Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Ударная сила"-1-ви сезон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Ударная сила"-1-ви сезон

    Интересно, дали четат и бгмама
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • #17
      От: "Ударная сила"-1-ви сезон

      Със сигурност и мамите са им интересни.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #18
        От: "Ударная сила"-1-ви сезон

        Може да звучи невероятно, но колкото повече знае човек, толкоз по- малко приказва и толкоз повече чете. А четенето на глупости по теми, с които съм наясно, винаги ме е разтоварвало и ободрявало, без да се чувствам длъжен да коментирам. Таааа, кой, какво, къде... чете, не е много ясно. Тук има материал, колкото искаш, по каквито си искаш въпроси, а достоверността на информацията не е най- притегателният елемент. Желателен- да, но не и най- важен.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #19
          От: "Ударная сила"-1-ви сезон

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          ...Може да звучи невероятно, но колкото повече знае човек, толкоз по- малко приказва и толкоз повече чете...
          Ами....нищо невероятно няма
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dk.jpg
Прегледи:2
Размер:23.9 КБ
ID:5777878
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #20
            От: "Ударная сила"-1-ви сезон

            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
            Сигурно, да научат някое ново откритие!
            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Набирането на разузнавателна информация от открити източници е един от най старите способи в разузнаването .
            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            Нищо много се ласкаеме,чак пък от нашия форум да черпят информация.
            Набирането на информация, доголяма степен, винаги и за каквато и да било цел - представлява четене. Четене, четене, четене, много четене. Пак четене. На всичко, отвсякъде, под каквато и да е форма, по какъвто и да е повод.
            После анализ и синтез.
            Когато е по служба, с цел разузнаване - следва доклад. Има предостатъчно варианти, информацията да си остане за собствено ползване.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: "Ударная сила"-1-ви сезон

              Я не се излагайте, точно от дървените философи на форума ще черпят информация! Тука освен разтягане на локуми по теми без познания друго няма! Пример - темите за ПАК-ФА и Ф22, само на снимки и клипчета сме ги виждали, обаче какви теории се изписват мале, мале...ония за които си мислите, ако четат ще е да си оправят настроението!
              мисля, да зема а се замисля...

              Коментар


              • #22
                От: "Ударная сила"-1-ви сезон

                Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                Я не се излагайте, точно от дървените философи на форума ще черпят информация! Тука освен разтягане на локуми по теми без познания друго няма! Пример - темите за ПАК-ФА и Ф22, само на снимки и клипчета сме ги виждали, обаче какви теории се изписват мале, мале...ония за които си мислите, ако четат ще е да си оправят настроението!
                Ами:
                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                Не, гледат какви са настроенията.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #23
                  "Ударная сила"-1-ви сезон

                  Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                  Тъй като в Ударна сила се говори много за ядрено оръжие и ракети ето една много интересна статия по въпроса! Някой запознат може ли да коментира?
                  Не съм запознат, но съм чел по темата. JASON оценява надеждния живот на plutonium pits (основен компонент във fission primary елемента на Teller-Ulam design, по-популярно като “водородна бомба”) на над 100г.

                  https://nnsa.energy.gov/mediaroom/pr...ot-affect-reli

                  https://fas.org/irp/agency/dod/jason/pit.pdf

                  Документите са доста интересни като подход за оценка на риска, въпреки силно орязаният си вид.
                  Ясно е, че има още десетки проблемни компоненти на ядреното оръжие, които трябва да бъдат изучавани, като интересен и поучителен пример е забравеният и впоследствие преоткрит от САЩ начин да се произвежда важен компонент от Teller-Ulam дизайна - Fogbank материала:
                  https://www.armscontrolwonk.com/archive/201814/fogbank/

                  PS. Този източник е по-добър. Има и много други интересни неща
                  http://www.lanl.gov/science/weapons_.../17nwj2_09.pdf
                  Последно редактирано от blago72; 12-01-18, 23:19.

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Ударная сила"-1-ви сезон

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    Ами:
                    Далеч не само настроения.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Ударная сила"-1-ви сезон

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Далеч не само настроения.
                      Тва е ясно-мързеше ме да пиша.

                      http://www.imdb.com/title/tt0073802/

                      Работата на главния герой(служител на ЦРУ) беше...да чете книги...
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Ударная сила"-1-ви сезон

                        Тия са така.Фане ги грипче и... си еба мамата.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Ударная сила"-1-ви сезон

                          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                          Не съм запознат, но съм чел по темата. JASON оценява надеждния живот на plutonium pits (основен компонент във fission primary елемента на Teller-Ulam design, по-популярно като “водородна бомба”) на над 100г.

                          https://nnsa.energy.gov/mediaroom/pr...ot-affect-reli

                          ...
                          Готини линкове, мерси. Тези материали въпреки всичко не изключват възможността годността на ЯО в Русия да е силно компрометирана. Както пише и в статията чистота на произвежданите изходни материали е ключова и ако годността но руските ЯО е била 10г. е възможно да са използвали по-ниска чистота за плутония и съответно да е по-силно повлиян от времето.

                          Това разбира се са само спекулации, но е интересно да се разсъждава по темата.

                          Коментар


                          • #28
                            "Ударная сила"-1-ви сезон

                            Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                            Тези материали въпреки всичко не изключват възможността годността на ЯО в Русия да е силно компрометирана. Както пише и в статията чистота на произвежданите изходни материали е ключова и ако годността но руските ЯО е била 10г. е възможно да са използвали по-ниска чистота за плутония и съответно да е по-силно повлиян от времето.
                            ...
                            Разбира се, няма как да правим повече от спекулации, особено при липсата (доколкото ми е известно) на публична информация за състоянието на plutonium pits в Русия.

                            За чистотата. Металургията на Плутония и химическата чистота спрямо примеси според мен не е предизвикателство - дори с технологиите от 40-те години създаването на pit е било лесна задача или поне не съм срещал някой да се оплаква от трудности. Изобщо, при наличие на weapon grade plutonium, създаването на pit в тривиална задача.
                            Не съм срещал и информация за негативно влияние на примеси върху кристалната решетка. Влияние тук имат други фактори в процеса на производство (налягането, водещо до лесни преходи между алотропните форми), но те са изчистени рано.

                            Проблематиката произтичаща от замърсяване с продукти от естественото радиоактивно разпадане на плутония е ясна, но смятам, че и в Русия протичат идентично на тези в САЩ. Няма никакви данни, че руснаците използват специфичен дизайн на pits като химичен или изотопен състав.

                            Не смятам, че руснаците имат каквито и да е било проблеми с добива на плутоний и конструиране на желания изотопен строеж.

                            Можем да мислим за допълнителните материали, съставляващи физичния пакет на primary - напр. взривните вещества в implosion lense. Изискванията тук са на порядъци по-високи, поради необходимостта да се поддържа в тесни граници скоростта и начина на разпространение на компресионната вълна. А взривните вещества стареят и променят характеристиките си.
                            Друг възможен проблемен компонент са материалите, използвани за рефлектор в primary - напр. берилият има склонност към корозия.
                            Трети възможен проблем е според избраният подход за реализация на източник на неутрони. В по-стари дизайни са използвани решения базирани напр. на полоний, изискващи периодична подмяна.
                            Според мен, руснаците отдавна са усвоили външни пулсови неутронни емитери.

                            Последните руски опити с балистични ракети с различно базиране ме карат да смятам, че те най-накрая са решили проблемите с миниатюризацията на физичния пакет, като са успели да решат задачата по изчисление на несферичен plutonium pit и специфична геометрия на secondary. Съмнявам се, по време на разработката на тези нови ракети и съответстващите им физични пакети, да не са подобрени конструкциите на всички спомагателни системи.
                            При американците “забавянето” идва от факта, че последните разработки при тях са от средата на 80-те, като техните физични пакети са поне една генерация по-добри от руските (по размери), което в комбинация с края на студената война и смяната на приоритетите води до спиране на инвестициите в разработка на стратегически ядрени оръжия.

                            https://en.m.wikipedia.org/wiki/Pit_(nuclear_weapon) - виж linear pit

                            https://en.m.wikipedia.org/wiki/Modu...tron_initiator

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Ударная сила"-1-ви сезон

                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                              Не смятам, че руснаците имат каквито и да е било проблеми с добива на плутоний и конструиране на желания изотопен строеж.
                              Имат. Требе да купуват (или "взимат") уран или от Казахстан или от... защо мислите Ким Чен Ын безнаказано си вее ракетите и се дърви на ФАЩ?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Ударная сила"-1-ви сезон

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Имат. Требе да купуват (или "взимат") уран или от Казахстан или от... защо мислите Ким Чен Ын безнаказано си вее ракетите и се дърви на ФАЩ?
                                Тоест нямат си собствени залежи?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X