Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
    Становище от Организатора на II кръг от BG-X Шампионата на България , МСК „Ендуро Севлиево“ с председател Деян Балкански.

    Относно : Обжалване на класиране в клас АТВ от състезател №353 Емо Комаровски

    На 15.04.2018, непосредствено преди официалното награждаване на призьорите от втория кръг на BG-X шампионата е получено обжалване от състезател №353 Емо Комаровски. Същият и предявил иск за неправомерно наложено му наказание за отклонение от трасето по навигация от събота 14.04.18

    Трака от GPS устройството е бил разгледан повторно от В.Пантев (времеизмервач) и Васил Шишков (трасе координатор). Състезателят е указал в софтуера за управление на тракове , мястото на отклонение, заради което му е наложено наказанието от 30 мин.

    Поради напредналото време и предстоящото награждаване, твърдението на състезателя е прието за чиста монета. Последвалата отмяната на наказанието на състезателя, води до драстични размествания в класирането от събота както и в крайното класиране за кръга, при което състезателя е класиран на първо място.

    След награждаването получихме реакции от други състезатели за преразглеждане на трака на №353. Стигнахме до извода, че състезателя е подвел умишлено представителите на организатора при съвместното им преразглеждане на наложеното наказание, и по-точно, умишлено е акцентирал върху спорна точка от трака , вместо точката на реалното наказание.
    Смятаме, че с тези действия, състезателя е изместил фокуса и е манипулирал фактите за коректното разглеждане на подадената от него контестация.

    Ние от МСК „Ендуро Севлиево“, се извиняваме на участниците от клас АТВ, за причинените неудобства и възникнали спорове относно реалното класиране !!! Очакваме да получим разбиране от ваша страна, за което, предварително ви благодарим !
    Актуализираното класиране за кръга и временното класиране за шампионата, ще бъдат публикувани на страницата на pantev.net както и във форума.

    Надяваме се за сезон 2019, а защо не и по-рано, да ви предложим още по-вълнуващи преживявания на наша територия J

    Успех на всички участници в BG-X шампионата в следващите кръгове !!!
    Колега , аз също се извинявам ако съм причинил неудобства някому !
    В случая след като си взех ГПС-а, Неделя след последния флаг , го разгледах и не видях отклонение на ГПС-а си(през дисплея , без лап топ или други точни устройства) за което да понеса наказание . Съответно дадох ГПС-а си да бъде проверен отново и да се види къде е нарушението ми !
    Описаните от теб хора присъстваха там, както и Тодор Пашов и останалите призьори в нашия клас. Всички присъстващи видяха и се убедиха в едно и също и взеха своето решение ! Именно за да избегнем подобни писания , исках да се прегледа отново трака ми .
    На всички им е ясно и кои са били "другите имащи претенций за клас АТВ" и това е голям
    Всеки който ме познава знае че обичам честната и спортсменска игра, независимо дали е лесна или трудна , тя трябва да се играе честно.
    Още веднъж се извинявам ако съм обидил някого , в старанието си да използвам и правата, освен задълженията.

    Състезанието беше прекрасно , за което благодаря.

    Неделя затвореното трасе беше твърде лесно , кратко и ненатоварващо , без естествени или изкуствени препятствия , като за жени
    Все пак нали сме на ХАРД-ЕНДУРО ...

    До нови срещи .
    ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #92
      От: Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

      Емо, сакатлъка е на коренно различно място от това, което гледахме. Траковете са качени същата вечер - можеш да ги видиш.

      Генералния проблем в случая е, че променяме класиране преди награждаване, преглеждаме тракове на "коляно" в изнервена обстановка и т.н. Това повече няма да се случва.

      Шапка свалям на WinBet Hard Riders - 10 мин след излизане на класиране идват и подават писмена контестация с доводи,плащат за нея и всичко е според правилата.
      Контестацията Не бе уважена но се изкефих, че за първи път от 11-12 години виждам хора, които действат според правилата и ги спазват.
      Ще се научите всички да ги спазвате.

      PS: Десо Цеков, кажи сега на всички колко ми даваш да ви промотирам. Разни легенди чух и направо ме е яд, че не са истина.
      EnduroX Alba-Damascena 2019

      Коментар


      • #93
        От: Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

        Сигурен съм че тази година много неща ще се променят към по-добро
        Състезателите трябва да съдействаме за това а не да роптаем.
        Ще си позволя един съвет, които всъщност е вече предложен.
        Когато излязат резултатите от деня и има наказания, те да бъдат описани на кратко с "ОС" ограничение скорост или " НТ" наказание трак. Може и снимка на мястото.
        Така ще се избегнат много въпросителни и последвали подобни коментари АЗ, ТОЙ, ТЕ и т.н.
        И не забравяй какво ти каза Жоро
        - Няма демокрация....
        ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #94
          От: Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

          Първоначално публикуван от komarowski Преглед на мнение
          Колега , аз също се извинявам ако съм причинил неудобства някому !
          В случая след като си взех ГПС-а, Неделя след последния флаг , го разгледах и не видях отклонение на ГПС-а си(през дисплея , без лап топ или други точни устройства) за което да понеса наказание . Съответно дадох ГПС-а си да бъде проверен отново и да се види къде е нарушението ми !
          Описаните от теб хора присъстваха там, както и Тодор Пашов и останалите призьори в нашия клас. Всички присъстващи видяха и се убедиха в едно и също и взеха своето решение ! Именно за да избегнем подобни писания , исках да се прегледа отново трака ми .
          На всички им е ясно и кои са били "другите имащи претенций за клас АТВ" и това е голям
          Всеки който ме познава знае че обичам честната и спортсменска игра, независимо дали е лесна или трудна , тя трябва да се играе честно.
          Още веднъж се извинявам ако съм обидил някого , в старанието си да използвам и правата, освен задълженията.

          Състезанието беше прекрасно , за което благодаря.

          Неделя затвореното трасе беше твърде лесно , кратко и ненатоварващо , без естествени или изкуствени препятствия , като за жени
          Все пак нали сме на ХАРД-ЕНДУРО ...

          До нови срещи .
          Ситуацията е деликатна, всеки в даден момент, би се подвел по грешна или непълно представена информация. Както каза и Тошко, решение взето на коляно, в последния момент.
          Мисля, че на всички е ясно, че да бъдат качени и след това проверени 150 GPS устройства е абсолютно къртовски труд и грешки и недоразумения са абсолютно разбираеми.
          Има състезатели които дори не поглеждат кой трак им е качен и дали устройството им е настроено да записва трак. Организаторите правят каквото е по силите им, Вальо Пантев дори се занимава с много повече неща, които дори не са му в задълженията, и в последствие се оказва мечешка услуга, уж за добро , а то ...

          По отношение на ендуро кроса за АТВ сме наясно, че беше прекалено лесен , но имаше непреодолими пречки да се кара по затвореното трасе за моторите. Трябваше след последните мотори да се преочертае трасето с ленти по нова схема, да се премести времеизмерването и озвучаването, и ред други причини, и това да се прави в 3 часа в неделя си е огромен риск.

          Наясно сме за всички пропуски в организацията, но дано бъдем разбрани. Все пак ни е първо състезание и все още се учим.
          Догодина всичко ще е още по-добре !!!
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #95
            От: Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

            АТВ-тата да стартират първи по трасе с избягнати много препятствия, при Вас примерно старт, горичката обиколка нагоре надолу /това за четириколките е достатъчно натоварващо, след това ветрилото, дърветата в 2-те секции, скокчетата /прагчета/ след тях и се насочват за следваща обиколка. След това стартират сериите хоби, експерт, профи. Накрая финали хоби, експерт и профи. Не знам за Вашето трасе дали беше възможно, но така публиката ще бъде заинтересована да стои до края.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #96
              От: Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

              Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
              Емо, сакатлъка е на коренно различно място от това, което гледахме. Траковете са качени същата вечер - можеш да ги видиш.
              Не, че съм адвокат на Емо, но в случая са качени само траковете на състезателите, без основният трак. Нямаш база за сравнение за да видиш къде грешиш. Може би защото трака беше направен на карта.
              Диян Димитров

              Коментар


              • #97
                От: Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

                Първоначално публикуван от Тодор Пашов Преглед на мнение
                ....
                PS: Десо Цеков, кажи сега на всички колко ми даваш да ви промотирам. Разни легенди чух и направо ме е яд, че не са истина.
                Ще ти отговоря с два израза: "На крива ракета, космоса и пречи" и "Това грозде е кисело. (баснята за лисицата и гроздето)"
                Радвам се че си го чул, значи вървим в правилна посока.

                Коментар


                • #98
                  От: Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

                  Всичко което сте изписали може и да е така,но защо никой не обръща внимание на това че Рени Христова N569 кара всяко състезание с асистенция от Краси Колев с наличието на три gps-а.Та нали уж е индивидуално ендуро състезание а не отборно.Това води до възпрепятстване{умишлено или не} на други състезатели по трасето. Или всички си затваряте очите за да има медийно отразяване.Това ще доведе до демотивация на други участници.

                  П.С.За дисквалификации е вече късно но бих желал колегите който карат в този клас и написаното от мен пряко ги касае да пуснат по един лайк, и комисията на bgx-enduro да го вземе под внимание.
                  също така смятам че опровержение на контестация също трябва да стане до един час а не след награждаването на всички участници.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

                    Първоначално публикуван от vesko_r1 Преглед на мнение
                    Всичко което сте изписали може и да е така,но защо никой не обръща внимание на това че Рени Христова N569 кара всяко състезание с асистенция от Краси Колев с наличието на три gps-а.Та нали уж е индивидуално ендуро състезание а не отборно.Това води до възпрепятстване{умишлено или не} на други състезатели по трасето. Или всички си затваряте очите за да има медийно отразяване.Това ще доведе до демотивация на други участници.

                    П.С.За дисквалификации е вече късно но бих желал колегите който карат в този клас и написаното от мен пряко ги касае да пуснат по един лайк, и комисията на bgx-enduro да го вземе под внимание.
                    също така смятам че опровержение на контестация също трябва да стане до един час а не след награждаването на всички участници.


                    Оставете Рени на мира. Тя е една ИКОНА в българското ендуро и ако не знаете преди 8 години почти никой не отразяваше нашия шампионат. Жоро Хаджиев изкопа тава бижу и тя беше неотлъчно и безрезервно с нас до сега, където имаше ендуро състезание.Доказваше на всички и на себе си, че може да отразява нашите събития и същевременно да кара по състезанията ,като се натоварваше на макс .Само за това тя заслужаваше постоянно подиум,а вие май не може да преглътнете факта че едно крехко момиче се качва на стълбичката на победителите ,без да разбирате че тя вечно ще и принадлежи ,докато кара и отразява нашите събития,независимо колко може или не може,а тя и може .

                    Коментар


                    • От: Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

                      Първоначално публикуван от Ненката Преглед на мнение
                      Оставете Рени на мира. Тя е една ИКОНА в българското ендуро и ако не знаете преди 8 години почти никой не отразяваше нашия шампионат. Жоро Хаджиев изкопа тава бижу и тя беше неотлъчно и безрезервно с нас до сега, където имаше ендуро състезание
                      Бъркаш се, Рени е от 2007 или 2008 година, тогава я видях по трасетата за първи път. Най-ценното обаче на Рени е, че никога не мрънка...за разлика от повечето мъже в ендурото

                      Коментар


                      • От: Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

                        Дори и с асистенция, все ще се движат с времето на по бавния. Ами давайте газ, изпреварете я. Освен, че не мрънка, Рени се бори мъжки във всяко едно състезание.
                        Диян Димитров

                        Коментар


                        • От: Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

                          Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                          Бъркаш се, Рени е от 2007 или 2008 година, тогава я видях по трасетата за първи път. Най-ценното обаче на Рени е, че никога не мрънка...за разлика от повечето мъже в ендурото
                          Ае стига си са праил бай Тошо.Ти си намерил Рени! Да не си намерил на Рени баба и и да си си помислел нещо.
                          Колев толкова си може.Рени си е напреднала много и си кара момичето.
                          Че и аз мога да карам с нея,ако мога да и държа на темпото !

                          Коментар


                          • От: Xtreme Enduro Sevlievo - 3-4.3.2018 - отложен за 14-15 април

                            Аз пък забелязах, че кучетата си лаят а керванът си върви. На няколко пъти се казва, че такса участие се заплаща по банка или Еконт, на място пари няма да се взимат. Хайде сега погледнете кой не си е платил таксата за Кърнаре и следете след това дали ще участва.
                            Затова няма смисъл да се хабите за каквото и да било.

                            Изпратено от моят Lenovo TB-8504F с помощта на Tapatalk
                            EXC TPI 2019

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X