Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маверик 2. - някой със желание да ме повози!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маверик 2. - някой със желание да ме повози!?

    Такаааам.Видно от заглавието на темата ми се въртят разни мухи из главата.
    И тъй като трябва или да се трепят или да им се водя по акъла та и тази тема.
    Май ми се иска да се оборудвам с Маверик 2 с двигател 2.0.
    Идеята за същият с конкретният двигател се поради в следствие на темата на колегата Tony33.
    Тъй като той може би ми е далече ще се радвам ако има някой в София който да ме повози.
    Най-вече се притеснявам от липсата на мощност.Също така ми е важно да проверя как е като размери и комфорт.
    Ако се вземе не правя сметка да се газифицира и затова и 2.0 мотора е пак основен претендент както и възможността да се заключва ръчно раздатката разбира се.
    Поздрави на всички.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    От: Маверик 2. - някой със желание да ме повози!?

    На Тони джипката вече е във Варна май....
    Ако беше по-близко - нямаше проблеми да се возиш и караш моята. Хем газифицирана. Няма никаква разлика бензин-газ. Вътре е доста добре откъм размери - 2 метра и 120 кг. се чувствам много добре и удобно. Като комфорт и управление си е като висока кола. Когато жена ми трябва сама да ходи някъде винаги взима него и определено го предпочита пред колата (Лагуна купе). Виж за мощността е много субективно. Първо ми се струваше малка, а сега - сравнително достатъчна. Е, не като 210-те коня на купето, ама.....
    Венцислав Петров
    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
    0889 62 8четири 6четири

    Коментар


    • #3
      От: Маверик 2. - някой със желание да ме повози!?

      На Тони машинката май пак е в продажба!
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #4
        От: Маверик 2. - някой със желание да ме повози!?

        Аз, понеже също ги заглеждам, установих, че има и трилитрови с принудително заключване на двойното предаване. Ако стигна до пазаруване съм решил да е точно такова - автомат и 3.0 "с копче". Братушките са измислили естествено и за там принудително включване на двойното при липса на такова в серийната версия, но предпочитам намесата да е фабрична.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Маверик 2. - някой със желание да ме повози!?

          Това има ли някаква разлика с Mazda Tribute 3.0 V6? На размери е колкото Дъстър.

          Форд


          И Форд



          Не знам кой е по-добрия вариант!
          Последно редактирано от gabocvet; 23-02-18, 07:38.
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #6
            От: Маверик 2. - някой със желание да ме повози!?

            Вътре има много малки разлики, да не кажа почти никакви. На мен лично външно Форда ми харесва повече, но това е субективно. За размерите ще си позволя да не се съглася. Форд-ът категорично е по- голям и удобен отвътре от Дъстър-а. Аз в Дъстър влизам много трудно и излизам още по- трудно. За удобство при каране ЗА МЕН (2 м. 120 кг.) са несравними. Това може би може да се почувства само от продължителни и обемисти хора като мен, но.....Правил съм по 1000 км. на ден Варна - София - Варна без да почувствам умора и дискомфорт. Дачия съм карал само около 150-200 км. Не на един път - не обичам да си причинявам неудобства. Иначе при покупката на Форд-а гледах и нови Дачии, защото малко мазохистично, но ми допадат външно. Това беше преди да се кача вътре и особено след карането на такава на познат. И въпреки всичко бих взел нов Дъстър, ако се почуствам удобно вътре.
            Всичко това е лично мнение и усещане - може при друг да е различно.
            Венцислав Петров
            Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
            Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
            0889 62 8четири 6четири

            Коментар


            • #7
              От: Маверик 2. - някой със желание да ме повози!?

              Здравейте пичове,предварително се извинявам,че изполвам темата на колегата,но и аз се заглеждам по маверик 2,интересува ме подходящ ли е за ежедневна употреба,колко излиза обслужването,колко гори на газ да речем?Става въпрос за 2.0 124 кончета.Искам да го карам ежедневно,няма да ходи никъде извън асфалта.Гледах и црв 2 и екстрейл все бензинови,но црв-то е по 9-10 бона,а екстрейла 2.0 140 не го хвалят много като читав мотор.Моля ви,ако сметнете,че въпросите ми не са за тук преместете ги където трябва.

              Коментар


              • #8
                От: Маверик 2. - някой със желание да ме повози!?



                Мазда



                Форд
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #9
                  От: Маверик 2. - някой със желание да ме повози!?

                  Някой,който кара маверик 2.0 124 на газ моля да сподели колко е разхода градско,извънградско защото чета само противоречиви мнения,едни горят по 10 извън и 13,14 в града,а други 13,14 извън и 17,18 в града,достъпен като цена джип е,за разлика от останалите в този клас,но разхода ми е определящ.Предварително благодаря.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Маверик 2. - някой със желание да ме повози!?

                    Направи го на метан и ще се кротне на 7кг.градско и 6кг.извън-градско ! Пък ако си вземеш и ддс-то става евтенийка мечта !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Маверик 2. - някой със желание да ме повози!?

                      На метан трябва да се съобразявам къде има метанстанции и къде няма,а и е тежко и тоя маверик няма да може да изпревари и каруца с метана.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Маверик 2. - някой със желание да ме повози!?

                        Аз отскоро карам Маверик 2.0 2001 година и първата ми засечка на разхода е 12.6 на сто смесено каране. 170 изминати километра, от които 80 извънградско (около 4 км лек черен път), а останалите в София. Точно както го дават от производителя. Разходът е на бензин. Обслужването ми излезе 800 лева с труда - смяна на всички масла и филтри, ангренажен ремък с ролките и канален ремък с ролките. Отделно, пълнене на климатик - 120 лева.
                        Последно редактирано от crisdim; 03-06-18, 08:17.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X