Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на природен газ, слънце и климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

    Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
    Отоплителният сезон свърши, мога да дам отчет за разходите. От октомври до март влючително - 1700лв. Парно и топла вода на 300 квадрата и 4 човека.
    220 квадрата отопление и топла вода от 300 л. БГВ (180 се топлят от ТП с подово а другите 40 са стълби и коридори които се топлят косвено и не падат под 17 С) сметки от Октомври до Март (което значи отчетен период Септември - Февруари).
    Температурата се държи от 23-24 С в хола, 22-3 С в спалните, 21-2 С баните, 20 С коридорите, стълбищна кула трети етаж отопляем по косвен път 17 С
    Живущи 3-4 човека но това не е от значение защото имота се отоплява цялостно винаги а не стая по стая.
    320 м.н.м.в. климатичен пояс Добрич.
    Платени за ток 1040 лв за 6 месеца като да се има предвид че лятната сметка (когато не се охлажда) е около 100 лв на месец.
    Но лятото има и други консуматори като помпи за поливане и т.н.
    Да речем вадим от зимните месеци по 70 лв за осветлени готвене и др и получаваме 620 лв или по 103 лв./месец - 0.47 [lv. /m2] на месец

    Да се вземе на предвид че тази Зима нямаше Зима
    Примерно надениците не изсъхнаха на простира за повече от месец през Януари.
    Последно редактирано от rosen_offroad; 12-04-18, 16:15.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

      Понеже след дългогодишна служба ядрения колайдер или иначе казано моята самоделна термопомпа въздух-вода, отказа да умре геройски, и я спрях, и ще я пенсионирам.

      Така на въпроса, какво читаво около 5-6 кв инвенторно има в момента на пазара.
      Преди години се бях засилил към касетачните външни 24ки на LG, нали си имаха и контролери за термопомпена инсталация, но нещо местните климатикаджии ме разубеждават.

      Трябва ми за топло и студо производство с максимално потребление около 6кв на минус 20. Но в този режим ще и помага класически Ел котел ако види зор. Със сегашната он-офф самоделка не ми се е случвало да имам нужда но и тя е супер преоразмерена.
      Последно редактирано от manta2005; 12-04-18, 21:00.

      Коментар


      • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        220 квадрата отопление и топла вода от 300 л. БГВ (180 се топлят от ТП с подово а другите 40 са стълби и коридори които се топлят косвено и не падат под 17 С) сметки от Октомври до Март (което значи отчетен период Септември - Февруари).
        Температурата се държи от 23-24 С в хола, 22-3 С в спалните, 21-2 С баните, 20 С коридорите, стълбищна кула трети етаж отопляем по косвен път 17 С
        Живущи 3-4 човека но това не е от значение защото имота се отоплява цялостно винаги а не стая по стая.
        320 м.н.м.в. климатичен пояс Добрич.
        Платени за ток 1040 лв за 6 месеца като да се има предвид че лятната сметка (когато не се охлажда) е около 100 лв на месец.
        Но лятото има и други консуматори като помпи за поливане и т.н.
        Да речем вадим от зимните месеци по 70 лв за осветлени готвене и др и получаваме 620 лв или по 103 лв./месец - 0.47 [lv. /m2] на месец

        Да се вземе на предвид че тази Зима нямаше Зима
        Примерно надениците не изсъхнаха на простира за повече от месец през Януари.

        Хубаво е горе да пише Варна, софийско поле е друга бира.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          Хубаво е горе да пише Варна, софийско поле е друга бира.
          Ами не е Варна (на 13 км е ) а климатичен пояс Добрич 320 м.н.м.в.
          Писал съм къде е
          Освен морето да се е качило на 320 м.н.м.в.
          Пиша климатичен пояс щото гледам прогнозите за Добрич и са верни.
          Спрямо Варна разликата е -3 до 5 С почти постоянна.

          А за Софийското поле нищо че е на 500-600 м.н.м.в. като слезна от самолето винаги ми е по жежко от Варна
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

            Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
            Понеже след дългогодишна служба ядрения колайдер или иначе казано моята самоделна термопомпа въздух-вода, отказа да умре геройски, и я спрях, и ще я пенсионирам.

            Така на въпроса, какво читаво около 5-6 кв инвенторно има в момента на пазара.
            Преди години се бях засилил към касетачните външни 24ки на LG, нали си имаха и контролери за термопомпена инсталация, но нещо местните климатикаджии ме разубеждават.

            Трябва ми за топло и студо производство с максимално потребление около 6кв на минус 20. Но в този режим ще и помага класически Ел котел ако види зор. Със сегашната он-офф самоделка не ми се е случвало да имам нужда но и тя е супер преоразмерена.
            Разгледай Хитачи - цена/качество е доста добро.
            Това е най жълтата марка от марковите но цените са добри мисля като сравнявах с всичко друго по марково.
            Сглобяват се в Испания.
            Официалния представител (Евис) е у Русе и ти е близо.
            В момента платих една Ютаки С комби 7 кВ/ 260 л. БГВ за 11к със монтажа и медните тръби.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              220 квадрата отопление и топла вода от 300 л. БГВ (180 се топлят от ТП с подово а другите 40 са стълби и коридори които се топлят косвено и не падат под 17 С) сметки от Октомври до Март (което значи отчетен период Септември - Февруари).
              Температурата се държи от 23-24 С в хола, 22-3 С в спалните, 21-2 С баните, 20 С коридорите, стълбищна кула трети етаж отопляем по косвен път 17 С
              Живущи 3-4 човека но това не е от значение защото имота се отоплява цялостно винаги а не стая по стая.
              320 м.н.м.в. климатичен пояс Добрич.
              Платени за ток 1040 лв за 6 месеца като да се има предвид че лятната сметка (когато не се охлажда) е около 100 лв на месец.
              Но лятото има и други консуматори като помпи за поливане и т.н.
              Да речем вадим от зимните месеци по 70 лв за осветлени готвене и др и получаваме 620 лв или по 103 лв./месец - 0.47 [lv. /m2] на месец

              Да се вземе на предвид че тази Зима нямаше Зима
              Примерно надениците не изсъхнаха на простира за повече от месец през Януари.
              Значит, аз за сметката на газЪт се отчитах чинно, че май неясно дойде.

              Коментар


              • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                Интересна тема! Вече 10 години се отоплявам на газ и камина с водна риза (самоделка). Апартамента е 135 квадрата с пет радиатора и една лира. Котела е проточен и готварската печка е газова. В големите студове, имам предвид предходни зими, не съм надхвърлял 220-250 лв. на месец, което е съвсем прилично. А сега планирам закупуването на къща, която смятам също да топля на газ. Тъй като етажите са обособени като отделни апартаменти от по 100 квадрата (за децата), идеята е всеки етаж да си има проточно газово котле.В последствие ще се мисли и за слънчеви колектори. Идея...
                Nissan Pathfinder 4.0L

                Коментар


                • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                  Във връзка с молбата в темата да се наблегне на алтернативни източници като слънце например, попаднах на термопомпи слънце -вода,които в частност решават проблем за БГВ.Има българска фирма ,която ги произвежда .

                  Понеже споменах коркова изолация и съфорумци ме питаха за нея - вече 7 месеца елетрическото подово над нея работи отлично и нищо не е мръднало . Не съм засичал точно периодите на включване и изключване ,но грубо работи 50/50 за помешение с включен изсмукващ вентилатор Смятам да продължавам с този материал ,като от 3 см за под ,мина на 2см . Изолирах и една стеничка с корк. Там плоскостите ги дюбелирах . Лесно се шпаклова ,при това от пълен аматьор като мене.
                  По темата за термопомпите въздух =вода............цените им падат .......Има корейски около 9 киловата са по около 6 хиляди - .Верно моноблок са.

                  При мене нещата със здравето бяха тръгнали много зле ,дори не получих допуск за работа и поотложих ремонтите,но сега се пооправих и чакам работа . Хора,ако можете си пазете нервите и се опитвайте да избягвате дивотиите бидейки непукисти . И ако това е много трудно,по=лесно е да се повярва в народната медицина и диета .Помогнаха ми много ,които ги спрях след множество лабораторни анализи .
                  Учудих лекари,себе си и т.н. Дори мога да си наливам малко здравословен алкохолец .

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X