Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

    Първоначално публикуван от matorsko6 Преглед на мнение
    Чети между редовете
    Сигурно дава газ, после отпуска педала, после пак натиска и съответно се променя звукът от натоварения и ненатоварен диференциал?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

      и аз следя за резултат.....

      Коментар


      • #18
        От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

        каре на преден кардан ? Провери дали загрява
        При мене виеше като V8

        Коментар


        • #19
          От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

          Здравей колега, карам JEEP GRAND CHEROKEE 3.0CRD 2006г. вече повече от 3г. взех го с виене в предният диференциал Еди Рангелов е човека които може да ти помогне. Аз съм много доволен от направеният от него ремонт по въпросния диференциал. От скоро започна да ми се обажда задният и със сигурност ще се обърна пак към него. Колкото до гуми, накладки и карета, не мисля, че шума от тях може да се обърка с виенето от диференциал. А при втората употреба не знаеш какво взимаш, може да ти провие на първия месец, според мен риска е голям, а и не са евтини.

          Коментар


          • #20
            От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

            Привет Колеги,
            Да не отварям нова тема, реших да възродя стара такава.
            Джипката е Cherokee 2003, 2.8, 150HP, АСК.
            От известно време (6 месеца) забелязвам едно виене от задния диференциал. Предположих, че може да е от гумите, които си и бяха за смяна. Та от зимата съм с нови- не е от тях. Сложих и добавка за диф на Mopar – виенето продължава.
            Преди 55000 км са сменени к-т 18бр. шайби в задния диф.+2 полу-пръстена + 4 държача.
            Преди 19000км е сменено маслото му с Castrol (LSD).
            Някой друг семеринг по колелетата и разперна втулка на конусовиден лагер.
            В момента е на 218000км.
            Дайте съвет за майстор в София (телефон/адрес/профил тук), който може да установи и отстрани евентуално проблема. Посетих няколко сервиза, като всички констатираха, че точно тези диференциали си вият по принцип и да съм спокойна. Това като коментар го прочетох и на доста места тук във форума, а втора ръка диф от морга не ми се струва надеждно.
            Благодаря!

            Коментар


            • #21
              От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

              Първоначално публикуван от anniepomakova Преглед на мнение
              ......Преди 55000 км са сменени к-т 18бр. шайби в задния диф.+2 полу-пръстена + 4 държача.
              Преди 19000км е сменено маслото му с Castrol (LSD).
              Някой друг семеринг по колелетата и разперна втулка на конусовиден лагер.
              Тези всичките хубавини кой ги е правил, защо и няма ли желание да си провери работата?
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #22
                От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Тези всичките хубавини кой ги е правил, защо и няма ли желание да си провери работата?
                Прави ги един майстор, който ми вдигна нервите при последната смяна на предните лагер-главини и съм се зарекла да не стъпя повече там.

                Коментар


                • #23
                  От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                  Първоначално публикуван от anniepomakova Преглед на мнение
                  предните лагер-главини .....
                  ...и това ли е умряло за 200К км?

                  Първоначално публикуван от anniepomakova Преглед на мнение
                  Дайте съвет за майстор в София ....
                  От изток Влади 333, от север Еди, от запад (колко нескромно) понякога и аз..........
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    ...и това ли е умряло за 200К км?


                    От изток Влади 333, от север Еди, от запад (колко нескромно) понякога и аз..........
                    Смених ги на 179000км.

                    Благодаря! Ще потърся контакти на Влади 333 във форума, че изток ми звучи по-близо до Младост

                    Коментар


                    • #25
                      От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                      С риск някоИ да ми наскочат, въпреки че дЕдо Владо ти е 30км, ше ти е доста по-евтино да се разходиш до него, + сигурен диагностичен резултат, щото в дружбенският сервиз не е ясно на кой ще попаднеш, а както си и разбрала, на много места като видят жена и я мЕтат на пързалката.

                      Понеже дЕдо го играе скромен, тЕ тука се намира, а телефона му е в подписа.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                        Първоначално публикуван от anniepomakova Преглед на мнение
                        Смених ги на 179000км.

                        Благодаря! Ще потърся контакти на Влади 333 във форума, че изток ми звучи по-близо до Младост
                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        щото в дружбенският сервиз не е ясно на кой ще попаднеш
                        Баш! В Автосервиз Експрес 2(дружбенският сервиз) ако не ти я погледне и прави лично Влади-то си е тото какво ще получиш. Но той май отдавна не пипа.

                        Аз лично за по-спесифични неща отскачам до Еди(от Младост съм също). +15 мин. е покрай летището и кв. Хр. Ботве. Малко скъпичко го раздават, но пък са на ниво, с опит, диагностика, и някои части на склад.

                        Дедо също е Голям. Отзивчив и съвестен най-важното. Но лично на мен от логистична гледна точка ми е сложен за Младост.
                        WG 2.7 CRD

                        Коментар


                        • #27
                          От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                          Владиту не знам дали някога е бачкал, щото и двата сервиза ги направи баща му, който не си спомням някога да е работил физически в тях.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Владиту не знам дали някога е бачкал, щото и двата сервиза ги направи баща му, който не си спомням някога да е работил физически в тях.
                            Важното е чие име се споменава а не кой работи вътре. Лошото е, че работещите често а@@т на името.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #29
                              От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Владиту не знам дали някога е бачкал, щото и двата сервиза ги направи баща му, който не си спомням някога да е работил физически в тях.
                              Възможно. Аз от няколкото пъти, когато съм ходил той е гледал като диагностик и съм останал с впечатление, че е в час. Но наиситна не съм го виждал омазан в грес, масло и с гащеризон.
                              WG 2.7 CRD

                              Коментар


                              • #30
                                От: JEEP GRAND CHEROKEE 2007 виене от диференциал

                                Единия сервиз е https://autoexpress-2.com/. Аз съм ходил за дребни неща, реглаж, диагностика, смяна масла и други подобни.
                                Нямам представа дали Vladi333 все още работи там, но съм доволен от начина им на работа и система.
                                Последния път диагностика прави едно момче, което се оказа, че много се е забавлявал с негов си WJ :-) И разговора стана не само интересен, но и много полезен.
                                С две думи, за мен са един от добрите сервизи в София (дано не подвеждам някого, споделям лични впечатления)
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                                2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X