Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Софтуер за оцеляването

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Софтуер за оцеляването

    Извинявам се, ако вече съществува такава тема, но не намерих. Последното земетресение ме провокира да потърся някакво улеснение за оцеляването с някакъв софтуер, който да е приложим в широк кръг ситуации. Дотук съм си инсталирал (без да броя картите):
    - Приложенито на ПСС
    - Приложението на 24x7.place (още помня думите на един съфорумец преди 5 години разказа как са изхвърчали от в къщи при земетресение с детето си без да имат и половин литър вода в себе си).
    Ще се радвам списъкът да се допълни и в тази връзка - кое беше приложението на Британската (?) организация за спешна помощ (?), което имаше кратки видеоуказания какво да се прави в златния първи час.
    slivizasmet.blogspot.bg

  • #2
    От: Софтуер за оцеляването

    Не се напрягай толкова с тези телефони и приложения.
    Най много да го ползваш за лопатка или подложка в такъв случай.

    Мисля на глас:
    ако е тежко земетресението, първото което ще спре са комуникациите и мобилните оператори - доказано е във времето.
    Ако пък е леко, то тогава всичко друго ще си работи, та с телефон или без него, все 20. След малко ще се вършен да си го вземеш.

    Ама ако откриеш и други софтуери - информирай, все пак може да излезе нещо от това.

    А иначе какво е полезно да се вземе и какво не, има може би десетки теми за оцеляване, за оборудване, за сак за оцеляване и т.н. и т.н.
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • #3
      От: Софтуер за оцеляването

      На мен приложението на ПСС не ми харесва няколко пъти съм се опитал да го ползвам и търси координати и не ги намари над 20 мин. Дано не ми се налага да го ползвам. Идеята за него е добра но не го развиват хич.
      LZ1ZAH

      Коментар


      • #4
        От: Софтуер за оцеляването

        Каква е идеята за приложение да ти извади координатите от GPS, след като има 100 вида подобни? Автоматичният SMS ли е гъзарията дето предлагат?

        Коментар


        • #5
          От: Софтуер за оцеляването

          Да, това му е единственото предимство.
          slivizasmet.blogspot.bg

          Коментар


          • #6
            От: Софтуер за оцеляването

            Хайде, да речем, че приложението на ПСС с доста уговорки може да се класира като "приложение за оцеляване". Ама онова за търсене на денонощни обекти в близост малко нещо ми се губи. Чак пък въпрос на оцеляване да е намирането на денонощен магазин ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Софтуер за оцеляването

              Първоначално публикуван от Njoy Преглед на мнение
              ...Последното земетресение ме провокира да потърся някакво улеснение за оцеляването с някакъв софтуер, който да е приложим в широк кръг ситуации...
              Мммм...това ми напомня, как американските препъри почнали да инвестират в биткойн, че бил по- сигурен от златото при евентуален катаклизъм. Вземи си тракер с SOS бутон по- добре, ако държиш да има някакъв реален смисъл.
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #8
                От: Софтуер за оцеляването

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Хайде, да речем, че приложението на ПСС с доста уговорки може да се класира като "приложение за оцеляване". Ама онова за търсене на денонощни обекти в близост малко нещо ми се губи. Чак пък въпрос на оцеляване да е намирането на денонощен магазин ...
                Ще те питам, като ти свърши мастиката в един през нощта

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X