Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Re: От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
    За него говоря, ще съм ти благодарен да пратиш малко информация
    Направих снимки ама ше ги качим утре. Ако имаШ интерес може и на Иво да ти покажем поне пише че си от София .
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-04-18, 11:40.
    o89 sedem sedem 33 986

    Коментар


    • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

      Няма да откажа и на живо, но ще мога след 2 седмици. Твоя защо е разглобен?
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • Re: От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        Няма да откажа и на живо, но ще мога след 2 седмици. Твоя защо е разглобен?
        Нещо се е надувала охладителна система. Ама само докато е студен. Трабата койа минава од глава на хладилника е станала като камак тврда. Свалих глава със надежда да е пукнала глава но маи е само гарнитура. Ако не е гарнитура.... еее вече на знам кво да правим. Глава му е ок и сега предстои да го зглобим.

        Ето обещани снимки:
        https://photos.app.goo.gl/QbBeuZnahf5akv7k2
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-04-18, 11:40.
        o89 sedem sedem 33 986

        Коментар


        • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

          Светна ми една лампа на таблото [emoji1]
          Хубавото е, че има врътка да я гася.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

            Като натискаш спирачката ли светва само блокажа?
            Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
            LZ2РSD

            Коментар


            • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

              Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
              Като натискаш спирачката ли светва само блокажа?
              До сега нямах извод за включване на блокажа, та вчера го започнах и вече си имам врътка за включванеОстава ми да довърша пластмасите вътре. С две думи хваля се, че вече си имам използваем блокаж на раздатката
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                Кабела ще го режеш ли? Аз моя го оставих за да се изключва тракшъна. Според мен е по-правилно да се гаси тракшъна при наличие на блокаж дори и само в раздатката, а ако се сложи твърд блокаж е задължително да няма тракшън.

                Коментар


                • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                  За сега няма да режа нищо. Има един интересен за мен резистор, през който има връзка единия от кабелите за датчика на блокажа и една букса, която по нкакъв начин отговаря за тракшъна (буксата е на раздатката и като я разкачих тракшъна и абс-а светнаха) та искам да пробвам в каква степен работят въпросните системи след включване на блокажа. Според мен работата е малко по сложна от “on” и “off”, но не съм съвсем сигутен. Трябва си буксуване някъде на хлъзгаво, че да се види какво се случва.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                    Тракшъна по мои наблюдения не е както при колите, не ти спъва газта драстично, а просто набива спирачка на колелата без сцепление. При мен нямаше никакви резистори по кабеляците. Иначе си е баш он/офф и като е офф си все едно Д1 пък като е он и зацепена раздатка малко или много си го отнасят спирачките и съединителя.

                    Коментар


                    • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                      Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                      Тракшъна по мои наблюдения не е както при колите, не ти спъва газта драстично, а просто набива спирачка на колелата без сцепление. При мен нямаше никакви резистори по кабеляците. Иначе си е баш он/офф и като е офф си все едно Д1 пък като е он и зацепена раздатка малко или много си го отнасят спирачките и съединителя.
                      А имаш ли индикация на таблото като включиш бавните? При мен няма такава индикация или не работи де. Иначе на тази бялата букса оградена с червено е резистора, а другата до нея като я разкачих и ми светнаха на таблото и тракшън и абс.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-04-18, 11:34.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                        Нямам индикация за бавните, и с диагностиката не видях опция да тествам такава индикация. Тва за бавните ми се струва, че е просто датчик по който ецу се ориентира, че е на бавни и от там ти сработва системата за наклон. Имам индикация за заключването на раздатката и аз само. Между другото днес успях да прекодирам джипа от въздушно окачване към пружинно и изгасна досадната оранджева лампа.

                        Коментар


                        • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                          Индикация на таблото за бавни няма. Има индикация за прегряла раздатка, ако има съответния датчик. Иначе хил контрола трябва да вземе сигнал отнякъде за включена понижаваща предавка, иначе не би сработил.
                          Не бързай ако искаш да стигнеш
                          __________________________________
                          Discovery II TD5 10P

                          Коментар


                          • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                            вече сглобен.
                            Освен извод за блокажа сложих и още една благинка - камера за паркиране, че тов кораб иначе ми идва труден за успоредно паркиране
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                              Там като го олееш два-три пъти това дисплейче и го пиши фира. Или махай поставката за чашите или махай дисплея от там. Люкове имаш ли? Че и те капят баш в тая област 😀

                              Коментар


                              • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                                Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                                Там като го олееш два-три пъти това дисплейче и го пиши фира. Или махай поставката за чашите или махай дисплея от там. Люкове имаш ли? Че и те капят баш в тая област [emoji3]
                                Ще го пазиме [emoji1], като умре ще поръчам от китай ново, едва ли е повече от 5-10$

                                За люковете.... имам, и в тази връзка- от тях ли се стича вода в багажника, че пода там е добре накиснат.
                                Също така - някой приличен тапицер да оправи тавана знаете ли?
                                Пък докато кората е свалена ще гледам от къде точно влиза водата, че май е от някакви отводнителни канали.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X