Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuku Grand Vitara v6, 2.5, 2001

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuku Grand Vitara v6, 2.5, 2001

    Здравейте колеги,

    Тази седмица ще си купувам едно Сузуки и исках да попитам за съвет - какво е нужно да се прегледа и подмени след като го прехвърля?
    Другият ми въпрос е свързан с лампите по таблото - свети Check Engine и ABS като индикация. Ще го мина през сервиз със сигурност - за Check engine-a съм почти сигурен, че е заради Oxygen sensor, но за ABS-a нямам никаква представа...
    Има проблем с дръжката на багажника не знам дали е замръзнала или счупена, но не се отваря. Имате ли онлайн от някъде, където купувате части за вашите Витари?
    Благодаря предварително!

    Поздрави от снежна и заледена Канада!
    Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

  • #2
    От: Suzuku Grand Vitara v6, 2.5, 2001

    Аз започнах първо от спирачките.Нови бутала с гумичките за спирачните цилиндри/не се движеха добре,ръждясали/,накладки,спирачни дискове.Смених всички масла.Подкартерна защита/Стоян Дефендера Пловдив/.Прегледай носачи,шарнири,накрайници.Повдигачи и агренажна верига/ако шумолят/.Погледни и амовете.За да не става реклама потърси тук във форума/Доставка на части за японски автомобили/ и в Гугъл/ползвам два български електронни магазина-коректни са/.
    Нека силата да бъде с нас!
    Suzuki Grand Vitara
    +34 642 91 4154

    Коментар


    • #3
      От: Suzuku Grand Vitara v6, 2.5, 2001

      Грешките може да си прочетеш и с OBDII блутут адаптер (ЕЛМ нещоси ...) и Торк Про приложение за телефон. (общ разход - 10 - 15 кинта).
      Останалото - чорби и ремъци ако нямаш фактури доказващи смяната им.
      Части - от ибей или Рокауто. Провери и дилъра , както и НАПА или Лордко - там може да имат развни филтри и ремъци.

      Поздрави от дъждовна Виктория.

      Коментар


      • #4
        От: Suzuku Grand Vitara v6, 2.5, 2001

        Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
        Аз започнах първо от спирачките.Нови бутала с гумичките за спирачните цилиндри/не се движеха добре,ръждясали/,накладки,спирачни дискове.Смених всички масла.Подкартерна защита/Стоян Дефендера Пловдив/.Прегледай носачи,шарнири,накрайници.Повдигачи и агренажна верига/ако шумолят/.Погледни и амовете.За да не става реклама потърси тук във форума/Доставка на части за японски автомобили/ и в Гугъл/ползвам два български електронни магазина-коректни са/.
        Радо, благодаря за отговорът!
        Малко по малко ще проверя всичко.
        Преди да съм си продал Тойотата ще мога да оставя Сузук при механикът ми да провери има ли нещо за смяна, да ми каже какво, за да си видя за части и да сравня с неговите цени, че те обикновено действат с основни големи доставчици, които праскат високи цени.
        Ако не искаш тук да постваш пусни ми на ЛС линкове с магазините, които ти ползваш.
        Благодаря предварително!
        Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

        Коментар


        • #5
          От: Suzuku Grand Vitara v6, 2.5, 2001

          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
          Грешките може да си прочетеш и с OBDII блутут адаптер (ЕЛМ нещоси ...) и Торк Про приложение за телефон. (общ разход - 10 - 15 кинта).
          Останалото - чорби и ремъци ако нямаш фактури доказващи смяната им.
          Части - от ибей или Рокауто. Провери и дилъра , както и НАПА или Лордко - там може да имат развни филтри и ремъци.

          Поздрави от дъждовна Виктория.
          Здрасти,

          Първо да благодаря за Рокауто! Бях пазарувал преди години от там и след това загубих линка. Ползвах разни псевдота ама много бавят доставките. Сега поне живея до щатската граница и мога да поръчвам до щатите, за да прескоча транспорта
          Под "чорби" - масла ли имаш предвид?
          За съжаление Сузуки спряха да внасят в Канада преди няколко години. Мисля, че 2015- средата затвориха всички дилършипи.
          А гуми на читави цени можеш ли да препоръчаш или купуваш локално?

          Поздрави на дъждовна Виктория!
          Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

          Коментар


          • #6
            От: Suzuku Grand Vitara v6, 2.5, 2001

            Щом УСА ти е наблизо може да ползваш още други онлайн сайтове - пусни една търсачка и ще ти се извие свят от опции.
            Да - чорби - масла - мотор , раздатка и дифове и антифриз. Виж и спирачната течност дали е бистра.
            Гуми - виж Tirerack както и си намери размерите които ти трябват. Препоръчвам Firestone Destination кат модел или Нокиян WR2 или Hakkapelitta
            Тук интересното е че втори комплект купувам от тукашния дилър на Додж ... излизат ми най-евтино от там. След прозвъняване на поне 4-5 магазина.
            При теб от тайъррак би следвало да ти е най-на сметка.

            Коментар


            • #7
              От: Suzuku Grand Vitara v6, 2.5, 2001

              Освен светещите лампи по таблото, клаксона работи ли ?
              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

              Коментар


              • #8
                От: Suzuku Grand Vitara v6, 2.5, 2001

                Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                Освен светещите лампи по таблото, клаксона работи ли ?
                Ей сега след малко ще проверя
                Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                Коментар


                • #9
                  От: Suzuku Grand Vitara v6, 2.5, 2001

                  Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                  Щом УСА ти е наблизо може да ползваш още други онлайн сайтове - пусни една търсачка и ще ти се извие свят от опции.
                  Да - чорби - масла - мотор , раздатка и дифове и антифриз. Виж и спирачната течност дали е бистра.
                  Гуми - виж Tirerack както и си намери размерите които ти трябват. Препоръчвам Firestone Destination кат модел или Нокиян WR2 или Hakkapelitta
                  Тук интересното е че втори комплект купувам от тукашния дилър на Додж ... излизат ми най-евтино от там. След прозвъняване на поне 4-5 магазина.
                  При теб от тайъррак би следвало да ти е най-на сметка.
                  Аз пускам търсачката друже, просто исках да видя дали има нещо изпитано и препоръчано Но ти ми даде това, което ми трябваше!
                  За гумите съм проверявал тука, но всички нови, които съм купувал последните години бяха от Щатите. Дори с курса на $ пак излиза по-евтино. Сега ще погледна Tirerack.
                  Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                  Коментар


                  • #10
                    От: Suzuku Grand Vitara v6, 2.5, 2001

                    Map4 , кат каза Витара, та са сетих - ко тана с Нивата бре?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Suzuku Grand Vitara v6, 2.5, 2001

                      Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                      Освен светещите лампи по таблото, клаксона работи ли ?
                      Пропуснах да пиша - свири, но доста слабо. Има ли някаква връзка?
                      Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                      Коментар


                      • #12
                        От: Suzuku Grand Vitara v6, 2.5, 2001

                        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                        Map4 , кат каза Витара, та са сетих - ко тана с Нивата бре?
                        Нивата отиде високо на север
                        Карах я лятото, но хазайката почна да мрънка, че много коли съм сбрал и трябваше да се разделим, защото жена ми ръчка не кара, а искам колите да може да ги караме и двамата. Да са взаимозаменяеми Сега си пуснах Терцела да продавам, че пак ще има физиономии.
                        Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X