Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котешка атака! HELP!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Котешка атака! HELP!

    Здравейте,
    Имам малко нестандартен, но много неприятен проблем. От 2-3 месеца насам сутрин като потегля за около 10 минути, докато загрее двигателя, в купето навлиза ужасна миризма. Не мога да я опиша точно, не прилича на нищо друго, но е остра, задушаваща, отблъскваща. Дори и да не включа вентилатора, пак навлиза от движението на колата. Не прилича на никоя от течностите в колата. Първоначално ходих на сервиз да огледаме за някакъв теч, но нищо не открихме. Еко кората е суха, няма видими следи от течове, не се губи и никаква течност. Майсторът ми каза че най-верояртно е котка, която ме посещава нощно време. Започнах борба с невидимата котка. Ръсих със специални спрейове от агро аптеката около и самата кола. Уж били много ефикасни, но резултат няма. Четох по форуми как се прогонват котки, двора ми е осеян със страховити змии, неразличими от живи, висящи СД-та блещукат около паркомястото ми (котките уж бягали от тях), опънал съм месини по дуварите и оградите за да ги препъват. Миризмата не спира. Започнах да слагам вечер една плоскост от пред на решетката за радиатора, за да огранича достъпа, в случай че звяра маркира от вън и за няколко дни миризмата изчезна. Обаче от 2 дни отново се появи. Може би е намерил пролука от долу пак да се добере до радиатора или колекторите и да маркира територия. Не ми се ще да прибягвам до клетки или капани които да наранят моя враг, но ситуацията вече не се търпи.
    В заключение, не мога 100 процентово да твърдя че е котка, но най-вероятно е. Когато колата нощува на друго място, няма миризми.

    Ако някой може да даде добър съвет, ще съм благодарен!

    Поздрави!

    п.с. колата е Qashqai, не че има кой знае каква връзка с проблема.

  • #2
    От: Котешка атака! HELP!

    Хахахаа...ти сериозно ли? Много се смях...))))
    Майсторът те е разнесъл по върбите, ама яко! Спри да даваш пари за глупости и вземи за колата едно платнище. Анатомията на котараците е такава, че маркират на около 20 см от земята. Понеже пред блока живеят десетина котарака, редовно са ми препикани гумите на колите, евентуално някоя броня. Но нищо не мирише.
    Второ...зима е, имаше сняг...да си виждал котешки стъпки в двора или по колата? Тя няма да долети от небето тая котка.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Котешка атака! HELP!

      Верно е смешно, но за съжаление е сериозно. Майсторът ми е приятел и си беше много откровен. Дори с прискърбие ми съобщи лошата новина, защото според него няма спасение. Платнище може да реши проблема, но хамалогията е голяма, всеки ден. Освен това то не ограничава достъпа от долу. Тази зима досега във Варна най-дълбокия сняг беше 1 милиметър. Добре че намерих един заледен баир да пусна детето с шейната за 1-я сняг.
      Благодаря, все пак!

      Коментар


      • #4
        От: Котешка атака! HELP!

        Ултразвуковия ли, инфразвуков ли е, уред, наричан и продаван като "кучегон" е еднакво непоносим за котките. Изнасят се надалече и цяла седмица избягват мястото. Поставѝ един такъв в колата включен вечерно време.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Котешка атака! HELP!

          Колега, пробвай с вуду магии, ако не помогнат, прочети темата за мишките.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Котешка атака! HELP!

            То имаше такава тема
            Анатомията на котките е такава, ама при мен на Маздата РЕДОВНО лягаха върху топлия капак на двигателя, и пикаеха по чистачките, като ароматната течност се спускаше точно във въздухозаборника Насълзяваха ми се очите сутрин и често лисвах по бутилка вода - пооправяше нещата...
            Вариантът при мен бе спрей против котки, който сипвах и в казанчето за чистачките - като мия стъклото винаги да се добавя част от отблъскващата течност... И като че ли котките се отказаха от атаки..
            Сега на джипа не съм усещал такъв ефект - първо джипа им идва височък и много рядко виждам котка върху капака. Освен това въздуховодите са по различен начин и дори и да тече нещо отгоре - го отвежда директно към подкалниците/земята..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Котешка атака! HELP!

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Ултразвуковия ли, инфразвуков ли е, уред, наричан и продаван като "кучегон" е еднакво непоносим за котките. Изнасят се надалече и цяла седмица избягват мястото. Поставѝ един такъв в колата включен вечерно време.
              За съжаление няма да мога да изпозвам кучегон, защото моята котка живее на една стена от паркомястото ми. Не ми се ще да и причинявам това. Малко иронична ситуация, но, да, имаме котка. Може и заради нея уличните хубавци да се престарават с маркировките....беличка е.

              Коментар


              • #8
                От: Котешка атака! HELP!

                Котешката урина има специфична миризма, не може да се обърка с нищо друго. За да ти смърди в купето, трябва да ти се е изпикал на по-особено място...примерно там ,от където взима въздух парното. Не знам къде е това на Кашкая...обикновено на новите коли е отпред пред предното стъкло и всичко е отделено от двигателния отсек с уплътнение.
                Второ...филтъра на купето не е ли с активен въглен? Ако е, миризмата идва от място след филтъра...
                Не е сериозно това с котката. Може, ама трябва всяка вечер да идва да ти пикае в парното или като на човека писал горе-да спят по капака и там да маркират територия. Ама тогава цялата кола ще е в стъпки и ще си наясно, че става дума за котка.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Котешка атака! HELP!

                  Сериозно - несериозно - и аз съм го изпитвал... Пикаеше си практически точно на едно и също място, и почти всеки ден... Миризмата си преминава през филтъра с активен въглен... При мен се виждаше пиканото като тънка струйка от чистачките право във въздухозаборника за парното...
                  Интересно, че котките си бяха харесали Маздата, а не Кашкая (отново предполагам, че маздата им беше по-удобна защото бе по-ниска)...
                  До момента на Кашкая нито веднъж не съм ги виждал / усещал да пикаят...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Котешка атака! HELP!

                    Не се бях сетил за въздухозаборника, благодаря! Ще потърся начин да го защитя вечерно време. И от спрея против котки в течността за чистачки ще сложа. Не знам за активния въглен, но филтъра е вътре в купето, до педалите, няма откъде да дойде миризма след него.
                    Стъпки по капака не съм забелязвал...Мислех да сложа една камера с фотоклетка... ама голям проект ще стане заради един уличен разбойник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Котешка атака! HELP!

                      Някои коли просто са им сгодни. На моя УАЗ примерно се качват докато е топъл, нищо че е високо ама не се е случвало да го опикаят. Преди години имах Трабант, там един дебел котарак спеше всяка нощ върху двигателя (под капака) и сутрин му почуквах да го събудя. Но и там не е имало маркиране.

                      За сметка на това котешките инстинкти и изключително малкият мозък който ги реализира си имат някои дребни особености.

                      На първо време пробвай да паркираш колата наобратно - с предницата в другата посока. Това е в състояние да обърка повече от половината котки.
                      Ако не, препаратът за отблъскване в чистачките е добра идея.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Котешка атака! HELP!

                        Ако бялата котка е женска, разгонена и свикнала да прекарва ноща на топло при мотора, всички котараци от квартала ще маркират колата докато усещат миризмата й вътре. Обикновено влизат отдолу и спят върху мотора, разгледай внимателно за бели косъмчета под капака. Малко коте не можеш да спреш, но голямата котка обикновено минава през по-голям проход, който можеш да препречиш със нещо, след това едно хубаво измиване на двигателя и току-виж си се отървал! На предишната Фронтера отгледах няколко котенца по тази схема - сутрин първо отварях капака и ги махах с ръка, че сами отказваха да напуснат удобното местенце.
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #13
                          От: Котешка атака! HELP!

                          Първоначално публикуван от nibiru Преглед на мнение
                          ....когато колата нощува на друго място, няма миризми......
                          Камера реагираща на движение и .......съсед със странно чувство за справедливост
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Котешка атака! HELP!

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Камера реагираща на движение и .......съсед със странно чувство за справедливост
                            Все не исках аз да го пиша ама трябва да се отчита и тази възможност.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Котешка атака! HELP!

                              Миризмата е най-малкият проблем... Мой познат скъса ремък и счупи обтегач заради коте, пъхнало се при мотора на топло...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X