Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

    Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
    Истината е само една.
    ...
    А сега логично ми обяснете с какво държавата ме стимулира да ги върна тези мазди на вторични като те са съвсем изправни и здрави автомобили.
    Просто така пушат,че понякога ме хваща срам ама двигател с горивен процес на 30 години.
    Щом те хваща срам, те не отговарят дори на собствените ти критерии. Бензинова кола не съм притежавал никога, но и никога не ме е било срам от пушеци след моите дизели.

    И не е горивния процес остарял, а си има нещо неизправно. Много по-отдавна не излизат дизели чадещи яко още от завода. ( https://youtu.be/oZfB2sNEsU0 )
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #17
      От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

      Първоначално публикуван от evgeniml
      Ако не си прочел поста ми внимателно прочети го пак.
      Точно и ясно съм написал да обърне посоката на данъчното облагане.
      Всеки си прави сметката дали ще дава данък за старо или за ново но така стимула да си купиш ново нещо го няма.
      Не е въпроса да се избият старците но и те вече доста станаха като за тях никой не ще да се грижи.
      Прочетох го пак. Да плащам 1000 лева данък, щото нямам пари за нов саморазпадащ се еко либерално и политкоректно платен еднодневник. Не ща да посочвам марки, дето нито на пътищата ни издържат, нито на менте горивата. И на втората година са за основен ремонт.
      За старците няма кой да се грижи, за да има за Айшето по 1200 лева месечно за многобройната челяд.
      Заспалата кметица вдяна, вие пак си повтаряте да ми вдигали данъка. До българския казан няма дяволи да вардят.
      Кметът изброи конкретни мерки, които трябва да бъдат гласувани от общинските съветници – зелен билет за градски транспорт (на цена 1 лв. за деня – бел. авт.) или при по-сериозно замърсяване - безплатен градски транспорт.
      Още по темата

      „Най-важно е да се спрат некачествените горива за отопление на пазара. Виждаме, че най-голямото замърсяване беше на 1 януари, когато трафик и движение в София почти нямаше“, каза тя, като припомни, че екоминистерството разработва стандарти за горивата за битово отопление.

      „За съжаление, последната седмица по данни на Изпълнителната агенция "Околна среда" виждаме почти всеки ден завишение на среднодневните норми около два пъти“, допълни кметът.

      Тя посочи, че Столична община се фокусира върху подобряването на градския транспорт и привличане на хората да се движат с него.
      https://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/obshtinski-syvetnici-shte-obsydiat-ideiata-za-zelen-bilet-v-sofiia-253494/

      Халал да ви е!
      В тази връзка, малко информация от "кухнята". От април се готви законопроект, жилищата, които не са абонати на топлофикация да плащат еко данък средно около 600 лв годишно. За офис сградите, които са с автономно отопление също ще има еко данък, на база куб. м.
      https://www.investor.bg/bylgariia/5/...yzduha-253235/
      Последно редактирано от Ivan Terziev; 13-01-18, 12:16.

      Коментар


      • #18
        От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Щом те хваща срам, те не отговарят дори на собствените ти критерии. Бензинова кола не съм притежавал никога, но и никога не ме е било срам от пушеци след моите дизели.

        И не е горивния процес остарял, а си има нещо неизправно. Много по-отдавна не излизат дизели чадещи яко още от завода. ( https://youtu.be/oZfB2sNEsU0 )
        Кефиш, Цецо!
        Всъщност замърсяването идва от бензиновите коли, крайно време е да си го признаят и да престанат да ни правят на кретени. Къде въздуха е най-мръсен? Ами в щатите и в Китай. Ах, защо ли?
        Като искат 'ептен чист въздух
        - да забранят и закрият ТЕЦ-овете
        - да забранят и закрият АЕЦ-овете
        - да забранят въглищата ИЗОБЩО, както е в Австрия например
        - използването на бензин за автомобили да се забрани и криминализира

        Дизела е чист, екологичен и безопасен.
        Колега, карай си спокойно Тойотата и да знаеш, че когато напсуваш журналист, политик и застраховател, Господ ти опрощава 30 гряха.
        Бъди здрав и на добър път!
        Последно редактирано от мишоци; 14-01-18, 01:36.
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • #19
          От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

          Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
          Ако не си прочел поста ми внимателно прочети го пак.
          Точно и ясно съм написал да обърне посоката на данъчното облагане.
          Всеки си прави сметката дали ще дава данък за старо или за ново но така стимула да си купиш ново нещо го няма.
          Не е въпроса да се избият старците но и те вече доста станаха като за тях никой не ще да се грижи.
          Основния проблем е в по новите кадето заводски има някаква еко система.
          Европееца се е сетил,че не му се дават 5000лв за дпф на кола на 300000км.Ама тука всеки маха изолира ремапва затава и айде газ.
          Айде да ги върнат в норми тези с дпф- ите първо да видим колко ще останат.
          Ей, тия ДПФ...Това е най-голямата глупост,след ЕГР, измислена някога...Превръща едни лайна в други...Като набримча дизела за 30 мин на макс,да не излизат от ауспуха рози?
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #20
            От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

            Абсурд е да се мисли за "спиране от движение" в близките години. Единствено може да се очаква забрана за някои градове, и то почасова и само в делнични дни.
            Срещу което не е нормално да се мрънка. Не е нормално да се мрънка и срещу това колата ти да отговаря на екологичния стандарт заложен от производителя, тоест, трябва да е изправна.

            Коментар


            • #21
              От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

              Хайде някой да обясни как работи тоя ДПФ? Събира боклуците и ги изкашля наведнъж или ги събира и ги доисгаря преди да ги изкашля. Защото съм виждал много грозни гледки след нови дизели по пътищата.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #22
                От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Хайде някой да обясни как работи тоя ДПФ? Събира боклуците и ги изкашля наведнъж или ги събира и ги доисгаря преди да ги изкашля. Защото съм виждал много грозни гледки след нови дизели по пътищата.
                Различно работят, някои ги изкашлят след процедура - каране при определени условия извън града, което става извън града.
                Други ги "изкашлят" след като по различни способи постъпва гориво във филтъра. При този метод процедурата може да настъпи и в градски условия, май.

                Коментар


                • #23
                  От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                  Най вече в градски условия става.
                  И другата глупост е за мен че като се освятка за задръстен дпф повечето излизат извън града да раздават газ да се изчисти.Което си противоричи от всякъде за мен да си еко.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Хайде някой да обясни как работи тоя ДПФ? Събира боклуците и ги изкашля наведнъж или ги събира и ги доисгаря преди да ги изкашля. Защото съм виждал много грозни гледки след нови дизели по пътищата.
                    Уж трябва да ги изгаря!Ама май остават като налепи по двг.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                      С малко натоварване т.е. градско. лошите пръдни се складират и когато се натовари двигателя за повечко време влиза в режим регенерация -обикновено шофьора не го усеща- и се изгарят. Ако се кара повечко градско и филтъра се позадръсти регенерацията започва и при малко натоварване но обикновено дв. се гаси преди да е приключена процедурата. И като се позадръсти повечко че да спре да върви нормално хайде в сервиз една две регенерации -пуши като военна димка- и ако не помогне сваляне пране с разни препарати. Цялата идея е да се събира пръднята от града и да се изхвърля извън него.
                      Последно редактирано от EIvanov; 14-01-18, 10:10. Причина: допълнение

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                        Значи добро еко решение според инжинерите. Кретенията е пълна.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                          И добре се печели от производството на еко системи по автомобила!
                          Новите автомобили се правят да изкарат от 5 до 6 години.От там на татък рециклаж и използване на матеряла.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                            Трябва да сме реалисти. Проблеми с DPF, регенерации и т.н. на нови коли не се случват. Обикновенно, дори и при каране всеки ден в градска среда, тия проблеми се случват след десетата година. Тоест, колата излиза от завода и 10 г. не замърсява. Какво повече да се иска!?
                            При нас е проблема, щото пристигат след 10 г. експлоатация в Европа. А пристигат при нас след 10г. експлоатация щото както вика един приятел - "нямаме пари".
                            И това трябва да се каже ясно! Докато нямаме пари ще караме стари автомобили, като се заимаме ще почнем да караме нови!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              ... Тоест, колата излиза от завода и 10 г. не замърсява. ...
                              Дали?!? В същност, знаят ли гордите собственици на возила с Евро 6 и 5 колко реално замърсяват автомобилите им. Че, както се видя, в тестов режим - едно, пък на пътя било съвсем друго ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ще спрат ли нашите Рънъри от движение?

                                Филтрите си ловят, със сигурност не е 100%, но ловят.
                                Наскоро гледах един автомобил с откраднат филтър и на негово място тръба и същия, но с филтър. И двата пренущували и запалени по едно и също време и един до друг. Тоя с тръбата си пушеше осезаемо, а и беше на по малко км.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X