нека така да си остане. Някои идват да се разходят, други да дават газ, трети да се видят с приятели и познати и т.н. Но неможе да гледаме егоистично на всичко това. Всичко се прави за добре. Прави се от много хора с много опит. Не се вземат индивидуални решения и защитващи само една позиция. Плановете пред новото сдружение са предизвикателни и изключително полезни за развитието на Ендурото в България. Предстоят промени само в положителна посока защитаващи всички страни.

                    Надявам се не съм отегчил някои!
                    Десислав Цеков
                    /МСК Хард Райдерс/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                      Митак, не очаквах точно ти да реагираш така.
                      Очаквах да звъннеш преди поне месец и да питаш - пичове, какво правите, как го правите, защо го правите, как да участваме и т.н.
                      Защото тези, които имат желание и интерес да участват в момента си подготвят лицензи за клубове и състезатели.

                      Относно "арогантното" ми изказване, беше някакъв сарказъм но явно в 1 часа сред нощ не се е получил, извинявам се за което и на Генчев ако го е приел така.

                      Как въобще си представяте, че точно аз няма да искам прозрачност и информираност на всички участващи в шампионата.
                      Естествено, че всичко ще се публикува. От два месеца насам обаче се късам на милион страни, за да влезем в някакви нормални рамки преди старта в Севлиево и ми се ебава майката.

                      Всеки председател на клуб има право да е член на сдружението! Та нали за това го направихме това сдружение.

                      На договора, който днес разписах пише:
                      БФМ отстъпва правата си за организиране на Републикански шампионат по Ендуро на Сдружение БГ Х ЕНДУРО, който се ангажира да изпълнява тази дейност по време на състезателния сезон 2018г.
                      Правилника(утре ще го публикувам), който е неразделна част от договора е практически нашия си правилник но разписан черно на бяло. Организаторите казахме кое и как да бъде в него.
                      Намесата на БФМ в този правилник е само до осигуряване на сигурност на състезатели и публика - застраховки.
                      Айде някой да ми обясни колко лошо е това?

                      Оставам с впечатлението, че имате персонални проблеми с БФМ и Богдан. Ако е така те са си ваш проблем - не на всички.

                      Да ви кажа лично за мен как стоят нещата.
                      Като организатор - бях решил тази година ако не се лицензираме да подам оставка като председател на клуба и който иска да поеме отговорност по състезанието ни. Защото като стане белята никой не ти дава евала а осторожно се търси виновния организатор.

                      Като състезател - доволен съм, че съм лицензиран и застрахован. Застраховката ми важи за цялата година и то не само за състезания.
                      А дори не съм сигурен, дали ще карам и едно състезание тази година.

                      Моля ви да спрете със всякакви спекулации от рода на "една жена ми каза". За този един месец се наслушах на ужасно много.
                      Звънете ми за консултации ако нещо не ви е ясно без да се притеснявате.
                      Никой няма намерение да загробва ендурото а напротив - искаме да е ТОП и смятаме, че това е начина!
                      EnduroX Alba-Damascena 2019

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                        "Пътят към ада е постлан с добри намерения", "Който не знае къде отива, обикновено стига някъде другаде", "Не вярвай на данайците, дори когато носят дарове", "Рибата се вмирисва откъм главата" ...

                        Очевидно съм в ролята на камъчето в обувката, но си позволявам още 5 стотинки по темата заради предположението, че имам персонален проблем с БФМ и Богдан Николов - аз персоналните си проблеми ги решавам персонално, не с писане по форуми. Нямам НИКАКВО персонално отношение към който и да е замесен, точно обратното - ако беше лично, щях да целувам от щастие повечето ендуро-активисти. Мнението ми е базирано върху възможно най-обективна основа и е насочено към процеси, а не към персони.

                        И все пак дядо ми, който беше умен човек, ми казваше "С прости хора работа да си нямаш, даже с проста жена курвалък недей да правиш" ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                          Моето мнение е, че е добре да се даде малко толеранс на организаторите, да се види какво са сътворили и какво са имали в предвид. Нека минат няколко кръга и тогава който каквото има за казване да си каже. Критиката е градивна ако е обоснована. Подкрепям и усилията за въвеждане на по строги правила и спазването им. Аз лично вярвам на хората които са се захванали с тази задача и съм убеден, че ще се справят. Успех на всички!
                          Диян Димитров

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                            @ Тодор:
                            Не се заяждам, искам да има информация и да е максимално публична. Телефон не върши работа в този случай. А и Гената от Плевен също не ми е дал достатъчна информация. Споменавам го, защото ще се лицензирам от Плевенския клуб. Вчера наистина като прочетох отговора му доста се издразних и доста време мислех как да формулирам отговора ми, за да не звучи и той като дребнаво заяждане. Сега някои от въпросите са по-ясни, други още не, но се надавам да осветлим и тях.

                            Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
                            Генчев Старши, отговарям по ред:
                            1 - Статистиката е тук: http://pantev.net/images/2017/statistika2017.pdf
                            2 - ОЗК
                            3 - С ясни правила, дисциплина и участие в легитимен национален шампионат.
                            4 - Ако станеш член на сдружението ще ги получиш
                            5 - Ако станеш член на сдружението ще го получиш
                            PS.: скоро всички ще разберете как може да станете членове на сдружението (клубове!)
                            6 - Не
                            7 - Въпрос не видях, само съждения.
                            1. От тази статистика е видно, че в общо 8 състезания за 2017-та г. е имало 963 участия, като най-малко е било
                            посетено Габровското състезание, а най-много и напълно заслужено е Банско. Но Забележка: Статистиката е за клас PROFI, EXPERT, HOBI, SENIOR и WOMAN, т.е. НЕ са включени класовете на четириколките. Но няма информация за това колко различни състезателя са участвали.

                            2. Звънях вчера в ОЗК, но нищо не знаеха за такава спортна застраховка. На сайта им също няма такава информация. Казах от къде имам тази информация, и те казаха да се обаждам периодично, ако научели ще ми кажат....

                            3. Правилата са необходимо нещо, дисциплината-също. Но отговорете моля, как един бъдещ състезател, който още не е решил дали ще му хареса да се състезава за в бъдеще ще го стимулирате да се пробва на поне едно състезание. Нещо като еднократен лиценз и застраховка на място ще бъде ли осигурено?
                            Относно легитимността ще направя сравнение с МИС-ките. И там правата за организиране на легитимен конкурс се държат от някой си, но резултатите, класирането не прави мис-ката по-красива. Нали?!?
                            Относно БФМ няма да споменавам скандалите с други мотоциклетни спортове. Дано не стане така и с Ендурото.

                            4. Отговор все още няма. Как да станеш член, като не знаеш за какво се бори това сдружение, какви са целите.

                            5. Вече има някаква яснота с поста на Тодор, но настоявам за сканиран целия договор именно с цел да не тръгнат слухове от чули недочули и преразказали.

                            6. Вече е ясно. Сега минаваме гратис, а догодина всеки ще плаща таксата и ще получава ... легитимност. А когато полицаите примерно напишат акт на състезатели както стана на Търновското състезание БФМ ще платили хонорара на адвоката и съда ще се съобрази ли с легитимността на организатора?

                            7. Не разбрах как любовта с БФМ ще ни помогне да се преборим с горски, ловджии и горски стопанства.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                              От това цялото нещо аз виждам как организаторите на състезания ще бъдат облекчени за сметка на участниците. Също така виждам как накрая някой който си е платил лиценз се качва на стълбичката, докато през цялата година не е имал нито едно качване и все такива неща.
                              EXC TPI 2019

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разяснения за състезателен сезон 2018

                                И аз да вмъкна още нещо, което тези с мрънкането не знаят. От три години Жоро Хаджиев искаше да се отказва, но както се сещате нямаше желаещи готови да си губят време, нерви и пари, за да може да си правим кефа и да има кого да оплюваме! Десо и Тодор са написали достатъчно и аз няма да ги повтарям, само да спомена, че в Габрово кръг нямаше да има, ако не бяхме минали към БФМ поради редица споменати по горе причини.Друга легална алтернатива за провеждане на състезания няма !!!
                                Който иска да се състезава да си направи 150лв. годишна застраховка което е по 10лв. на кръг и това е! Толкова ли много искат организаторите в замяна на риска, който поемат, като допускат състезатели без застраховка.Няма такъв вариант никъде... поне в Европа сме го проверили!
                                Ако има градивна критика ОК, но наистина не е добре състезатели, който познават и имат телефоните на всички организатори и могат по всяко време да се обадят за въпроси които ги интересуват да пишат тук хванали се за някоя думичка или реплика.
                                Поздрави на всички !
                                NGO "SPORTS CLUB ЕXTREME RACING"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X