Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

    Здравейте колеги,нов съм във форума, имам JEEP GRAND CHEROKEE 3.0CRD ... Джипа е супер с изключение на отвратително виене от някой диф. , от 60 до 90км мисля се чува отпред а след 90 до 130 ясно се чува отзад ЧУВА СЕ САМО КОГАТО ДАВАМ МЕЖДИННА ГАЗ (смених и 4те лагера на предния диф. )... Вдигнах ръце от "майстори". Та въпросът ми е дали някой колега може да ми препоръча някой добър майстор или да ми даде съвет какво да правя? От София съм!

  • #2
    От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

    Търсѝ заден мост от морга! Иначе:
    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Седнете, сипете си по едно питие (а Пенчо - да лапне един "Валидол" или "Адалат", че много радост не е на добре, на възраст сме вече).
    Не е като тази:
    [ATTACH=CONFIG]867021[/ATTACH]
    но-о-о-о, скоро сигурно ще има и по-висока (нали "Колкото повече, толкова повече"):
    [ATTACH=CONFIG]867022[/ATTACH]
    Следващата ми кола, за втори път го казвам, ще бъде "Събърбан" Трошели се по-малко, казват...
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

      А защо решихте, че е диференциал(пиньон/корона)? Има и небалансирани кардани, има и хлабави карета, има и кофти грес/течности. А има и шарени/шумни гуми. Аз лично в момента, в който свалих 5 год. Грабер и сложих Грипмакса на 30 метра след гумаджията и 30км/ч започнах да чувам осезаемо виене/брумене и ако не знаех, че се появи веднага след смяна на гумите щях да си мисля за диф.
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #4
        От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
        А защо решихте, че е диференциал(пиньон/корона)? Има и ...
        На тия им е фабрична болежка. "Крайслер" със зъби и нокти отстоял да не признае и да не проведе сервизна акция. И понеже не е свързано с безопасността, хамериканската автомобилна администрация не го е принудила. "Хемита" и дизели кривят задни пиньон и корона, заради голям въртящ момент. Другите модели - не.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

          Първоначално публикуван от Алекс Десподов Преглед на мнение
          Та въпросът ми е .....някой добър майстор или да ми даде съвет какво да правя? От София съм!
          Да почнем с Еди
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

            Аз сега съм с Грабер 265-70 но и с летните гуми НЕКСЕН РУ1 пак виеше, за карданите не съм се сетил, ще ги проверя и тях

            Коментар


            • #7
              От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

              Благодаря колега , но може ли координати на Еди

              Коментар


              • #8
                От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                А дали има решение на проблема? И дали ще ми резнат главата

                Коментар


                • #9
                  От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                  Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  А защо решихте, че е диференциал(пиньон/корона)? Има и небалансирани кардани, има и хлабави карета, има и кофти грес/течности. А има и шарени/шумни гуми. Аз лично в момента, в който свалих 5 год. Грабер и сложих Грипмакса на 30 метра след гумаджията и 30км/ч започнах да чувам осезаемо виене/брумене и ако не знаех, че се появи веднага след смяна на гумите щях да си мисля за диф.
                  Аз сега съм с Грабер 265-70 но и с летните гуми НЕКСЕН РУ1 пак виеше, за карданите не съм се сетил, ще ги проверя и тях

                  Коментар


                  • #10
                    От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    На тия им е фабрична болежка. "Крайслер" със зъби и нокти отстоял да не признае и да не проведе сервизна акция. И понеже не е свързано с безопасността, хамериканската автомобилна администрация не го е принудила. "Хемита" и дизели кривят задни пиньон и корона, заради голям въртящ момент. Другите модели - не.
                    А дали има решение на проблема? И дали ще ми резнат главата

                    Коментар


                    • #11
                      От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      Да почнем с Еди
                      Благодаря колега , но може ли координати на Еди

                      Коментар


                      • #12
                        От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                        Първоначално публикуван от Алекс Десподов Преглед на мнение
                        Благодаря колега , но може ли координати на Еди
                        Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                        Свържете се с мен на edirangelov@abv.bg , във форума или на тел. 0885088444
                        Първоначално публикуван от Алекс Десподов Преглед на мнение
                        А дали има решение на проблема? И дали ще ми резнат главата
                        Отивай-отивай Може пък да падне рекордът ми, пък и сервизът ще натрупа практика.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                          Колегата дали случайно си е решил проблема, защото май съм със същия. Виенето го чувам отпред отляво. И е точно при междинна газ м/у 50-100. Ако е събрал някаква информация, моля да я сподели тук или на лично съобщение
                          Аз лично се съмнявам в гумите и в накладките. Днес свалихме гумата и накладката от вътрешната страна е тотал. И се съмнявам дали това "виене" не е всъщност дрънчене при подаване на газ.

                          Коментар


                          • #14
                            От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                            Какво ще рече "междинна газ"при автоматик?Как точно я подавате тая "междинна газ",щото аз знам за такава,но при "двойно амбриране",но то въобще не се връзва с автоматика...

                            Коментар


                            • #15
                              От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                              Първоначално публикуван от veso-o Преглед на мнение
                              Какво ще рече "междинна газ"при автоматик?Как точно я подавате тая "междинна газ",щото аз знам за такава,но при "двойно амбриране",но то въобще не се връзва с автоматика...
                              Чети между редовете

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X