Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистене на фазан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чистене на фазан

    Колеги, днес ми беше първият лов и слука на пернато, но забравих да попитам по-опитните, дали е проблем птиците да се изчистят на другия ден, като своевремнно се съхраняват на темп около 0 гр. ?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: Чистене на фазан

    Изчисти го и 3 дена го остави да виси някъде на хладно и проветриво или в хладинлник увито да се оцежда,за да може да "узрее" месото.
    Use since:
    OpenBSD 3.x
    FreeBSD 4.x
    Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

    Коментар


    • #3
      От: Чистене на фазан

      Е ще го изчистя де... все някога... Въпроса е до утре дали ще му стане нещо, че съм изцеден - едва пиша... цял ден лов на ход в кал до колене + 300 км шофиране с офроуд гуми на мокро/снежен път...
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Чистене на фазан

        Епа аз от чистене не разбирам, ама честитутка
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Чистене на фазан

          Мерси
          Утре ще ги чистя, пък каквото стане - припадам вече...
          ....
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Чистене на фазан

            Ако не беше седнал да пишеш. Вече щеше да е и опечен

            Коментар


            • #7
              От: Чистене на фазан

              Чудомир има един разказ "Кумата Берта":
              " ...У нас га убият фазане, не готвят веднага, оставят да виси на гвоздей докато падне само..."
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Чистене на фазан

                Патици съм си ги оставял за другия ден и не съм имал проблеми .

                Коментар


                • #9
                  От: Чистене на фазан

                  Да споделя тъжния ми опит...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чистене на фазан

                    Ако ще оставяш фазана да "зрее", демек да го оставиш на трупните бактерии за овкусяване, поне му извади червата. Прави се с дървена кукичка, която завираш в клоаката и закачаш червото с леко въртене. Ако е млад, може да си играеш да го скубеш, но по-лесно е да го одереш. Така няма да осмърдиш махалата от пърленето.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чистене на фазан

                      Не пречи че ще престои един ден, но си е игра на нерви,докато махнеш перушината.Иначе си заслужава труда.
                      ТЛК-120 Николай Колев
                      0898521295

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чистене на фазан

                        Никакъв проблем няма фазана да се изчисти на следващия ден...Малко късно видях темата, та вероятно вече си го направил.Иначе, честито!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чистене на фазан

                          Да- току що ги оскубах и изчистих. Скубането е по-лесно от колкото изглежда, а и при дрането май заминава част от мазнинката.... С изкормването не се справих много добре, въпреки образователните клипчета и се наложи на го разфасофам на парчета, за да го изчистя от вътре.

                          Сега си чета рецепти и си точа лиги.... В прочем, ако някой има рецепта издържала проверката на времето няма да се разсърдя ако сподели!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чистене на фазан

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Да- току що ги оскубах и изчистих. Скубането е по-лесно от колкото изглежда, а и при дрането май заминава част от мазнинката.... С изкормването не се справих много добре, въпреки образователните клипчета и се наложи на го разфасофам на парчета, за да го изчистя от вътре.

                            Сега си чета рецепти и си точа лиги.... В прочем, ако някой има рецепта издържала проверката на времето няма да се разсърдя ако сподели!
                            Съжалявам, аз съм до тук...
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0071-01.jpg
Прегледи:1
Размер:184.0 КБ
ID:5778232
                            ...кулинарната част я прескачам...Но, пък в консумацията наваксвам...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чистене на фазан

                              Е, ако има кой да ти я поеме астта с червата и перушината, така е екстра - лов и трапеза
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X