Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странна вибрация при движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странна вибрация при движение

    Здравейте имам нужда от съдействие, притежавам джип Great Wall Hover CUV 2.4 . Преди около месец при пътуване на автомагистралата и скорост около 100 110км в час започнаха много силни вибрации от веднъж, сякаш нещо изгуби баланс. Намалих скороста и при спиране вибрациите бяха още по силни, сякаш таблото щеше да ми се разкачи. Със много бавна скорост стигнах до крайната дестинация която беше на около 30км от мен, когато спрях вече личеше че съм счупил нещо мисля че беше семеринга на раздатъчната кутия защото имаше разпръскано масло зад скоротстната кутия някъде по средата на купето за да се ориентирате. Оставих я при майстора който смени гарнитура втулка и семеринга на раздатката. Сега казва че колата е готова но вибрациите все още ги има, просто са по малко. Сега до 50км има малко вибрации , след 50км в ч стават по силни и най силни са след 65 до 80 км/ч и то като изключа от скорост и я пусна по инерция. Ако е на скорост и ускорявам се усеща но по малко. Правих баланс на гуми и джанти защото мислех че е от тях но не е, вибрацията пак я има. Моля за съдействие. Благодаря

  • #2
    От: Странна вибрация при движение

    Като е била при майстор, не трябваше ли да ти отговорил на въпросите, и след като я е ремонтирал, да е оправил проблема ?

    Закарай му джипа да си довърши работата.

    ... и си драсни в профила от къде си.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Странна вибрация при движение

      2 пъти му я връщам, според него няма проблем или явно толкова е и майстор. Каза дори и че я е водил в сервиза на Шкода в Благоевград, и те му били казали че джипа си е окей.

      Коментар


      • #4
        От: Странна вибрация при движение

        Това може да е от тампон, от каре, от лагер, от разбалансиран кардан (макар че при кардан е по-скоро бучене след примерно 80км/ч). От гума такова нещо за да стане изведнъж трябва да е очеизвадно че гумата не е наред.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Странна вибрация при движение

          Много вероятно е да са каре/та на кардана, ама майстора къде е гледал ?!
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Странна вибрация при движение

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Закарай му джипа да си довърши работата.
            Сигурен ли си?
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              От: Странна вибрация при движение

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Сигурен ли си?
              Не разбира се, ама като колегата не е написал от къде е, при кой да го пратим ?!
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Странна вибрация при движение

                От Сандански съм, иначе живея в София от 6 години. Джипа беше за ремонт в Благоевград при майстор,който ми беше препоръчан от приятел (тъй като работил в Great wall) и наистина мислех че момчето ще свърши работа, но уви. Въпросната случка стана на 27 ноември и от тогава джипа беше при него, до днес когато отидох да го взема след като каза че е готов. Да ама не вибрацията си е там и ме е страх че пак ще разбие семерингата на раздатката.

                Коментар


                • #9
                  От: Странна вибрация при движение

                  От Сандански е. Сменено е лагер на входа на раздатката, който липсваше буквално, втулка и семеринга. Съмненията са че може да е изкривил оста и последната част от кардана, която влиза в раздатката. каретата са здрави, нямат луфт или някакъв шум. След известно каране просълзи масло от новата семеринга и затова натам отиват съмненията, за малкото парче кардан, което влиза в сектора.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X