Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парно

    Здравейте колеги. Всички казват , че парното на нивата е жестоко. Моето обаче не е чак толкова жестоко както го описват. Грее си макар и малко по трудно , обаче не е както казват да суши чорапите. Даже когато стане по студено трудно загрява вътре. Сега сменил съм кранчето на парното и радиатора за парното , обаче нещата са все така. И Се чудя от къде може да идва другаде проблема дали дебита не е малко.
    Когато барам маркучите термостата работи горния кръг е топъл долният е леко хладен.
    Моля за съвет или някой който се е сблъсквал с това да даде идея от къде може парното да не е толкова силно както го описвате.
    Да кажа нивата е 2121 91г. Закрил съм отпред радиатора почти целия да загрява сега по бързо , че без да го закрия трудно влизаше в температурен режим. Вдига си 90 градуса , обаче вътре не е студено отвръща си парното макар и бавно , но не е да суши чорапите .

  • #2
    От: Парно

    Радиатора от новите алуминиеви ли взе?

    Коментар


    • #3
      От: Парно

      Ако наистина вдига 90 градуса, значи нямаш проходимост на радиаторчето на парното. При 90 градуса, отгоре не трябва да е топъл а горещ. Направо врял.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        От: Парно

        Първоначално публикуван от z_chakarov Преглед на мнение
        Радиатора от новите алуминиеви ли взе?
        Да и точно той много ме съмнява да не е причината.

        Ами не знам как е радиаторчето не съм го пипал колко е горещ.

        Коментар


        • #5
          От: Парно

          Колеги са слагали такива, нямат нищо общо с старите медни радиатори. Като се запуши моя , го свалих отворих почистих основно и после го занесох да го калайдисат.На нивата за 8-9 години никога не съм слагал картони или каквото и да е било отпред.Температурата като застане малко под 90 градуса и не мърда от там.Тъй като съм изолирал крана на парното от доста време, в момента е на 2 режима или парно на максимум топло или спряно изцяло.Отварям прозореца,защото не се седи от жега в колата.Или изобщо не пускам вентилатора да духа само да вкарва притока отвън.Пипни маркучите, който влизат към радиатора при напълно загрял автомобил колко са горещи.

          Коментар


          • #6
            От: Парно

            Капака който е долу за краката,вдигнат ли е плътно.Моя радиатор е алуминиев но не нов,сигурно е оригиналния,Промих го имаше и листа по него сега има по силно парно.Имам и форд фйеста но определено фиестата е с по силно парно от Нивата

            Коментар


            • #7
              От: Парно

              Провери и дали се отваря жалюза за въздуха. Когато купих първата си нива, съм стъргал в движение скрежта от стъклото, докато се сетя да проверя отваря ли се.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Парно

                Ето нещо по темата https://youtu.be/unAxnFmuLtQ

                Коментар


                • #9
                  От: Парно

                  Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                  Ами не знам как е радиаторчето не съм го пипал колко е горещ.
                  За радиатора на колата говоря, не на парното. И до колкото разбрах, не духа горещо, а не, че вентилатора не духа силно.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Парно

                    Желузата е оправена когато го сменях работи.радиатора на колата не е сменян. Температурата е на малко под 90 със една стелка на радиатора за по бързо загряване. Капака не е вдигнат стои да духа в краката. Ще проверя като загрее маркучите към парното.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Парно

                      Първоначално публикуван от sandro_pz Преглед на мнение
                      Желузата е оправена когато го сменях работи.радиатора на колата не е сменян. Температурата е на малко под 90 със една стелка на радиатора за по бързо загряване. Капака не е вдигнат стои да духа в краката. Ще проверя като загрее маркучите към парното.
                      Смени си термостата, Нивата загрява и без картон отпред! Нивата може да има много проблеми, но парното не е един от тях!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Парно

                        Говоря за радиатора на парното,иначе и този на двигателя при мен също е алуминиев

                        Коментар


                        • #13
                          От: Парно

                          Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                          Смени си термостата, Нивата загрява и без картон отпред! Нивата може да има много проблеми, но парното не е един от тях!
                          За нега се съмнявам. Самоче като пипам маркучите термостата уж работи. Радиатора на парното е нов от алуминиевите. Смених го профилактично. Стария седи евентуално да го поизчистя и да го сложа. Макар , че не знам във какво състояние е . Взех я със зацепило кранче и като сменвах смених и радиатора и жилата за желузите оправих. Сега всичко отваря самоче не и топло както трябва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Парно

                            Той може да работи но не както трябва, като си сменил радиатора на парното друго не ти остава. А алуминиевите отдават топлината по добре от медните радиаторчета.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Парно

                              Ще вида да га сменя и него.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X