Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    И като слизаш ти цапат крачолите.
    Да, много досадно.

    Имам малко въпроси свързани с лебедката:
    1- как мога да удължа кабел, мога ли да ползвам наличните обувки и да направя връзка с болт и гайка и удачно ли е?
    Идеята е да кача управлението в двигателния отсег и трябва да удължа трите кабела



    които са от електромотора към управлението.
    2- ако изкормя те това животно



    с цел почистване и смазване, какъв е шанса да не мога повече да го събера и да функционира нормално?
    Взел съм му някаква морска грес уж като по-добра и ми се ще да го измия и напълня.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-04-18, 12:15.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #92
      От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

      Кабелите не е правилно да ги удължаваш. Сменят се с 50мм2 и се кербоват нови обувки. Обаче цената на жицата няма да ти хареса. В редуктор няма какво да объркаш, но със спирачката има вероятност да влезеш във филм. Зависи кой модел е.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #93
        От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

        Бърза справка с чичо Гошо изкара цени около 15лв/м
        В моя случай не е толкова страшно, защото ще ми трябват около 2м.
        Трябва да намеря и кой да ги кербова, но има време. Повече ме притеснява това, че долу на мотора не видях болтове за разкачане на тези жици, освен да се развиват от вътре...
        спирачката нямам идея каква е, то и лебедката е спорни каква е



        тук се вижда врътката за спирачката.
        В краен случай ще мия така - с четка и нафта и без да разглобявам много.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-04-18, 12:16.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #94
          От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

          Бензина е по-добър разтворител от нафтата, по-удачно е да ползваш него.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #95
            От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

            Вижда се лостчето на съединителя, спирачката е автоматична и няма врътки

            Коментар


            • #96
              От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

              Кабелите не ги удължавай, а сложи нови с необходимата дължина. НЕ купувай алуминиеви кабели. Някои китайски лебедки идват в комплект с алуминиеви. С времето създават проблеми.
              Кербоването - питай във фирмата откъдето ще купиш кабелите, или в някоя кип-аджийска.
              За лебедката- съветвам за тотален преглед и обслужване. Дали ще се справиш зависи от техническата ти грамотност, но доколкото те познавам - няма да те затрудни. Демонтираш двете разпънки над барабана и това ще пръсне лебедката на 1. редуктор, 2. барабан к-т със спирачка в него и 3. електродвигател. Има клипчета из нета, ако не се ориентираш. После едно-по-едно ги разглобяваш, чистиш, смазваш където е необходимо (спирачката НЕ се смазва), подменяш втулки, лагери и четки, ако има нужда и събираш по обратния ред.
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #97
                От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                Вчера докато си игаря с лебедката



                (тук вече ми писна да се мия, за да снимам [emoji1] та повече снимки няма)

                Та докато се боря с тоя туч да го измия- дядо коледа оставил под крушата 30кила желязо

                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-04-18, 08:56.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #98
                  От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                  вече му се вижда края.
                  Само заместител на казанчето не успях да намеря, та за сега си остава щатното (докато го счупя [emoji1])
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #99
                    Re: От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                    вече му се вижда края.
                    Само заместител на казанчето не успях да намеря, та за сега си остава щатното (докато го счупя [emoji1])
                    Ще ти пратим каде може да го преместиш. Има си хубаво место. Ако говориш за казаче за течност за чистачки.
                    o89 sedem sedem 33 986

                    Коментар


                    • От: Re: От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                      Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
                      Ще ти пратим каде може да го преместиш. Има си хубаво место. Ако говориш за казаче за течност за чистачки.
                      За него говоря, ще съм ти благодарен да пратиш малко информация
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • Re: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                        Ето малко снимки. Аз несем го премествал но си е там од предния собственик. Кабели за помпи са удолжени и траби за прскачки пуснати по други места. немам прскачки за фарове.

                        https://photos.app.goo.gl/kS75xRpLKybSzGJ22

                        Казанче е преместено зад казна за антифриз. с два болта е фиксирана на пожарна стена. Одолжени кабели минават покраи трабите. А маркуч кои прска вода е не много фиксиран.

                        във први момент като идем до кола ше направим повече детилни снимки. поне кола ми е в един гараж разглобена
                        o89 sedem sedem 33 986

                        Коментар


                        • От: Re: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                          Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
                          ...във први момент като идем до кола ше направим повече детилни снимки. поне кола ми е в един гараж разглобена
                          Ще съм благодарен да снимаш ако има нещо огъвано по казанчето.

                          Иначе змея е събран и готов за тест.

                          Поне на визия го докарахме [emoji1]
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                            А защо не ползваш светлините в бронята за дневни, а си сложил тези грозотии?

                            Коментар


                            • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                              Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                              А защо не ползваш светлините в бронята за дневни, а си сложил тези грозотии?
                              Причините са 2
                              1- тея в бронята идват силни за дневни
                              2- джипа все пак е на тъста и той си решава кое къде
                              Аз с каквото мога помагам [emoji1]
                              Като умрат тея лентички ще направя нещо по-красиво.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • От: Още едно Discovery 2 Td5 в клуба

                                Красаец.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X