Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Канят ме на гости в Украйна!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Канят ме на гости в Украйна!

    Здравейте, прочетох темите на колегите за Украйна, но ме тревожат още някои въпроси.


    -Канят ме в Украйна на гости за няколко месеца... А работата ми позволява, да я работя от всяка точка на земята, стига да имам интернет и компютър...


    Можете ли да ме насочите, до колкото е възможно, какво ще ми костват документите като пари и главоболие и как ще си тегля заплатата от въпросната държава, банкови сметки, банкови карти, транзакции... Всякаква дребна информация от кухнята, ще ми е полезна...

    Също ако реша да тръгна с личния си автомобил, какви ще са документите преди и след това. Като отида там, какви са условията да го шофирам с българските номера и какви такси се плащат там.


    Актуална информация за маршрут на пътуване, понеже съм слушал, че пътищата им са ужас, но ми съобщават, че имало и оправени участъци...


    -Въобще, каквото ви хрумне като съвет, към човек, който няма абсолютно никакъв опит с пътувания в чужбина, още по-малко и в страни извън Евросъюза!

    -Ще съм ви Благодарен!

  • #2
    От: Канят ме на гости в Украйна!

    Първоначално публикуван от Ton4o_84 Преглед на мнение
    ......... как ще си тегля заплатата от въпросната държава, банкови сметки, банкови карти, транзакции...
    Защо пък ще си теглиш заплатата, международните кредитни карти не са отменени даже в Украина, може би само в КНДР.
    Щом ще ползваш комп и нет си си отговорил и на въпроса с транзакциите и банкирането - онлайн.
    При нужда от кешовица питай в твоята банка колко е таксата за теглене от автомат в Украина, Дайнърс Клуб в момента имат промоция и е безплатно тегленето в цял свят.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Канят ме на гости в Украйна!

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      Защо пък ще си теглиш заплатата ...
      Щото явно отива при украинка.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Канят ме на гости в Украйна!

        В такъв случай бих си нарязал картите с ножица още тук.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Канят ме на гости в Украйна!

          Човекът е роден 84г и има право сам да научи кое как. Може пък да му излезе късметът. Е, има и добре известни схеми за измами по такава линия.

          В Украйна съм ходил за няколко дни.

          Виза и мастеркард работят по големите магазини, банкомати не съм ползвал ама едва ли щяха да създадат проблем. Българска кола на името на шофьора и с българска зелена карта не създава въпроси и проблеми. Добре е да минеш преглед предварително тук ако ще отвисиш с месеци.
          Българин влиза с червен паспорт, визи няма. Теоретично има някакво изискване за доказване на средства за издръжка през целия престой, но за граждани на ЕС не съм сигурен че изобщо питат. Мен не ме питаха.

          За корупцията на украинската пътна полиция се разказват страшни легенди. Не знам, не съм ги срещал.

          Роумингът на българските оператори е кошмарен (3-10лв/мин + надписване).

          ---

          Трябва да провериш дали има някакви правила за оставане на колата по-дълго в Украйна.

          Коментар


          • #6
            От: Канят ме на гости в Украйна!

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Трябва да провериш дали има някакви правила за оставане на колата по-дълго.
            Споко, местните баровци карат с български номера
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Канят ме на гости в Украйна!

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Споко, местните баровци карат с български номера
              Баровците ясно, нашият човек обаче май не е баровец.

              Коментар


              • #8
                От: Канят ме на гости в Украйна!

                Що ли се сетих за темата с филипинката ...
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Канят ме на гости в Украйна!

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Що ли се сетих за темата с филипинката ...
                  Да бе, какво стана с тоя човек?
                  Укрепна ли българо-филипинската дружба?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Канят ме на гости в Украйна!

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Що ли се сетих за темата с филипинката ...
                    Май съм изпуснал, какво стана с филипинката ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Канят ме на гости в Украйна!

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Баровците ясно, нашият човек обаче май не е баровец.
                      Поне по украинските стандарти трябва да е, иначе юницата нямаше да го кани
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Канят ме на гости в Украйна!

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Да бе, какво стана с тоя човек?
                        Укрепна ли българо-филипинската дружба?
                        Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                        Май съм изпуснал, какво стана с филипинката ?
                        Подпитвах го, май и в други теми, ама си трае, та явно любовта е прегорЕла.

                        Явно се очертава нова тема !
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Канят ме на гости в Украйна!

                          Ай лъвта е шугар нещо,
                          кой не лъви, хи донт кноу...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Канят ме на гости в Украйна!

                            Барем е на тоя континент.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Канят ме на гости в Украйна!

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              ... Добре е да минеш преглед предварително тук ако ще отвисиш с месеци....
                              За корупцията на украинската пътна полиция се разказват страшни легенди. Не знам, не съм ги срещал....
                              От разговори с украински колеги (а имам немалко такива) съм чувал,че там такова нещо като технически преглед не съществува.За корупцията било точно както го разказват...и не само за пътната полиция...
                              o888 37 63 69

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X