Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

    Докато част от хората четящи и пишещи в тази тема разглеждат ДПФ-а и катализаторите като елементи които складират сажди от градско каране за да ги изсерат ивън града аз нямам какво много да кажа по тази тема.
    Дпф-а струващ колкото двигател не е сложен е така като голям бункер само за да събира сажди идеята на системата е съвсем друга и в нета има доста информация за нейната работа както и за допълнителните катализатори,адблу итн.
    До колко е ефективна и до колко се лъже за нейните ефекти това е друга тема но ние докато купуваме отпадаците на европа на по 300000км никога няма да разберем защото тези системи отдавана са спряли да работят коректно.
    Замърсяването на София е проблем от преди 20 и кусур години когато нито колите бяха толкова много нито дизелите.
    А и по нова година се видя,че всъщност и без трафик въздуха пак остана мръсен.
    Някой каза рози не не бълва дпф-а рози но твойте ако имаш дпф работещ ще увехнат малко по късно от моите като аз нямам.
    Това ще се случи и с нас всъщност.
    Ти който каза,че новите боклуци коли не стават.Прав си ама ти живееш с идеята,че ако те блъсне някой с по голяма от твойта кола ти ще оживееш ли?
    Ти с такава ли нагласа караш? Винаги ще се намери някой с по голяма от твойта кола примерно с камион.
    Разгледай малко краш тестове примерно на нови на стари и малки срещу големи или само на големи и ще ме разбереш.
    Също не разбирам защо човек минаващ по 10-15 хилади километра на година си купува кола на 500000км нов внос перфекта като всички карат с 140 на магистарала но той Търтея вече го спомена защо.
    Мога да дам примери много за хора каращи коли за 4,5,6 хилади лева даващи по 2-3 хиляди за ремонт и обслужване но не мога да дам нито един за човек каращ кола за 20 хиляди дал 10 хиляди за обслужване и ремонт.
    Много хора каращи евтини коли или по точно коли които са им по джоба си купуват нови гуми но тези които карат скъпи които в повечето случай не са им по джоба аз за престиж карат с гуми втора употреба или ако е 4х4 задължително всичко се кара до като спре да се вижда грайфера.
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

    Коментар


    • #47
      От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

      Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
      ...
      Ти който каза,че новите боклуци коли не стават.Прав си ама ти живееш с идеята,че ако те блъсне някой с по голяма от твойта кола ти ще оживееш ли?
      Ти с такава ли нагласа караш? Винаги ще се намери някой с по голяма от твойта кола примерно с камион.
      Разгледай малко краш тестове примерно на нови на стари и малки срещу големи или само на големи и ще ме разбереш.
      Koла тип калинка не ща да ме карат зорлем да купувам.

      ...
      Мога да дам примери много за хора каращи коли за 4,5,6 хилади лева даващи по 2-3 хиляди за ремонт и обслужване но не мога да дам нито един за човек каращ кола за 20 хиляди дал 10 хиляди за обслужване и ремонт.
      ...
      Кьорав карти НЕ играе. Аз моята я взех на 12 години, вече е на 20, и да чукам на дървената си глава - сериозни ремонти не съм правил. Нито гори много, нито кади, и най важното почти не я карам в София.
      С тия кво правим? Или пак за едни така, за нас онака?

      Коментар


      • #48
        От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение


        Този е с най-новия евро сертификат TWIN-комин.
        Това дето излиза отгоре е парата от адблуто при преработката на саждите.
        Вид и техническо състояние са без коментар.
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #49
          От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

          Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
          Този е с най-новия евро сертификат TWIN-комин.
          Това дето излиза отгоре е парата от адблуто при преработката на саждите.
          Вид и техническо състояние са без коментар.
          С такива ще водят куките да ни бият на протеста. Щото ако реално стане верно ще има протести и то сериозни. По целия нет псуват на поразия.
          Тия изтрещеха.
          1. Твърдят, че замърсяването идва от отоплението. Но ще се борят с него, спирайки транспорта.

          2. Твърдят, че замърсяването е основно в Надежда, Павлово и Дружба. Но ще се борят с него като вдигнат цената на Синята зона.

          3. Предлагат решение, което е технически твърде трудно (промяната на цената на СЗ).

          4. Ощетяват лоялните си, дългосрочни клиенти.

          Така става, когато тичаш след събитията и ги решаваш на парче.
          https://www.dnevnik.bg/zelen/2017/12...mments-wrapper
          Ха,най скъпия газ анализатор,който намерих в нета струва 3200 евро с ДДС.Тоест 7 броя не трябва да струват повече от 45000 лева?!70000>45000
          http://bioevibul.com/1821-analizator...-kigaz-310-pro
          https://www.dnevnik.bg/zelen/2018/01...mments-wrapper

          Коментар


          • #50
            От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

            Колеги, а някой знае ли рънърите от второ поколение 3,0 тд. с катализатор ли са пройзвеждани?

            Коментар


            • #51
              От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Хайде някой да обясни как работи тоя ДПФ? Събира боклуците и ги изкашля наведнъж или ги събира и ги доисгаря преди да ги изкашля. Защото съм виждал много грозни гледки след нови дизели по пътищата.
              ....работят по различен начин, но общата цел е да ги изкашля извън "урбана" -града ,като преди това ги неутрализира по някакъв начин -като да ги изгаря, химична реакция ( течност ) и т.н.
              Това е и причината често когато караме зад някой "съвременен дизел" той от време на време да изпушва.....когато това стане , да знаете че той е в режим "регенерация".....
              Ето така изглежда един ЕГР на модерен дизелов агрегат :



              ......а ето какво се получава при запушен ДПФ и карате въпреки аварийния режим на мотора.....

              Коментар


              • #52
                От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
                Ето така изглежда един ЕГР на модерен дизелов агрегат :



                ......а ето какво се получава при запушен ДПФ и карате въпреки аварийния режим на мотора.....

                Гледам, гледам, ама нищо не виждам.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Гледам, гледам, ама нищо не виждам.
                  .....а!!! Нещо станало.....
                  http://media.snimka.bg/s1/6089/038422553.jpg?r=0

                  http://media.snimka.bg/s1/6089/038422565-big.jpg?r=0


                  Коментар


                  • #54
                    От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                    Нека не забравяме, че в генерален план, изхвърления автомобил замърсява повече от вредните емисии изкарал през целия си живот. Ако вземем предвид и замърсяването при производството на новия заместител и потенциален боклук, та има известна логика в размера на данъците, случайно или не... Най еколоично е да си караме възможно най-дълго автомобилите, изправни, снабдени с работещи катализатори.
                    VARADERO SD2

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                      Я някой да ме осветли София от кога не е чистена!?!?Аз поне от 15 години туй чудо не съм го виждАл!А я смЕтнете за тия зими колко прахоляк под секакви форми се е насъбрал!Е,миналата зима беше студена и снеговита.Дали са изчистили тва,дето го фърляха цела зима А???И после частици разни и нам кво си!
                      Че колите са много,много са!Ама пак се правят на щрауси!Ай лека и доходна седмица!
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                      0888854582
                      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                        То в България само щрауси останаха - лъвове, няма вече!
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X