Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    И това трябва да се каже ясно! Докато нямаме пари ще караме стари автомобили, като се заимаме ще почнем да караме нови!
    Слабо вероятно.
    То и сега има чисто нови коли на цената на нов внос без забележки, ама не са престижни
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Слабо вероятно.
      То и сега има чисто нови коли на цената на нов внос без забележки, ама не са престижни
      По-често въпросът не е до престижност, а до съотношение "цена-качество". Като "качество" може да има различни измерения в зависимост от случая. Примерно нова малолитражка с базисна комплектация срещу употребяван автомобил от по-висок клас, предлагащ повече пространство, комфорт и т.н.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Слабо вероятно.
        То и сега има чисто нови коли на цената на нов внос без забележки, ама не са престижни
        Ха, къде това? Да не са ония 3 цилиндрови малолитражки, дето подскачат по пътя ако почна да хълцам? При евентуална катастрофа дори обикновена Лада ще го сгъне като кенче от бира. При всичките му еко безопасни евроатлантически трибуквени електроники.
        Колко ще изкара това по нашите лунни пейзажи?
        И как се вкарва кола в граници на производител, като и сипеш менте гориво? Оня ден излезе изцепката от Еко, тема пуснаха. После ме спира пълничкия ояден чичко и ме спира от движение, щото съм попаднал на ментак?
        И с поглед на носорог поучава "ъъъ, не ги пишем ние тия закони бе". После услужливо ми дава визитка на репатрака на негов приятел.
        Бизнес по български.
        Куките оня ден протестираха за заплати, явно тоя закон им е повишението.
        Последно редактирано от Ivan Terziev; 14-01-18, 11:18.

        Коментар


        • #34
          От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          ... После ме спира пълничкия ояден чичко и ме спира от движение, щото съм попаднал на ментак?
          Няма да те спре от движение, ако колата ти е изправна. Чети да видиш за какво става дума.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Слабо вероятно.
            То и сега има чисто нови коли на цената на нов внос без забележки, ама не са престижни
            Да де, ама там е "добър ден, 1000лв." Та ще се замислиш дали да ходиш по сервизи и дай 1000лв. за добър ден, или само да сменяш масло и филтри.

            Коментар


            • #36
              От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              По-често въпросът не е до престижност, а до съотношение "цена-качество". Като "качество" може да има различни измерения в зависимост от случая. Примерно нова малолитражка с базисна комплектация срещу употребяван автомобил от по-висок клас, предлагащ повече пространство, комфорт и т.н.
              Имам един познат който от години си купува нова кола (нова за него)
              Проблема е че има (условно) 5к лв, а харесва коли за 25к лв
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                По-често въпросът не е до престижност, а до съотношение "цена-качество"...
                И на мен ми се иска да е така, но по-скоро не е. По-скоро е народо-психология, около това:

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                .. Проблема е че има (условно) 5к лв, а харесва коли за 25к лв
                Ако се разходите из произволни столични сервизи ще се убедите сами - 'престижни' автомобили за 20-30к лв, с какви гуми се карат, какви консумативи се ползват, как се 'закрепват'...

                Коментар


                • #38
                  От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Няма да те спре от движение, ако колата ти е изправна. Чети да видиш за какво става дума.
                  Самата проверка продължи около пет минути, като замерванията на нивата въглероден диоксид (за бензиновите автомобили се следи само този показател) бяха извършени при свободен ход на мотора, както и при поддържане на 1500 об/мин.
                  Нямам идея как менте гориво влияе на СО2.
                  както и тези, които са произведени с катализатор, но поради една или друга причина, той вече не е наличен.
                  За това се попита поне 10 пъти от различни хора, във връзка с повсеместните кражби на катализатор. Още никой не се нае да обясни.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    ...... По-скоро е народо-психология...
                    Лекува се ....... с пари.
                    Тоест, тоя който сега си купува скрап за 5х.лв., почва да си купува нова за 25. И тоя, който сега си купува скрап за 25, почва ди купува нова за 100.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      ... Проблема е че има (условно) 5к лв, а харесва коли за 25к лв
                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      И на мен ми се иска да е така, но по-скоро не е. По-скоро е народо-психология, около това:
                      ..
                      Тъй де! Ама не виждам с какво този факт противоречи на това, което аз съм казал? Човекът има на разположение сума Х и купува максимума от това което търси (комфорт, престиж) за тези пари, пък било и то втора/трета употреба.
                      Примерно, ако му трябва возило 4х4 може или да извади 28-33К за нови Дачия Дъстър от магазина или за същите пари да си вземе ... (виж в мобиле-то какво има в този диапазон). Примерно, Санта Фе на 3-4 години.
                      Сега, ако не му е проблем да метне едни 70, 80, 100К за тенекета, работата е ясна.

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Нямам идея как менте гориво влияе на СО2.

                      За това се попита поне 10 пъти от различни хора, във връзка с повсеместните кражби на катализатор. Още никой не се нае да обясни.
                      Журналистът се е объркал. Писал е диоксид, вместо моноксид.
                      А иначе, това с катализаторите и е така, и не съвсем. Факт е, че има много кражби и след такава доста хора няма да са склоннни да си купят и монтират нов (еле пък оригинален) катализатор от страх, че, в условията на пълна безнаказаност за апашите, и с него ще се случи същото (джипката по-височка, лесно се работи под нея ...). Но пък е и факт, че не по-малко са случаите в които катализаторът се маха съзнателно "за да върви колата" ...
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-01-18, 12:25.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Лекува се ....... с пари.
                        Тоест, тоя който сега си купува скрап за 5х.лв., почва да си купува нова за 25. И тоя, който сега си купува скрап за 25, почва ди купува нова за 100.
                        Това майтап ли беше, или са разрешили печатане на пари за лични нужди?

                        п.с. Коментар от горната статия:
                        Пълни глупости. В Четвъртук минах в столичноя КАТ за регистрация на автомобил. На каналите ни пуснаха едновременно над 10 - 12 коли, провериха единствено номерата на двигателите и рамата. Тия газ анализатори и прочие проверки са само за пред медиите. Нищо не се е променило, ще си го дишаме още дълго. Срещу службата един сервиз гори някакви гадости, пускал съм сигнали до столична община, пишат някакви предписания и си отиват. Ние продължаваме да си дишаме.
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 14-01-18, 12:26.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                          ПОнеже се спомена за старите коли и данъка, в Англия точно, коли над 40г възраст са освободени от тамошния данък, наречен роуд такс! Просто я регистрираш в AA или RAC, асоциации като нашето безмислено СБА!
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                            Основните източници на замърсяването на въздуха в градовете на България са два - прахоляка по улиците и пушека.
                            - прахът по улиците е следствие некадърната вертикална планировка: височината на градинките е по-висока от улиците и при дъжд най-финия прах се стича и остава по платното, а като изсъхне колите и вятърът го разнасят навсякъде (който е живял в пустиня, знае какво е гибла и последствията от нея);
                            - пушекът от твърди и течни горива, най-вече от въглища, пластмаси и парцали, които се горят в циганските махали. Но пушекът не остава там. Има едно понятие - "роза на ветровете" - това е карта на ветровете в даден район. Затова въздухът в жилищни комплекси, като Хиподрума, които са с парно, често смърди на пушек от химикали.
                            Не пренебрегвам замърсяването от колите, но неговият дял е относително малък. Специално в София положението е тежко по няколко причини:
                            - Софийското поле всъщност е котловина и естествената вентилация е малка;
                            - градът е предвиден за мах 1 милион жители, а живеят 2, а с приходящите и повече, и то активна част от населението;
                            - все нещо се строи и замърсяването наоколо е видно, и т.н.
                            Защо атаката е срещу колите/шофьорите - защото са най-уязвими и платежоспособни!
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                              Естествено, строителството не може да спре, но контрола свързан с него е кръгла нула, това ПБЗ са просто 3 папки с по 10 листа, за които след разрешителното, никой не се сеща! Няма какво да се заблуждаваме, и аз имам камина, най-големия замърсител зимата е отоплението на твърди горива, особено в градовете и циганските им квартали! Иначе регулярните замърсители са известни на всички и това изобщо не са леките коли! Някой да изчисли на колко броя голф 4 1,9 тди примерно се равнява замърсяването на въздуха от Агрополихим за 24ч. примерно!? Да обаче, ако за леките коли има поне някакви фабрични данни, промишлените замърсители никой не може да им хване спатиите, дават си някакви техни измислени стойности и това е! Оная вечер имаше точен пример по гоподари на ефира за някакъв комин в София.
                              мисля, да зема а се замисля...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                Основните източници на замърсяването на въздуха в градовете на България са два - прахоляка по улиците и пушека.
                                - прахът по улиците е следствие некадърната вертикална планировка: височината на градинките е по-висока от улиците и при дъжд най-финия прах се стича и остава по платното, а като изсъхне колите и вятърът го разнасят навсякъде (който е живял в пустиня, знае какво е гибла и последствията от нея); ...
                                Това е факт (имам такива примери и под прозорците си), но трябва да се признае и това, че са много и колите, паркирани в калта. За съжаление, ще стават и все повече, защото улиците на София вече не са в състояние да поемат всички коли и положението ще става все по-лошо.

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                ... Защо атаката е срещу колите/шофьорите - ...
                                Защото е най-лесната и бърза реакция за отчитане на дейност.
                                Срещу отоплението с твърдо гориво реално общината няма някакъв особено полезен ход. Не могат да го забранят, защото няма реална алтернатива. Ако всички, които сега се греят с твърдо гориво, се прехвърлят на ток, не съм убеден, че електроснабдяването ще устиска. Газифицирането няма да е лесно. Разширяване на обхвата на централното отопление също не е реалистична опция. Нито разбойниците от "Топлофикация" ще са в състояние да разширят мрежата в смислено кратки срокове, нито пък това ще е лесно да се направи в кварталите, където преобладават еднофамилни къщи. И като на всичко това сложим и ниската платежоспособност на голяма част от населението и тя работата отече.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X