Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помагайте

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помагайте

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    В общината изобщо няма да ходи-отбелязва се автоматично вече от 2 години.
    Като ти нашият всичко което не е платил предишният собственик - ще ходиш.

    Коментар


    • #17
      От: Помагайте

      В коя точно община....?
      В тая на собственика по талон, в тая на втория собственик или в тая на третия? Че то това с "нашивнето"...и то иска основание.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Помагайте

        Всъщност за данъците ще го пита още нотариусът ама да не издребняваме.

        А основание, основание... те да ти го нашият пък ти се разправяй. Сигурно ще се оправиш накрая ама няма да е отведнъж.

        Коментар


        • #19
          От: Помагайте

          Бе за данъци - момчето ми каза, че за миналата година са плащани, така, че за нотариуса не би трябвало да има проблем. Собственика даже му бил казал, че ще съдейства с прехвърлянето, просто момчето се замотал и наскоро решил, че не му трябва. Каза, че я е карал 4-5 месеца.
          “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

          Коментар


          • #20
            От: Помагайте

            Отивай в КАТ с двата договора и си регистрирай колата.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Помагайте

              А има и друг проблем. Мотора е сменян та и там идва една въпросителна. Дали не трябва нещо, като технотест или при смяната на талоните вероятно и номерата може да се впише с новия мотор без излишни калабалъци ?
              “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

              Коментар


              • #22
                От: Помагайте

                1. за новия мотор документ
                2. новият мотор трябва да е от УАЗ

                Коментар


                • #23
                  От: Помагайте

                  Има ограничение в мощността- не може да е XX% по-мощен от оригиналния или нещо такова беше...пише го в една наредба за типовото одобрение. Не е нужно да е от УАЗ, но ако слагаш някакъв друг мотор, цената беше в пъти различна в сравнение със случая, когато слагаш от същата марка и модел.
                  Договор за мотора-задължително.
                  Смяната на мотор си е реален проблем и голяма разправия в сравнение с въпроса от първия ти пост. Аз кола със сменен мотор, дето не е записан в талона, не бих си взел. Много пари и много загубено време е да се оправи тая работа.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помагайте

                    Ако новият мотор не е от УАЗ освен в КАТ ще ходиш и на други места.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помагайте

                      Ами ще мисля и ще разпитам тук-там пък ако стане номера ще пиша какво се е случило. Дано написаното по първия въпрос от Santaclash се окаже вярно, но и според мене не би трябвало да има общо регистрацията в кат и нотариалната заверка.
                      “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помагайте

                        Не можеш да продадеш кола без платени данъци.
                        Като не е минала кат данъци няма.

                        Това е то.

                        И като каза че и мотора е сменян има смисъл да се занимаваш само ако страна плика сили 500 лв.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помагайте

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Не можеш да продадеш кола без платени данъци.
                          Като не е минала кат данъци няма.

                          Това е то.

                          И като каза че и мотора е сменян има смисъл да се занимаваш само ако страна плика сили 500 лв.
                          Колко усложнена е територията с държава България.
                          Казаха , че шасито си има регистрация.Новият му мотор ще се впише в новата регистрация , ако има редовни документи.Данък е платен на регистрацията за изминалата година.
                          Кво неясно в случая?
                          Що бъркате човека с чужди езици и логоблудстване?
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помагайте

                            То за мотор документацията е малко.....мижи да те лАжем, че ако е сменян блока с чисто нов, на него номер няма. Само код на мотора.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помагайте

                              Номер на двигател! Нотариус!
                              Хахахахахахахахаха! Държава от късния палеолит!
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X