Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

    Здравей, веднъж почнал да вие спиране няма, това го твърдя от личен опит!
    По добре спести всички пари които ще дадеш за диагностика, вместо това намери втора ръка диф от морга с опция преглед и връщане евентуално . Според мен , поне преди 3-4 години нямаше човек в бг който да имаше реалните познания да нагласи пиньон - корона. Работата е много пипкава и изисква голям опит, който майсторите тук нямат!
    Mercedes-Benz GL 500

    Коментар


    • #32
      От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

      Благодаря за всички съвети и мнения. Трябва да обмисля всички варианти, преди да предприема тази стъпка.

      Коментар


      • #33
        От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

        Маднес - и преди три четери години, и преди тридесет години и сега има хора в БГ които могат да свършат тази работа. И то не един или двама. Друг е въпроса да ги намериш и да им се занимава. Изискват се инструменти и реглажни шайби - спицифични са за всеки диференциал. Скъпо е. Затова не се хващат хората.

        Иначе си прав - един от моргата и газ. Само, че цял мост ще трябва. И то същия. Иначе пак проблеми...
        Най ме е страх от хора без мечти...

        Коментар


        • #34
          От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

          Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
          Маднес - и преди три четери години, и преди тридесет години и сега има хора в БГ .....
          ...подкрепям с две ръце (кафе)

          Първоначално публикуван от madness75 Преглед на мнение
          Здравей, веднъж почнал да вие спиране няма, това го твърдя от личен опит!.....
          .....докато не го ремонтираш.....
          Последните "майстори" от незнам къде си ми звъняха вчера:
          - Сменихме лагерите на пиньона, но като че ли има по-голяма хлабина?
          - Ми измерете я де!
          - С к`во?
          ......е в този случай как да помогнеш и какви изобщо са "майсторите" отсреща?
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #35
            От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

            Диференциал се регулира с микрометър, време, кафе и спокойствие, и с малко акъл. С чук не става.

            ... преди 35г "байовците" регулираха дифовете с цигарена хартия, а и тогава имаше микрометри.
            Това за Маднеса.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Диференциал се регулира с микрометър, време, кафе и спокойствие, и с малко акъл. С чук не става.

              ... преди 35г "байовците" регулираха дифовете с цигарена хартия, а и тогава имаше микрометри.
              Това за Маднеса.
              Аз го правех с тебешир тогава.

              Коментар


              • #37
                От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                Първоначално публикуван от madness75 Преглед на мнение
                Според мен , поне преди 3-4 години нямаше човек в бг който да имаше реалните познания да нагласи пиньон - корона.
                Вероятно сте от младото поколение,защото не преди 3-4 ,а преди повече 30г.-40г., във всяко населено място имаше грамотни механици .
                Вярно е ,че се изисква знания,инструменти и опит .(инструментите не са решаващи) в тази дейност.

                Коментар


                • #38
                  От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Аз го правех с тебешир тогава.
                  То аз го правя на око и става +/- 2 стотни, като освен хлабината, важно е и петното, но разбира се микрометъра е ОТКто.
                  И ладовите клапани ги правех перфектно "на усет", но това беше в едно друго време. Единствените хлабини които не съм се и опитвал да правя без луфтомер са на клапаните на мотора ми, но там е 0.05mm и става с много нерви щото трябва да е точно толкова.

                  P.S. Луфта на дифа понася някакви разумни граници, но в никакъв случай не трябва да е стегнат, а щом почне да вие и млъква при подаване и отнемане на газта е станал поне четвърт милиметър, като е много възможно и циментацията да е разрушена поне от едната страна.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    То аз го правя на око и става +/- 2 стотни, като освен хлабината, важно е и петното, но разбира се микрометъра е ОТКто.
                    И ладовите клапани ги правех перфектно "на усет", но това беше в едно друго време. Единствените хлабини които не съм се и опитвал да правя без луфтомер са на клапаните на мотора ми, но там е 0.05mm и става с много нерви щото трябва да е точно толкова.

                    P.S. Луфта на дифа понася някакви разумни граници, но в никакъв случай не трябва да е стегнат, а щом почне да вие и млъква при подаване и отнемане на газта е станал поне четвърт милиметър, като е много възможно и циментацията да е разрушена поне от едната страна.
                    Като се нагласи петното, луфта в 95% от случаите си е ОК. А ако не е, има някакъв друг проблем.

                    Коментар


                    • #40
                      От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                      Вярвам , че всеки си е прав Него си, ни виждам че всички насочват по пътя който аз минах, мериха хлабини , нагласяха петна, корона и пиньон 360$ и всеки път при отваряне мерене по 150-200лв, поне 3 пъти, като всеки път питам майстора гаранция има ли, че ще стане ��,,- колко наивен бях. Та накрая сам реших проблема с 800лв нов стар диф ��, така че , всеки сам да смята!
                      Mercedes-Benz GL 500

                      Коментар


                      • #41
                        От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                        Сменяйте ги тия масла бе хора.

                        Коментар


                        • #42
                          От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Сменяйте ги тия масла бе хора.
                          +1

                          To и да ги сменят, ако не е точното...
                          (научено по "неприятния" начин)
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                          Коментар


                          • #43
                            От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                            Някой да знае къде във Варна или региона мога да отида за диагностика и евентуален ремот? Имам разни шумове, които по прочетеното до момента ме водят към проблем с диференциал.

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от anniepomakova Преглед на мнение
                              От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                              Привет Колеги,
                              Да не отварям нова тема, реших да възродя стара такава.
                              Джипката е Cherokee 2003, 2.8, 150HP, АСК.
                              От известно време (6 месеца) забелязвам едно виене от задния диференциал. Предположих, че може да е от гумите, които си и бяха за смяна. Та от зимата съм с нови- не е от тях. Сложих и добавка за диф на Mopar – виенето продължава.
                              Преди 55000 км са сменени к-т 18бр. шайби в задния диф.+2 полу-пръстена + 4 държача.
                              Преди 19000км е сменено маслото му с Castrol (LSD).
                              Някой друг семеринг по колелетата и разперна втулка на конусовиден лагер.
                              В момента е на 218000км.
                              Дайте съвет за майстор в София (телефон/адрес/профил тук), който може да установи и отстрани евентуално проблема. Посетих няколко сервиза, като всички констатираха, че точно тези диференциали си вият по принцип и да съм спокойна. Това като коментар го прочетох и на доста места тук във форума, а втора ръка диф от морга не ми се струва надеждно.
                              Благодаря!
                              Сметнах за учтиво да дам отговор на всички съвети по адрес на моя проблем.
                              Ще дам и каталожните номера от списъка с резерви на Мопар за справка.
                              Бяха сменени:
                              - Семеринги (02070316-1бр., 52070427AB-2бр.)
                              - Лагер задна полуос (03507898AB-2бр.)
                              - Лагер заден дифенциал (01790541-2бр.)
                              - Лагер Заден Дифенциал Пинйон Вътрешен (02800484-1бр.)
                              - Лагер Заден Дифенциал Пинйон Външен (2070316-1бр.)
                              Черупките на лагерите на пинйона бяха разядени отвътре.
                              Няма да упоменавам в кой сервиз е направен ремонта, за да не се приеме като реклама, тъй като не е един от упоменатите в темата.
                              Благодаря!

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от anniepomakova Преглед на мнение

                                Сметнах за учтиво да дам отговор на всички съвети по адрес на моя проблем.
                                Ще дам и каталожните номера от списъка с резерви на Мопар за справка.
                                Бяха сменени:
                                - Семеринги (02070316-1бр., 52070427AB-2бр.)
                                - Лагер задна полуос (03507898AB-2бр.)
                                - Лагер заден дифенциал (01790541-2бр.)
                                - Лагер Заден Дифенциал Пинйон Вътрешен (02800484-1бр.)
                                - Лагер Заден Дифенциал Пинйон Външен (2070316-1бр.)
                                Черупките на лагерите на пинйона бяха разядени отвътре.
                                Няма да упоменавам в кой сервиз е направен ремонта, за да не се приеме като реклама, тъй като не е един от упоменатите в темата.
                                Благодаря!
                                ......ако споменеш цена труд и после материали (и от къде)......
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X