Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

    Здравейте,
    Понеже в последно време ЛЕД баровете и фарове станаха достатъчно достъпни, особено по китайските сайтове се замислям да си монтирам малко по колата.
    Тука възниква въпроса от къде да се вземе захранване за осветлението. На WJя не съм видял да има изведени заводски куплунзи за фарове както е при някои други жипки.
    Ще съм благодарен ако някой има идея как да се направи да сподели.
    Благодаря предварително!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

  • #2
    От: Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

    Той WJ няма и сгодно място отпред където да ги завинтиш

    Коментар


    • #3
      От: Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

      И според мен са напълно безсмислени за подобен автомобил. Тия ледбарове можеш да ги ползваш само в гората, на пътя са опасни. Аз си направих веднъж експеримент с моите. Светят като в ден на пътя нощем. В момента в който ги изгасиш обаче, първите 5-6 секунди си сляп като като прилеп и въобще не виждаш, накъде караш. Докато зрението се адаптира към бедното осветление на късите и прогледнеш отново, тия 5-6 сек могат да бъдат фатални за теб или за останалите участници в движението около теб.

      Коментар


      • #4
        От: Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

        Такаааа, до тук само негативни постове!
        Аз обаче ще си сложа допълнителни лампи,а кога и как ще се използват зависи от ситуацията. При мен ситуации има много.
        За монтажа на допълнителни дълги светлини намерих в нета чудесни плочи за монтаж които се поставят на мястото на предният номер. Побират два големи фара. А 50 инчовите барове за таванен монтаж си вървят с универсалните скоби за монтаж които не зависят от модела автомобил.
        Окабеляването е въпрос на свободен избор и схема, задължително през предпазител и реле. Само още не съм измислил къде да поставя стартовите бутони.
        До момента само не мога да определя колко лумена са едни добри фарове за дълги светлини за да мога да съпоставя съответните ЛЕД светлини които да монтирам.
        Поздрави!
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • #5
          От: Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

          Дългите светлини са 500-800 лумена на фар.

          Коментар


          • #6
            От: Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

            При LED лумените на 1W се вдигат с около 20-30% всяка година, при запазване и даже спад на цената... Ако купувате, гледайте да са възможно най-нов модел, а не "промоция" на залежали /морално остарели/...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

              Ето какво пристигна днес за късите светлини- утре следва пробаааа!
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180116_155859.jpg
Прегледи:1
Размер:235.4 КБ
ID:5778436Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180116_155951.jpg
Прегледи:1
Размер:160.8 КБ
ID:5778437Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180116_160029.jpg
Прегледи:1
Размер:156.1 КБ
ID:5778438
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #8
                От: Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

                Не ми излизай с това насреща.

                Коментар


                • #9
                  От: Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

                  Ех Ясене съсипа на човека рахата.Може и добре да светят.А и като се качиш на кемпера има шанс и да не ти свети в очите.....малък шанс де..
                  Иначе аз съм за иновациите във фаровете.На пунтото както съм споменавал са своеобразна трагедия и много ми се ще да светнат повече.
                  Едни ксенони са 30лв най-евтините.Обаче после като знам,че нито мога да ги регулирам нито нищо и цяла София все с мен рода ще искат да стават и приключвам.
                  На джипа както съм споменавал предишният собственик е вградил лупи и биксенон и всичко е ток.Светлината е отрязана там където трябва и всичко е шест ама не е струвало 30лв предполагам.
                  А тия лампи са ми интересни и ще се радвам колегата да сподели снимки и мнение как се държат след монтажа.
                  Поздрави и успех в начинанието.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

                    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                    Ех Ясене съсипа на човека рахата.Може и добре да светят.
                    Още по снимката личи, че тази възможност е пропусната някъде на етап конструиране. Мога да обясня и теоретично защо, ама ми писна. Писал съм на около 40 места във Форума.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

                      Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
                      И според мен са напълно безсмислени за подобен автомобил. Тия ледбарове можеш да ги ползваш само в гората, на пътя са опасни. Аз си направих веднъж експеримент с моите. Светят като в ден на пътя нощем. В момента в който ги изгасиш обаче, първите 5-6 секунди си сляп като като прилеп и въобще не виждаш, накъде караш. Докато зрението се адаптира към бедното осветление на късите и прогледнеш отново, тия 5-6 сек могат да бъдат фатални за теб или за останалите участници в движението около теб.
                      А можеш ли да си представиш , да съм си дошъл за няколко дена отпуск и насреща да ми светнат.Даже и да съм до шофьора.Много по италиански ще се разлюбиме.И ще бъде кой оцелее еднократно.Ясен е кротък.
                      Съвсем отделен въпрос е за целево ползване.Тогава си ги вързваш с отделна верига на захранване през реле и управляващ бутон(и).Сечението на кабелите спрямо консумацията и дължината.И релетата така.Бутоните само управляват релетата.
                      На слука!
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Не ми излизай с това насреща.
                        Що бе, това си има 4бр диоди и свети на 360 градуса както и халогенната ламба. Какво толкова му е страшното, не е извратен ксенон.
                        Утре ще ги сложа и ще си посветя,хе хе!
                        Поздрави!
                        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

                          1. Късите са му криви и светят в очите
                          2. Дългите са му още по-криви и светят на 5м пред муцуната.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

                            Подкрепям Ясен тука. Правил съм опити с малко по-читаво изглеждащи крушки. Не на пътя разбира се - на тъмно срещу стена. Положението е трагично - линията на срез изчесва почти напълно. На дълги горе-долу става, ама там смятам, че е излишно.

                            Та най-лесно - светни срещу стена със старите крушки и после с новите LED 'крушки' и снимай. Качи 2те снимки тук и ще е ясно стават ли за нещо или не. Обзалагам се на каса бира, че линията на срез ще липсва или ще е силно изкривена спрямо варианта със халогенни крушки.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да сложим допълнителни светлини на Grand Cherikee WJ

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              1. Късите са му криви и светят в очите
                              2. Дългите са му още по-криви и светят на 5м пред муцуната.
                              Ма то туй е крушка само за късите , на Гранда са двусекционни фарумите!
                              Поздрави!
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X