Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смесване на масло за АСК

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смесване на масло за АСК

    Здравейте,колеги.Извинявайте за незнанието ми и може би досадния въпрос ,но възможно ли е да се смесят Кастрол Декстрон3 и Мотул Мулти АТФ за АСК на Хюндай Санта Фе 2009г.Доколкото знам едното е минерално а другото синтетично и понятие си нямам дали ще има последствия от това.Поздрави на всички.
    Безаварийно шофиране!

  • #2
    От: Смесване на масло за АСК

    Не знам как е при Хюндай , но при повечето АСК малкото отклонение от точната спецификация на производителя води до скъпи ремонти. При Ауди дори има няколко вида масла за всяка кутия въпреки, че всичките покриват спецификациите, ако сложиш грешното си чал. Та не ми се струва разумно.

    Коментар


    • #3
      От: Смесване на масло за АСК

      А защо трябва да го смесват?
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #4
        От: Смесване на масло за АСК

        Сигурно при смяна е изтекло повече, трябва да се долее, а не може да намери от същото.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Смесване на масло за АСК

          Значи,старото масло беше Кастрол Декстрон3 източено към 6л а майстора иска да допълва с Мотул Мулти.

          Коментар


          • #6
            От: Смесване на масло за АСК

            Прочитайки трите теми, които си пуснал за горе долу едно и също нещо и без да искам да те отчайвам, това което сте направили
            с източване на 6 литра масло и наливане на ново не е подмяна на
            Флуида за АСК, а се казва „Опресняване“. Пълна замяна ще ти коства поне литър повече от максималния обем на кутията,
            като манипулацията се прави със специализирана машина в сервиз или с по-проста процедура, при която помпата в кутията
            сама изхвърля старото Масло.
            Наливането на флуид различен от посочения в техническата спецификация на автомобила обикновено след време води до
            доста скъпи ремонти по кутията или направо подмяната и с друга поради високата цена на частите и неясния резултат от ремонта.
            Горното важи за всички съвременни кутии включително CVT и роботизираните ръчки. Доколкото аз съм се информирал, проблемът
            не е в мазителните, вискозните или охлаждащите свойства на алтернативните масла, а в букета от допълнителни добавки, които се
            се слагат в фабричните масла съобразени с неметални и електронните компоненти на различните модели и марки АСК.
            Прави ми впечатление, че в Българя болшинството от така наречените ни „майстори“ масово са тотално невежи на темата АСК
            и обслужването и, което води до сериозни проблеми и разходи за собствениците на автомобилите.
            Естествено всеки е свободен да обслужва и да налива в колата си както и с каквото сметне за подходящо 

            Хубав ден!
            КТМ ExC 500

            Коментар


            • #7
              От: Смесване на масло за АСК

              Първоначално публикуван от RAMMSTEIN Преглед на мнение
              Прочитайки трите теми, които си пуснал за горе долу едно и също нещо и без да искам да те отчайвам, това което сте направили
              с източване на 6 литра масло и наливане на ново не е подмяна на
              Флуида за АСК, а се казва „Опресняване“. Пълна замяна ще ти коства поне литър повече от максималния обем на кутията,
              като манипулацията се прави със специализирана машина в сервиз или с по-проста процедура, при която помпата в кутията
              сама изхвърля старото Масло.
              Наливането на флуид различен от посочения в техническата спецификация на автомобила обикновено след време води до
              доста скъпи ремонти по кутията или направо подмяната и с друга поради високата цена на частите и неясния резултат от ремонта.
              Горното важи за всички съвременни кутии включително CVT и роботизираните ръчки. Доколкото аз съм се информирал, проблемът
              не е в мазителните, вискозните или охлаждащите свойства на алтернативните масла, а в букета от допълнителни добавки, които се
              се слагат в фабричните масла съобразени с неметални и електронните компоненти на различните модели и марки АСК.
              Прави ми впечатление, че в Българя болшинството от така наречените ни „майстори“ масово са тотално невежи на темата АСК
              и обслужването и, което води до сериозни проблеми и разходи за собствениците на автомобилите.
              Естествено всеки е свободен да обслужва и да налива в колата си както и с каквото сметне за подходящо 

              Хубав ден!
              И само да вметнем, че ако говориш за тия машини, които "точат маслото", това е също напълно погрешно и обикновено води до ремонт на кутията. До сега съм чул, че само 1 или 2 производителя на автомобили правят оригинална такава машина и този начин на работа е част от сервизните бюлетини. При всички останали марки няма такъв начин за смяна на маслото и обикновено ползването на такава машина ебава мамата на кутията, тъй като прави налягане по-голямо от работното на кутията. Има много писано по този въпрос. Всички тия китайски машини дето ги рекламират бъркат надълбоко в джоба.

              Коментар


              • #8
                От: Смесване на масло за АСК

                Факт е, че при колите на "Крайслер" използването на друг ATF извън предписания води до невероятни проблеми и тотално съсипване на автоматика. Това е било "бъг" на новата им серия кутии, който са отстранили с нов вид масло ( "ATF+4" ) и при сипване на "конвенционално" скоростните кутии на "Крайслер" са отказвали да работят. Въпреки това имаме високо ценЕн майстор на автоматици, който експериментално си кара крайслеровата кутия с "Дексрон" (но само на личната си кола). При другите марки не знам как е, може да няма подобни проблеми. Но ако производителят е написал "Дексрон III", а той е широко достъпен, че и евтин, защо да се експериментира с "Мотул" и други?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Смесване на масло за АСК

                  В Базис-М има ATF SP-III в разфасовки по 4л. за 90лв.Вземай и не се занимавай с други глупости.
                  Декстрон 3-ката е заместител на ATF SP-III и до там ... другите бози не се вместват /почерпената ми информация е от братушките ,че идните дни ми предстои опресняване и на мен/.
                  Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                  Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                  Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                  0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X