Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

    От известно време издирвахме на тъста джипка да си ходи на лов и да дърпа лодката по язовирите, и понеже преди е имал 200тди и го помни с добро, та търсенето беше конкретно за ТД5.
    Днес вече е факт. Добре изглеждащ екземпляр от породата набор 99, на 275к км, леко повдигнат, предполагам окачването е +2”, даже и лебедка има.
    И още един голям плюс поне според мен - не е “нов внос”

    Има си и кусури, но за годините и цената е повече от перфектен.
    Идеята за в бъдеще е да получи предна метална броня, гуми 245/75/16, блокаж изведен в купето, шнорхел, евентуално слайдери да пазят праговете, че сега е с едни много хубави степенки, които няма да живеят дълго в гората.
    Но първо има да се отстранят някои дребни проблеми:
    Нещо малко трудно се отварят вратите. До колкото разбрах механизма е на жило и търпи реглаж.
    От време на време придърпва около 3000об и усещам недостиг на мощност, но не го прави постоянно (прегледах няколкото теми тук и в петък почвам по ред на номерата да намеря проблема)
    Единия от водните маркучи, този с винта за обезвъздушаване, сълзи - тук вече не знам как да дейстав, защото маркуча е нов (сменен преди 5-6месеца)
    Лебедката е монтирана доста ниско, но има време докато стигна до нея.
    За лятото се планира и позачистване на рамата + ръждопреобразувател и някакво покритие.
    Та с две думи - от днес и аз съм във филма [emoji4]

    Едит:
    Ако подскажете от къде да намеря ремонтни ръководства за модела на английски или руски ще съм много благодарен, че разгледах закачената тема, но не намерих работещ линк.
    Последно редактирано от mmtrance; 10-01-18, 22:30.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

  • #2
    От: Още едно Discovery TD5 в клуба

    Честито.Със здраве да се разхождате по села и паланки и много да ви слуша!
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

    Коментар


    • #3
      От: Още едно Discovery TD5 в клуба

      Провери маслата в СК, РК и дифовете.
      От къде сълзи маркуча?
      За ремонтите - в ютуб има доста описания.
      "От време на време придърпва около 3000об и усещам недостиг на мощност" - това при каква скорост?!? Д2 рядко се кара с такива обороти.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: Още едно Discovery TD5 в клуба

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Провери маслата в СК, РК и дифовете.
        От къде сълзи маркуча?
        За ремонтите - в ютуб има доста описания.
        "От време на време придърпва около 3000об и усещам недостиг на мощност" - това при каква скорост?!? Д2 рядко се кара с такива обороти.
        Маслата ще бъдат проверени, макар да са сменяни преди 20к км
        Маркуча сълзи от “пробката” за обезвъздушаване.
        Дискоти е с ръчна кутия, придърпването е при различна скорост в зависимост от предавката, но все при достигане на едни и същи обороти
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: Още едно Discovery TD5 в клуба

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          От време на време придърпва около 3000об и усещам недостиг на мощност, но не го прави постоянно ....
          Проверете първо нещата около уейстгейта: самия уейстгейт да не би да е затегнал, управляващия клапан и маркучлетата около тях за сцепвания.

          Със здраве да се кара!
          БИО пчелен мед и пчелни продукти
          0888 66 59 73

          Коментар


          • #6
            От: Още едно Discovery TD5 в клуба

            Честито и много безаварийни!
            Каталози и ръководства: http://lre-bulgaria.org/?q=175
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #7
              От: Още едно Discovery TD5 в клуба

              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
              Честито и много безаварийни!
              Каталози и ръководства: http://lre-bulgaria.org/?q=175
              Благодаря, свалих си полезни неща.
              Наистина ли е толкова често срещан проблем със сълзенето на антифриз от пробката на маркуча или са сложили кофти качество маркуч при смяната?
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                От: Още едно Discovery TD5 в клуба

                Честита нова предобивка , за тоз маркуч горе и аз го сменях наскоро никак не е евтин говоря за оригинален с отстъпката беше около 180 лева или малко от горе не помня но не ми сълзи изобщо !А що се отнася до предната броня ако слагаш или правиш метална имам интерес за тази ако е на сносна цена с основата , че жената не иска метална тя е и нейната евридейка .
                Land rover 2.5 tdi
                0884035413

                Коментар


                • #9
                  От: Още едно Discovery TD5 в клуба

                  Първоначално публикуван от jorotk Преглед на мнение
                  Честита нова предобивка , за тоз маркуч горе и аз го сменях наскоро никак не е евтин говоря за оригинален с отстъпката беше около 180 лева или малко от горе не помня но не ми сълзи изобщо !А що се отнася до предната броня ако слагаш или правиш метална имам интерес за тази ако е на сносна цена с основата , че жената не иска метална тя е и нейната евридейка .
                  То ако се реши проблема с покупката на друг маркуч та дори 200лв да струва е по-добре от това да оставя двигателя без антифриз някъде.
                  Броните ще се сменят, но оригиналните ще се пазят, че последно време нещо затягат все повече контрола над преработени возила и не ми се ще някой ден да тръгнем за Гърция примерно и да ми спрат колата от движение заради броня.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #10
                    От: Още едно Discovery TD5 в клуба

                    Честито и от мен!
                    Тази пробка е слабо място, може да пробваш да смениш пинчето - на острова продават и оригинални пластмасови и тунингови алуминиеви. Пластмасовите се чупят лесно и по - добре алуминиево. Има и тунингови маркучи - с пластмасов тройник отгоре, т.е. пробката е на пластмасовия детайл, не е залепена в гумата, както излиза от завода.
                    Не бързай ако искаш да стигнеш
                    __________________________________
                    Discovery II TD5 10P

                    Коментар


                    • #11
                      Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                      Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                      Честито и от мен!
                      Тази пробка е слабо място, може да пробваш да смениш пинчето - на острова продават и оригинални пластмасови и тунингови алуминиеви. Пластмасовите се чупят лесно и по - добре алуминиево. Има и тунингови маркучи - с пластмасов тройник отгоре, т.е. пробката е на пластмасовия детайл, не е залепена в гумата, както излиза от завода.
                      Точно такъв “тунингов” гледах от Англия, ще се поръчва в най скоро време.
                      Смених и клапанчето (или актуатор, не запомних името но номера е pmk100130) което уж управлява турбото, на първо четене вече няма забиване и придърпване около 3000об.
                      Сега трябва да намеря ново (или втора употреба) жило за предния капак и едно малко желязце което свързва дръжката на задната врата с бравата, не знам как се казва дори, трябва да търся схема, че да намеря номер някакъв.
                      Как да раздвижа уестгейт-а (май така се казваше) пробвах лостчето на ръка но не мърда грам. На лоста има реглаж и контрагайка- какво се регулира с тях, че май при мен е бутано на някъде...
                      Последно редактирано от mmtrance; 12-01-18, 18:28.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #12
                        От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                        ........... На лоста има реглаж и контрагайка- какво се регулира с тях, че май при мен е бутано на някъде...
                        Тая система е калибрирана на стенд, работата и се регулира от компа на ДВГ и нищо не може да се върти и да се бута там, щото има МАР, който веднага ще те изпее и компа ще ти резне горивото.
                        Тоест, не барай там.
                        "Уестгейта", може да задвижиш като надуеш пневмоклапана - мисля на около 1.2-1.3 бара трябва да сработи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Тая система е калибрирана на стенд, работата и се регулира от компа на ДВГ и нищо не може да се върти и да се бута там, щото има МАР, който веднага ще те изпее и компа ще ти резне горивото.
                          Тоест, не барай там.
                          "Уестгейта", може да задвижиш като надуеш пневмоклапана - мисля на около 1.2-1.3 бара трябва да сработи.
                          Въпроса е, че някой вече е бутал там.
                          Иначе компа за сега не мрънка и не реже нищо, след смяна на актуатора няма и придърпване, диското е доста пъргаво особено над 2000об. Днес го карах малко и определено съм очарован.
                          Имам една диагностика китайска от типа “делфи” диското с обд букса ли е, да го закача в неделя да видя какво ще покаже.
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • #14
                            От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                            Въпроса е, че някой вече е бутал там.
                            Иначе компа за сега не мрънка и не реже нищо......
                            И да има "бутане" (все пак тия машини навършиха пълнолетие и е нормално тук-таме да е "бутано") е в нормите, иначе щеше да го разбереш.
                            Това Диско е що-годе ясно, щом е решен проблема с придърпването няма нужда от повече пипане там.
                            16 пина - ОBD 2 е.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                              ...Как да раздвижа уестгейт-а (май така се казваше) пробвах лостчето на ръка но не мърда грам....
                              Първо пробвай да напънеш, като защипеш лоста с яки клещи (чираци). Ако не помръдне, което е по-вероятно, трябва да откачиш лоста от рамото на уейстгейта и да го свалиш заедно с пневмоклапана (като развиеш и двете гайки). За откачането на лоста се маха осигурителната шайба (зегерка). Малко е тясно и неудобно мястото заради алуминиевия щит, но става и без да се маха щитът. Следва обилно пръскане с нещо против ръжда около оста и много внимателно почукване по рамото докато се раздвижи и докато не започне да се връща само в изходно положение. Не е сложно, но е пипкаво.
                              БИО пчелен мед и пчелни продукти
                              0888 66 59 73

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X