Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Досаден проблем при Win7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Досаден проблем при Win7

    Здравейте, момчета! От няколко дни ми досажда една грешка или буба, или и аз не знам какво е, но когато лаптопът ми мине самостоятелно към заспиване се появява и тя. Накратко казано - няма събуждане нито с мишката, нито с клавиатурата. Помага само принудително гасене и пускане отново от power бутона. За проба го приспах и аз два-три пъти и резултата беше същия. Понеже не съм програмист а прост юзър, погледнах нещата в контролния панел, но не видях нищо обезпокоително. Пуснах му един скенер, който не намери нищо подозрително. За мен проблемът не е фатален, но е досаден. Ще ви бъда благодарен ако подскажете къде евентуално може да е заровена сабаката.

    П.П. Да добавя, че преди, когато всичко беше нормално, след заспиване пусковия бутон и две-три светлинки на челния панел си мигаха кротко а сега само екрана гасне а те си светят постоянно все едно лаптопа си гледа негови си задачи, но отказва да ги визуализира.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

  • #2
    От: Досаден проблем при Win7

    Записвам се да следя темата . Наскоро си взех едно лаптопче втора ръка , внос от някъде. Нямаше операционна система и му сложих Ундоус 7. И има абсолютно същия проблем , даже понякога преди да заспи мишката замръзва.Но така и не ми е останало време да се занимавам с него.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: Досаден проблем при Win7

      ще дам линк от темата за WIN 10 /502мнение/, не знам дали е аналогичен проблема.............. при мен в частност се оказа проблем с чипа на биоса.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Досаден проблем при Win7

        Moя уиндоус е монтиран преди повече от две години и до момента нямах оплаквания. Обаче, както е добре известно, винаги има първи път.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Досаден проблем при Win7

          Първо пробвай да обновиш драйвера на видеото . Ако не се получи сложи по-стар и така . Тук е показано как :

          https://superuser.com/questions/6026...rom-sleep-mode

          Коментар


          • #6
            От: Досаден проблем при Win7

            Колега при Вин. 7 компа заспива нацяло , като компа изгасва заедни с монитора , декстопа , а не както при Експито частично /гасне само монитора декстопа/. После след натискане на бутона за старт компа се събужда , но не чакаш да ти зарежда Уиндовса , т.е. не се губи почти никакво време. Ако съм ти разбрал правилно обясненията мисля , че за пръв път си с Вин. 7 и това е нормално при този Вин. 7. При мен е така , както ти писах по горе. Поздрави!
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #7
              От: Досаден проблем при Win7

              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
              Колега при Вин. 7 компа заспива нацяло , като компа изгасва заедни с монитора , декстопа , а не както при Експито частично /гасне само монитора декстопа/. После след натискане на бутона за старт компа се събужда , но не чакаш да ти зарежда Уиндовса , т.е. не се губи почти никакво време. Ако съм ти разбрал правилно обясненията мисля , че за пръв път си с Вин. 7 и това е нормално при този Вин. 7. При мен е така , както ти писах по горе. Поздрави!
              Това, за което говориш, под windows 7 се казва "Hybernation". При него компютъра си е напълно изключен, а не заспал. Флъшва цялата текуща памет върху диска и се изключва. После при пускане направо зарежда от там, вместо да зареджа от нула. Има си ги всичките режими WIN7 - просто се избира какво да направи при затваряне на монитора или натискане на бутона - можеш да си избереп Sleep, Hybernate, Shut down, а май и още опции имаше.

              Конкретно по темата - най-често това е проблем от драйвери или смъцафръцана конфигурация на BIOS-а. При мен когато компир започне да дава такива проблеми и не го оправя до 1 час по друг начин, преинсталирам Windows.
              Последно редактирано от sparkybg; 10-01-18, 13:16.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Досаден проблем при Win7

                E не е врат та е шия , но аз не мога да се изразявам с пълната комп. терминология /флашване,плашване.........../ а и не ми е приоритет , абе Спарки помагай де.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #9
                  От: Досаден проблем при Win7

                  Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                  E не е врат та е шия , но аз не мога да се изразявам с пълната комп. терминология /флашване,плашване.........../ а и не ми е приоритет , абе Спарки помагай де.
                  Е от разстояние толкоз. Казуса е досадна история и в 95% от случаите след преинсталиране на чисто се оправя. Аз вече не ползвам такива неща - всичките ми компири са със SSD и зареждат бързо, съответно навсякъде съм наслагал "shut down" като функция на бутони затваряне на екран и т.н. В останалото време пък само изключва дисплея. Съответно имам още няколко свободни гигабайти по дисковете - няма го hyberfill.sys файла.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Досаден проблем при Win7

                    Hybernation не ползвам от много години, поради посочения по горе проблем, бях се заиграл един ден да боря, видях, че няма смисъл да си губя времето и всичко ми е на шът даун, дори и със САТА диск.
                    Както е казал Спарки с преинсталация се оправя, но според мен няма смисъл, след време пак заминава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Досаден проблем при Win7

                      И при мен често срещан проблем. Обикновено изчезва WiFi устройството след "заспиване" на компютъра, както и някои други аномалии.
                      За това на всеки инсталиран Windows, ако човекът ми е приятел , след инсталация на драйверите отивам в Control Panel/Power options/Change plan settings/Change advanced power settings и забранявам Хибернацията и Заспиването:
                      /това е снимка от настолен компютър, при лаптопите има и втора секция, когато е на батерия. Там пак го правя по същия начин/

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sleep.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5777850

                      Коментар


                      • #12
                        От: Досаден проблем при Win7

                        Мдааа, след не чак толкова дълго умуване и аз я свърших като connann и нещата за момента се успокоиха. Ако се появи отново някоя "инфекция", минавам към преинсталация и започвам на чисто, както казват във филмите. Благодаря на всички, които дадоха някакъв акъл.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Досаден проблем при Win7

                          Използвам темата:
                          7 ца не иска да приспива или изключва компютъра.
                          Десктоп. Въртях и настройките и не ще. Заспива само монитора. Денонощно от година/и не е изключван.
                          Не ми се преинсталира. Къде е бъга?
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #14
                            От: Досаден проблем при Win7

                            Аз пък когато ми се наложи преинсталация за да не минавам целия път на ново, връщам копие на инсталираният заедно със всички драйвери и програми преди това нов уиндоус направено с вградената програма за бекъп от външен хард през USB-то. Става бързо и ти връща уиндоуса чист и готово работещ. Дори имам няколко копия с различно запълване с програми, а също така и второ готово инсталиранo SSD и за да не губя време (защото работя служебно с компютрите), направо го закачам на SATA-та и продължавам. Та препоръчвам, направете си копие когато инсталирате и заработите с новият уиндоус.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X