Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

    Да дам и мойте 5 стотинки. Имал съм две пури, нещо фрапантно като поддръжка, ако знаеш от къде да пазаруваш. Имал съм и W140, върхът на сладоледа. много трудно се избира между двете. Ако искаш голям кеф пурата е колата. Това на колко км. е, е без значение. Ако вземеш пура, пиши, имам доста останали неща. Ако искаш подробности пиши .

    Коментар


    • #17
      От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

      Според мен, за ежедневна употреба, по-добрият избор е W140 V8, но "пресечената лайсна", демек, тази която има черта по средата на страничните лайсни. Това е модела след '93-'94. Дори и някой да е сменил лайсните, можеш да я познаеш и по облите ръбове на задният капак. На "гладката лайсна" капака е с ръбести ръбове.
      Имай предвид, че хубава и на малко километри W140 трудно се намира под 10€, от колкото почва и подобна W126 V8, като пък там, за по-простичко, гледаш да е с гладка лайсна, а не с грапава, каквато си дал за пример.
      "Пурата" също хубава, но не мисля, че е удачен избор за ежедневна употреба.

      P.S. И не гледай нищо различно от V8.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

        Последните осем и малко години карам W140 S320.
        Отличен автомобил и много ремонто-пригоден.

        Не е безплатен за поддържка - на сегашният ми скоро след покупката подмених цялото задно окачване с оригинални част - ок. 5к е с труда. Подмених всички гарнитури на мотора, ок. 500лв. са оригинални.
        Евентуален основен ремонт на 5-степенния автоматик е 2-3к
        Има скъпи компоненти, но се намират втора употреба, а и не се развалят. Има и всякакви части на производители.
        В сравнение с новите автомобили тези ремонтни разходи ми се струват нормални, особено с оглед здравината. Практически няма и обезценка, от което спестяваш в сравнение с нов автомобил.

        Преди фесйлифта - по-скоро НЕ. Изпитват сериозни проблеми със саморазрушаване на окабеляването, което изисква директно ново окабеляване (1,5-2к) според мен.

        Най-добрият сценарий - 8-10к€ за прилично запазен фейслифтов автомобил от Германия, няма значение моторът, без 280 и 600. Още 2-5к за дребни ремонти и ще имаш 10 години надежден и комфортен автомобил.

        Коментар


        • #19
          От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

          За какво ти е?

          Е това сметни,другото ще го наместиш лесно - ако е за гьзовоз само АЗ бих взел без да се замислям 140ката.Какво и се троши,кое как се подържа,силни и слаби черти отдавна са ясни та поне там е лесно,хора има които да ги правят пък и части се намират / ега им дам 800 кинта за нов фар примерно .......... /.

          Гледай да е запазена,не е толкова важно километри или години,гледай да е пазена кола,а не проблема на някой.

          Твьрдо с 2 ръце за 140 с големия осмак,може да не е последната година ма ако е гледана кола държи на бой и не са лоши и тия от първите години,е ако трябва да избирам 98 или 93 взимам последната година,но между тоя 126 и това 140 си вземи Мечо.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

            Е тука няколко има за продажба .. да ви ги пазаря ли??
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20180107-175723.jpg
Прегледи:1
Размер:66.2 КБ
ID:5777513
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20180107-175521.jpg
Прегледи:1
Размер:49.2 КБ
ID:5777514

            Коментар


            • #21
              От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

              Благодаря на всички за мненията.
              Босе не ми харесва визуално 140-ката, 126 си е къде къде по класическа на визия.
              Никой не спомена за двигателите на 126-ките, гледам има 18 вида с 500 мотор.
              Кои са за предпочитане от кои години?


              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Благодаря на всички за мненията.
                Босе не ми харесва визуално 140-ката, 126 си е къде къде по класическа на визия.
                Никой не спомена за двигателите на 126-ките, гледам има 18 вида с 500 мотор.
                Кои са за предпочитане от кои години?
                Тази без ръжди
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                  Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                  Преди фесйлифта - по-скоро НЕ. Изпитват сериозни проблеми със саморазрушаване на окабеляването, което изисква директно ново окабеляване (1,5-2к) според мен.

                  Най-добрият сценарий - 8-10к€ за прилично запазен фейслифтов автомобил от Германия, няма значение моторът, без 280 и 600. Още 2-5к за дребни ремонти и ще имаш 10 години надежден и комфортен автомобил.
                  Филма с кабелите е 300-400 лв. да ти направят нова инсталация, проверено лично миналата година. Иначе оригинална инсталация е тия пари. Внос от Германия на 30 годишна кола - пак помисли. Ако няма ръжда ще струва колкото нов Пасат. И това с 10-те години само каране, айде да не съм съгласен. Хубави коли, но са на години. Ако парите не са проблем, взима се кола с история, безкомпромисна поддръжка с оригинални части и ще си свиркаш. Ама говорим за сериозни пари за поддръжка, не са като за Голф 4.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                    Една от причините да не си взема 140-ка е, че не мога да избягам от данъците (а са ми изпадали много хубави за под 10лв.), а това е нещо което бих оправил документално, защото ще сме заедно до гроб, което пък е другият проблем, защото не мисля, че човек трябва да се привързва към два-три тона желязо.
                    За съжаление, вече читавите са по 10 еврака, а иначе има гробове и по 5 хил. лева.
                    Така или иначе трябва да си взема нещо не много ниско с голям бензин, та още го има като вариант, въпреки че 10€ + ангажимента по имането ще са ми насилствени според възможностите.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Благодаря на всички за мненията.
                      Босе не ми харесва визуално 140-ката, 126 си е къде къде по класическа на визия.
                      Никой не спомена за двигателите на 126-ките, гледам има 18 вида с 500 мотор.
                      Кои са за предпочитане от кои години?
                      При Мерцедес гледаш да е последната година ако имаш избор,тия и двете не са,но като сметна къде са и как гният тия то Търтея е прав - тая с по-малко ръжди по нея.
                      За изгледа на колата не знам,там вече по красота ти си знаеш,за МЕН добре направена 140 е по-красива от 126
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                        Красотата е въпрос на вкус.
                        Още съжалявам че се наложи да продам 116 6.9
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                          Грозотия е това
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                            Нема да обиждаш дедо сом
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              ...Още съжалявам че се наложи да продам 116 6.9
                              С какво окачване е бил? Стандартно или онова, другото, мазното?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Този Мерцедес заслужава ли си - въпрос към Боса (най вече)

                                Ситроенското
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X