Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видеорегистратори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Видеорегистратори

    Без да съм изненадан, но и в БГ се говори активно за забрана на видеорегистраторите покрай новите проекти за ЗДВП. Текстът за радардетекторите е факт в проекта, както и за всякакви други устройства, които показват местоположението на средствата за контрол :
    "което има допълнително устройство, предназначено за предупреждаване на водача за наличие на уреди, използвани за измерване на скоростта на движение на моторните превозни средства;"

    Без значение е дали такива устройства има на пътя или не. Аргумент-разсейвали се водачите, с който аргумент се иска забрана на всички допълнително монтирани електронни устройства, в това число навигации, таблети и т.н.
    Не е зле да хвърлите едно око на трите закона, защото проектите са качени за обсъждане. Аз лично съм потресен от това, което прочетох. Толкова некадърна работа по изготвяна на законопроект до сега не бях виждал! Абсурдни неща има вътре!

    Вижте как изглежда определение за
    “Изкуствена неравност” е изпъкнала или вдлъбната повърхност над нивото на пътя, предназначена за намаляване скоростта на пътното превозно средство.

    Опитах се да си представя как ще изглежда вдлъбнатата повърхност над нивото на пътя и да си призная-не успях. И тия чудеса са из целия проект.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #62
      От: Видеорегистратори

      По-скоро, според мен, по-голяма е вероятността е да станат задължителни видеорегистраторите, отколкото да ги ограничат, прекалено много жертви даваме в страната ни причинени от ПТП, всеки един видеорегистратор заснел случайно ПТП, а и самия факт че много от колите ще имат такива устройства, според мен, би спомогнало за по-добра дисциплина уж....

      Колко пъти например от видеорегистратори и от смартфони, са заснели МПС-та каращи в насрещното по магистралата, благодарение на това, бяха хванати нарушителите, така че има полза...

      Коментар


      • #63
        От: Видеорегистратори

        Има обаче някои особености-у нас човешкият живот не се смята за кой знае каква ценност. Той така се и обезщетява в съда-съвсем скромно. Втората особеност е в процеса на административното наказване у нас - експертизата не съставлява средство за установяване на доказателства, а само способ за изясняване на някои обстоятелства по делото, за които са нужни специални знания. Тежестта на доказване лежи единствено и само на административнонаказващия орган. Това е стар конфликт в юридическата гилдия каква да е природата на административния процес и кое начало да е водещо. Преобладаващата част и сега твърдят, че щом процесът започва със служебно начало, принципът на състезателност трябва да се прилага само до там, до където не му противоречи.
        По-младите, по-либерално настроени юристи пък смятат обратното-че състезателното начало е водещо и трябва да ти се осигури възможност да се защитаваш с всички средства. Тези младите либерали обаче са малцинство и в практиката, и в теорията. В парламента пък са екзотика, представена от отделни екземпляри...
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #64
          От: Видеорегистратори

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          По-скоро, според мен, по-голяма е вероятността е да станат задължителни видеорегистраторите, отколкото да ги ограничат...
          Никога не се знае как ще се обърнат нещата. За справка, наскорошната забрана на видеорегистраторите в Австрия.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #65
            От: Видеорегистратори

            Аз вече използвам около 5-6 месеца видеорегистратор, който е с две камери - втората е камера за задно виждане. Когато я поръчвах от нета беше около стотина лева, сега я намерих същата дори е на по-ниска цена: https://4sales.bg/dvr-s-dve-kameri-z...0mah-12mpx-265 ) Аз лично съм си много доволен, паля си колата и започва да снима - паркирам и изгасям двигателя и спира снимането. )

            Коментар


            • #66
              От: Видеорегистратори

              Аз си взех в Москва DATACAM 6 с най-новата матрица на СОНИ, сложих й една 128ГБ мини SD карта и ако записвам и аудио-то картата се пълни за 5 часа и 40 минути на HD качество. Нито веднъж не ми е забила за едно идване от Хамбург до Варна и обратно (общо 6000 км), има всевъзможни есктри и за цената от 280 Евро си мисля,че съм взел добра покупка. За съжаление в Западна Европа ги търсих за да си купя, но нито в АМАЗОН нито в ЕБЕЙ ги видях.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • #67
                От: Видеорегистратори



                Това няма нищо общо с реалния запис. Ю туб много влошава качеството. На всички коли с които се разминавам, номерата им се виждат и видеото не е така насечено.
                Само това отражение на таблото в стъклото ме дразни, но явно така ще е.
                Регистратора е XIAOMI Yi Smart Car DVR WiFi
                Последно редактирано от kameno karp; 10-01-19, 19:45.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #68
                  От: Видеорегистратори

                  Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение


                  Това няма нищо общо с реалния запис. Ю туб много влошава качеството. На всички коли с които се разминавам, номерата им се виждат и видеото не е така насечено.
                  Само това отражение на таблото в стъклото ме дразни, но явно така ще е.
                  Регистратора е XIAOMI Yi Smart Car DVR WiFi
                  За да нямаш тези гадни отражения от стъклото и при слънце ниско пред теб, ще ти трябва ей такъв аксесоар:

                  https://gps6.bg/%D1%83%D0%BD%D0%B8%D...1%87%D0%B0.htm


                  п.с. Като го пусна на тубата си ми излиза на 1080 HD, всичко е точно и с отлично качество

                  Коментар


                  • #69
                    От: Видеорегистратори

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    За да нямаш тези гадни отражения от стъклото и при слънце ниско пред теб, ще ти трябва ей такъв аксесоар:
                    Тсъ. Това е отражение на таблото в стъклото и не е от слънце ниско пред автомобила. За да го няма трябва цялото табло да е на сянка и дали камерата е на сянка няма никакво значение. Това, което си дал пази сянка на телефон или камера, не на таблото.

                    Единственото, което помага, е поляризационен филтър, ако има такъв за модела камера камера, който се ползва. Но пък малко влошава нощното качество. Няма пълно щастие.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Видеорегистратори

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Единственото, което помага, е поляризационен филтър, ако има такъв за модела камера камера, който се ползва. Но пък малко влошава нощното качество. Няма пълно щастие.
                      Абсолютно пробвал съм,работи.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #71
                        От: Видеорегистратори

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Тсъ. Това е отражение на таблото в стъклото и не е от слънце ниско пред автомобила. .
                        Знам ,че не е приложимо,но през 1993 при пътуване към Ставрополски край с една Лада Самара имах проблема с отражението на таблото в предното стъкло.Импровизирах с черна памучна тениска на таблото и така и в двете посоки.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Видеорегистратори

                          Ако регистратора е малко по-надолу(сега е точно пред огледалото) и отражението изчезва и изкривяването се изправя(предното стъкло в долния край се вижда извито). Така или иначе, тия кусури не му пречат на работата като регистратор. Ще свикна с тях.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190110_52857.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5806347
                          Последно редактирано от kameno karp; 10-01-19, 20:32.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Видеорегистратори

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Абсолютно пробвал съм,работи.
                            Това го има да се продава някъде ли?
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Видеорегистратори

                              https://dashboardcamerareviews.com/h...am-cpl-filter/

                              https://m.gearbest.com/xiaomi-cpl-_gear/

                              https://m.youtube.com/watch?v=yOXPst07XW4

                              https://m.youtube.com/watch?v=B7CrMhwOneo

                              Аз съм с последната от линка
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #75
                                От: Видеорегистратори

                                Благодаря. Ще дам задание да ми поръчат.
                                Може ли линк от къде да поръчам такъв като твоя, че издирването му за мен е мисия невъзможна.
                                Последно редактирано от kameno karp; 10-01-19, 21:57.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X