Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обработка на пластмасов капак на автоБокс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обработка на пластмасов капак на автоБокс

    Привет,не знам дали тука е мястото,но да питам може ли пластмасов капак на автоБокс да се "мине" с нещо за да не става на петна.
    Той е сив мат и гледам че с течение на времето става на едни такива по светли петна...виждал съм и на други коли по улиците да са така...
    Някой ако знае нещо полезно ще съм благодарен!
    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
    Краси
    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

  • #2
    От: Обработка на пластмасов капак на автоБокс

    Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
    Привет,не знам дали тука е мястото,но да питам може ли пластмасов капак на автоБокс да се "мине" с нещо за да не става на петна.
    Той е сив мат и гледам че с течение на времето става на едни такива по светли петна...виждал съм и на други коли по улиците да са така...
    Някой ако знае нещо полезно ще съм благодарен!
    Може, всичко може.
    Лака му е ментелив. Трбва да се остърже, боядиса и лакира наново. Ама дали си струва?

    Коментар


    • #3
      От: Обработка на пластмасов капак на автоБокс

      Има спрейове за пластмаса от сорта на разни градински маси/столове и т.н. би трябвало да е със защита, или пък спрей за брони на коли, те със сигурност имат защита ... някаква, колко ще кара ... зависи от качеството.
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        От: Обработка на пластмасов капак на автоБокс

        Имах подобна игра с пластмасови елементи по колата - на суха и чиста повърност - нанасяш спрей ВД 40 - оставяш да постои 1 -2 чака и после с микрофибър обираш излишното. Може да не е супер перманентно решение, но работи задълго.

        Коментар


        • #5
          От: Обработка на пластмасов капак на автоБокс

          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
          Имах подобна игра с пластмасови елементи по колата - на суха и чиста повърност - нанасяш спрей ВД 40 - оставяш да постои 1 -2 чака и после с микрофибър обираш излишното. Може да не е супер перманентно решение, но работи задълго.
          А в този случай цвета изравнява ли се?
          Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
          Краси
          "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

          Коментар


          • #6
            От: Обработка на пластмасов капак на автоБокс

            Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
            А в този случай цвета изравнява ли се?
            В моя случай - да. Цвета се изравни и си остана такъв месеци наред.

            Коментар


            • #7
              От: Обработка на пластмасов капак на автоБокс

              Както го описваш,подобен ефект имаше при броните и лаистните на старите Корси. Единия вяриант е да се боядиса,другия с пистолит за горещ въздух внимателно обдухваш целия капак ,така че да се изравни отново цвета. Проблема е че ако не си го правил може да прегереш пластмасата.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                От: Обработка на пластмасов капак на автоБокс

                Наследих преди година един автобокс. Оригинално черен, след това боядисан бял. Боята се лющеше и беше надрана. Зашкурих до здраво, след това го изпръсках сив. Отидоха 3-4 флакона спрей. Стана задоволително, само където пак се надра тук-таме от храсталаците.

                Коментар


                • #9
                  От: Обработка на пластмасов капак на автоБокс

                  Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                  Наследих преди година един автобокс. Оригинално черен, след това боядисан бял. Боята се лющеше и беше надрана. Зашкурих до здраво, след това го изпръсках сив. Отидоха 3-4 флакона спрей. Стана задоволително, само където пак се надра тук-таме от храсталаците.
                  А със какво го пръска?/марка/ и ползва ли грунд и шприц...и Лак???
                  Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                  Краси
                  "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обработка на пластмасов капак на автоБокс

                    Най-обикновен спрей от кварталната железария. На опаковката пишеше, че става за пластмаса. Тъй като имаше за основа слой боя, не съм използвал нищо допълнително. Марка не помня.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X