Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 22

Тема: Бензин 100 vs 95

Място
    Козлодуй
    Публикации
    132
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране Бензин 100 vs 95

Здравейте колеги, автомобила е Гранд Витара 2.0 2009 ръчка. Когато заредя 95, при каране под 2000 оборота на втора при подаване на газ или при изкачване на наклон имам вибриране на пластмаси и бучене. При зареждане на 100 октана, това нещо го няма. Няма записани грешки, при диагностика датчиците ( сонда, дебитомер тримове и др. ) дават стойности по книжка. Това нормално ли е според вас, при положение че на автомобила му дават бензин 95 като долна граница. Две неща ми се въртят в главата, възможно ли е да има занижено налягане на бензина за да прави така или некоректно подаден аванс от екуто ?

Място
    София
    Публикации
    2,720
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: Бензин 100 vs 95

Според мен са ти сипали кофти гориво, сипи от друга бензиностанция А95 и пак провери дали ще е така, инак от няколко месеца заради подобни проблеми карам само с 100 октановия бензин, тук съм писал към последния пост 53, мнението ми: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=219728&page=3
    Ако младите знаеха , а старите можеха...

Място
    Шумен
    Публикации
    1,735
    Точки (при гласуване)
    14

Имам някакъв спомен, че в 100 октана има добавка подобна на тези за прочистване на дюзи, която всъщност разтваря всякакви мръсотии. Дали нямаш някъде нещо запушено и със 100 октана да се поочиства? Получава се точно занижено налягане на бензина.
    Toyota Avensis 2.0 16V 128к.с., ГИ, 1998г.
    Телефон - в профила!

Публикации
    385
    Точки (при гласуване)
    0

С две думи нашенско качество на бензина. А какви ли прахови частици излизат от гърнето с това качество на горивото. После в колата бил проблема трябвал нов катализатор.

Място
    Козлодуй
    Публикации
    132
    Точки (при гласуване)
    6

Катализатора работи според втората ламбда... за сега
    Последно редактиран от tabu_bg ; 11-01-18 в 22:25

Място
    Козлодуй
    Публикации
    132
    Точки (при гласуване)
    6

95 съм зареждал само от национални бензиностанции и то на различни локации. Резултат един и същ. А за боклуци, може да е горивен филтър, тъй като го дават по книжка да се ревизира и евентуално да се сменя на 105 хил. километра а колата е на 150. Но филтъра е комплект с помпата в резервоара и не се продава отделно мисля. А и е цял филм по сваляне на резервоара и помпата.

Място
    София
    Публикации
    2,720
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на tabu_bg Преглед на публикациите
    95 съм зареждал само от национални бензиностанции и то на различни локации. Резултат един и същ. А за боклуци, може да е горивен филтър, тъй като го дават по книжка да се ревизира и евентуално да се сменя на 105 хил. километра а колата е на 150. Но филтъра е комплект с помпата в резервоара и не се продава отделно мисля. А и е цял филм по сваляне на резервоара и помпата.

Щом нямаш проблем при 100 октановия бензин, едва ли ще е проблема в филтъра, карай още малко с този бензин и после пробвай пак с 95.
    Ако младите знаеха , а старите можеха...

Публикации
    1,274
    Точки (при гласуване)
    4

Тая кола не би трябвало да прави разлика между реални 95 и 100. Явно пак 95-те са по-близо го 88...

Място
    Шумен
    Публикации
    1,735
    Точки (при гласуване)
    14

Едва ли е филм. Би трябвало да има достъп под задната седалка до резервоара. От там вадиш сондата с помпата и филтъра и го сменяш, може да се намира трудно, но със сигурност се продава отделно. Като отвориш ще разгледаш и резервоара как е, че съм виждал страшни неща. Ако не намериш филтър вариант е да го шунтираш в резервоара и да си сложиш външен.
    Ако е от филтъра ще изгориш и помпата...
    Toyota Avensis 2.0 16V 128к.с., ГИ, 1998г.
    Телефон - в профила!

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    45,727
    Точки (при гласуване)
    60

Здравейте колеги, автомобила е Гранд Витара 2.0 2009 ръчка. Когато заредя 95, при каране под 2000 оборота на втора при подаване на газ или при изкачване на наклон имам вибриране на пластмаси и бучене. При зареждане на 100 октана, това нещо го няма. ...
    Напълно нормално е да усетиш разлика с бензин с различно октаново число, особено в режими в които детонацията е напълно очаквана. Вибрацията се случва когато ЕКУ усети детонация и върне аванса назад, което предизвиква неравномерна работа на двигателя.

Това че в ръководството пише да сипваш минимум 95 идва да каже че с по-нискокачествен бензин ЕКУ няма да има достатъчна възможност за корекция, а не че ще работи без никаква корекция. Разчита се на шофьора да избягва по-неудачните режими на работа.
    Носталгия по изгубена вече кулинарна магия от windwarrior: ... и шербет толкова мощен, че почти чувстваш как получаваш кариеси, докато плющиш баклавата.

Място
    София
    Публикации
    7,309
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    24

ГВ 2.0 бензин уж е 140кс, ама дори на 4000 оборота не се усещат, камо ли на 2000... Усетиш ли, че се мъчи, просто сменяй предавка надолу /даже 2/...
    Пробвал съм на колата на жена ми /1,6 110кс/ с 98 октана - никаква разлика, само си даваш парите... Но на някои коли си е заложено 98-100 октана да се сипва...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    София
    Публикации
    1,299
    Точки (при гласуване)
    7

На гранда му дават минимум 98 и определено има разлика между 95 и 100 октана като работа на двигателя.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...
    ZJ 5.9

Място
    Варна
    Публикации
    6,130
    Точки (при гласуване)
    21

На Маздата съм си правил експерименти - никаква разлика... Нито във вървеж, нито в разход. Явно добре компенсираше...
    Обаче Астрата съм я пробвал само веднъж със 100октана (Шел) преди 20-на години - направо УМРЯ... Едва стигнах от Варна до Бургас, и на първата бензиностанция заредих 95 малко да се поразреди... Докато не свърши това гориво - бе мъка...
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    7,721
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на slatanic Преглед на публикациите
    На гранда му дават минимум 98 и определено има разлика между 95 и 100 октана като работа на двигателя.
    Кой Гранд, с кой двг?
    На моите няма никакво значение какъв бензин горят, и при газта не се усеща разлика във поведението, но има разлика в разхода.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Място
    Козлодуй
    Публикации
    132
    Точки (при гласуване)
    6

Вярно е че тия 140 коня не се усещат на тая кола. Ами ще карам така, то като пълних резервоара, пълних до горе та поне ще засека разход пълно-пълно, да се види поне икономия има ли някаква. Щото с 95 ми даваше 14-15 градско София на къси разстояния 6-7 км. Извън я свалям до 8.

Място
    София
    Публикации
    1,299
    Точки (при гласуване)
    7

Гранда е тоя от подписа.ZJ 5.9.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...
    ZJ 5.9

Място
    Своге
    Публикации
    1,598
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    На Маздата съм си правил експерименти - никаква разлика... Нито във вървеж, нито в разход. Явно добре компенсираше...
    Обаче Астрата съм я пробвал само веднъж със 100октана (Шел) преди 20-на години - направо УМРЯ... Едва стигнах от Варна до Бургас, и на първата бензиностанция заредих 95 малко да се поразреди... Докато не свърши това гориво - бе мъка...
    Преди 20 г тази кола може да е била астра Ф или чисто нова астра Г. Да не говорим че имат поне 6 модела бензинови мотори. Моторите с C на астра ф имат ръчен(!) октан-коректор ,всичко останало е на кнок сензори. Иии,много свежо инфо,кой шел да знаем да го избягваме?
    Калин Владов,09РСПБЗН
    нула88пет22334нула

Място
    Асеновград
    Публикации
    313
    Точки (при гласуване)
    2

Аз зареждам най-често шел в пауър рейсинг 100 и разхода ми е с 1.5-2 литра по-нисък от колкото други премиум горива(колата не е проектирана за 95 макар че съм зареждал в Турция понеже друго няма). Да подчерта, че разхода е засечен на колонка пълен-празен и по идентичен маршрут.

Място
    Варна
    Публикации
    6,130
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на kalin09 Преглед на публикациите
    Преди 20 г тази кола може да е била астра Ф или чисто нова астра Г. Да не говорим че имат поне 6 модела бензинови мотори. Моторите с C на астра ф имат ръчен(!) октан-коректор ,всичко останало е на кнок сензори. Иии,много свежо инфо,кой шел да знаем да го избягваме?
    Астрата си бе G (1.6XEL)... Експеримента с маздата бе преди 4г...
    Тестовете - с няколко резервоара пълно/пълно заедно с контролно записване на БК по познат дълъг извънградски маршрут, преминаван многократно..
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    гр.София
    Публикации
    391
    Точки (при гласуване)
    11

Колега, имах същата Витара, Купих я нова и я карах до 93000км.
    Спомням си че когато я взех от Шоурума и питах с какъв бензин да зареждам, тогава търговите ми казаха обикновен бензин А95.
    Ама нали нова кола и започнах да наливам Шел пауър, ОМВ макс моушън итн премиум горива. В последствие съм сипвал всякакви типове бензин ( от големи вериги разбира се) и разлика няма.
    2.0 двигателя е слаб за това купе и си трябват обороти.
    Предполагам си знаеш но да те питам следните неща:
    По книжка на 30000 км. се прави реглаж на клапаните. Те не са с хидравлични компенсатори и трябва да се регулират.
    Свещите също по книжка ги дават на 100000 смяна, аз моите ги смених на 80 и си бяха заминали.
    Приемам че нямаш АГУ, не си го написал. ( Ако имаш реглажа на клапаните се прави по-често дори)
    Къде зареждаш в Козлодуй ? Ако зареждаш на Косаня, моментално спри. Там не продават бензин а кондензат омешан с нещо подобно на бензин.
    Веднъж на един мото събор сипах 100 октанов в пистовия ми мотор и до Радецки започна да прекъсва и изгасна. Бензина имаше миризма на АМВ.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Нисан терано 2,4 бензин или Опел Фронтера 2,2 бензин!?
    От VaLsI във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 10
    Последно мнение: 22-12-17, 21:54
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 25-11-14, 08:09
  3. Отговори: 88
    Последно мнение: 03-09-12, 08:58
  4. Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин
    От mini_mania във форум Реставрация и нашият опит - Автомобилни проекти
    Отговори: 33
    Последно мнение: 12-04-12, 08:31

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми