Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Динамична кoрекция на газовата смес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Динамична кoрекция на газовата смес?

    И да увеличите горивото (газ),ако не увеличите и въздуха,какво мислиш че ще постигнете с мощността?При атмосферните бензинови мотори увеличаването на горивото има само психологически ефект.Виж, ако е турбо бензин, бирата е друга.
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #32
      От: Динамична кoрекция на газовата смес?

      Бат,Генчо, масово двигателите са стиснати за гърлото(уж за икономия), и получават малко газ.
      Та изразът "увеличаване на горивото" просто означава, че се достига до нормалното стохиометрично съотношение.

      От там нататък увеличаване на горивото е без смисъл.

      Като лапе се бях замислил да слагам бутилка с кислород, и с някакъв клапан да го пускам, ама.........
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Динамична кoрекция на газовата смес?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Бат,Генчо, масово двигателите са стиснати за гърлото(уж за икономия), и получават малко газ.
        Та изразът "увеличаване на горивото" просто означава, че се достига до нормалното стохиометрично съотношение.

        От там нататък увеличаване на горивото е без смисъл.

        Като лапе се бях замислил да слагам бутилка с кислород, и с някакъв клапан да го пускам, ама.........
        Коле, с райски газ е още по-яко.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #34
          От: Динамична кoрекция на газовата смес?

          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
          Коле, с райски газ е още по-яко.
          Щото с кислород ще се взриви веднага, а с райски газ малко по-късно

          Коментар


          • #35
            От: Динамична кoрекция на газовата смес?

            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
            Коле, с райски газ е още по-яко.
            Еми, аз понеже съм радикал-мисля наедро... А и тогава нямаше понятие "нитро", и не знаех за ефекта на райския газ. Разсъждавах по най-елементарната логика-за горенето трябва кислород, кислород има в бутилки, слагам една в багажника, и пускам още малко във въздуха... Ама освен гол ентусиазъм-нищо друго нямах. Ни познания, ни опит, а за пари да не говорим.
            Сега мога да започна експерименти, ама вече съм дрът, и не ми се занимава. А и от мъдрост знам, че ако ставало толкова лесно-досега да беше масова практика.

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Щото с кислород ще се взриви веднага, а с райски газ малко по-късно
            Аз само по малко ще пускам бе...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Динамична кoрекция на газовата смес?

              С кислорода има няколко дребни проблема. Нормална бутилка кислород тежи 100кг и събира 100л по 150 бара - примерно 15000 литра кислород. 2л двигател на всеки оборот гълта по 1л въздух. За да го обогатиш двойно (за 200% мощност) кислородът ще ти стигне за 75000 оборота на двигателя, което са (при 5000 в минута, нали даваш яко газ) 15 минути. Борбата с прегряването и детонациите я оставяме за утре.

              С азотните окиси работата е много по-лесна, първо защото подлежат на втечняване и бутилката събира мноооооого без много да тежи. А ако човек е радикален може направо азотна киселина да впръсква. Има метали които не се разтварят веднага в нея, поради което се ползва и в ракетното дело.

              Коментар


              • #37
                От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Да запитам: в тази тема съм описал газификацията на Мазда 6 2.3.
                Как мога да я накарам да върви повече при условие, че на бензин при отворен над 50% дросел винаги работи с богата смес. В режимите когато е ненатоварен двг. няма разлика газ/бензин, но като стъпя на газта разликата е осезателна.

                И ако може малко повече разяснения за почерненото изречение как се случва това, че при мен винаги автомобилите на газ са поне малко по-маломощни от оригинала на бензин.
                Като гледам никой не се е заел да ти отговаря...
                Знам, че Мазда от тези години има особеност - газовият компютър и дюзите си сменят режима на работа (но мисля, без да съм абсолютно сигурен, че е по обороти - над 3000об/мин, а не както си писал при натоварване над 50%) - на ниските да работят като "нормални/бавни", а на високи обороти като "бързи" дюзи. Т.е. компа трябва да може да поддържа тази опция и да му се зададе, също и дюзите да могат да работят така.
                Общо взето ми е интересно непрофесионално, и лично не съм се сблъсквал с монтаж/настройка на такава система... Трябва си и четене, и опит... Аз лично само съм чел и слушал за такива...
                SUZUKI V-STROM 1000
                Jeep Cherokee 2.5CRD
                TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                о889 525 о74 - Владо

                Коментар


                • #38
                  От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                  На обикновените уредби се слага ламбда контрол !
                  https://gasmagazin.com/%D0%B5%D0%BB%...80-lovato.html

                  Имаше и български производител , но в момента не го откривам ! По спомен фирмата се казваше Рунел софт , а човека се казваше Румен ! Не съм сигурен ! Неговата система струваше около 100 лева ! В клуб АГУ на Дир.а съм го чел !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    С кислорода има няколко дребни проблема. Нормална бутилка кислород тежи 100кг и събира 100л по 150 бара - примерно 15000 литра кислород. 2л двигател на всеки оборот гълта по 1л въздух. За да го обогатиш двойно (за 200% мощност) кислородът ще ти стигне за 75000 оборота на двигателя, което са (при 5000 в минута, нали даваш яко газ) 15 минути. ......
                    Има истина в това . Някаква.... Все пак ГУ се слага за икономия на средства.
                    Сега обясни на тия хора - как ще се държи един почти необслужван , взел дал отвсякъде двигател , на 200% претоварване в продължение на 3 минути?
                    Или поне една минута....
                    Отделно дето двулитров двигател ако не му отвориш дросела докрай - не му се връзват проточните данни . Т.Е. двулитров двигател може да дърпа атмосферен въздух по малко от балканче 2 тактово 50см,при определени условия.
                    Друга бира са дизелите. Ама те не са в уравнението освен ако не си се амбицирал да им слагаш метан...ама и това е друга тема.

                    И много важно - обясни го за тия дето решат да пробват !!!!
                    Не случайно хората пишат - Г Ъ Р М И !

                    Кислород и масло или въглеводороди - просто си ГЪРМИ .
                    Пиша го за всички ентусиасти дето са решили да "проверят" сами. На собствените си коли насред населеното място , където са .

                    Ще има много collateral damage.

                    Изобщо темата е за хора които са чели много и много са пробвали .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                      Защо ми се струва, че пишете не малко глупости? Дросела доколкото съм го поглеждал е над 50мм. диаметър, за масова кола с 100-150к.с. колко е необходим, че да дойде малък? Хората с рестриктор наполовина си вадят 200к.с. атмосферни, не е заровено там кучето.
                      Конкретно Маздата дето я споменавате си има специфики на газифицирането и някой нещо не е направил както трябва. Имам приятел с 2,3 само, че на Трибют и само от газта не се е оплакал на тоя двигател, че доста ядове му създаде, няма разлика във вървене на газ и на бензин. Брат ми има Мазда 3 2.0 150к.с. който е доста близък двигател(поне визуално са общо взето еднакви) - върви та се къса и не се усеща разлика на газ и на бензин, а на всичкото отгоре и му дава много добър разход на газ. Най-вече иска добри дюзи Маздата, с бавни и евтини не става, едни Баракуда пасват перфектно.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                        Бензиновите дюзи на тези Мазди над някакви обороти впрсъкват по два пъти, оттам и проблемите с газовите. Не всички ГИ имат Мазда корекция. Но тези, които имат, нямат проблеми с това. Но пак сме извън темата.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Бензиновите дюзи на тези Мазди над някакви обороти впрсъкват по два пъти, оттам и проблемите с газовите. Не всички ГИ имат Мазда корекция. Но тези, които имат, нямат проблеми с това. Но пак сме извън темата.
                          Мисля, че 2,3 е следващото поколение без mazda leaning, но не съм сигурен. 2,3 реално е чист Форд.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                            Това ме шашна! Заигравките с бедна смес на газ пребивали двигателя за нула време. Тоя приятел за когото разпитвам вече втори път прави основен ремонт... това на 2-3 години.

                            https://www.youtube.com/watch?v=6MJHjVSB0JI
                            Почему ГБО убивает двигатели? (состав смеси ГАЗ VS БЕНЗИН)

                            Коментар


                            • #44
                              От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Това ме шашна! Заигравките с бедна смес на газ пребивали двигателя за нула време. Тоя приятел за когото разпитвам вече втори път прави основен ремонт... това на 2-3 години.

                              https://www.youtube.com/watch?v=6MJHjVSB0JI
                              Не се шашкай толкова.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                                В това филмче авторът убеждава публиката че е усъвършенствал обикновенна АГУ, до ниво за каквото се говори в заглавието на тази тема.
                                Не съм убеден че си заслужава да изгледате целия филм, защото въпреки че прави някои демонстрации, в края на краищата не разкрива тайната на рационализацията си.
                                Влязох в контакт с него, и се опитах да изкопча нещо по въпоса. казах му че са ми известни 2 начина за оптимизиране работата на обикновенна АГУ.
                                Единият с подключване на атмосферната страна на мембраната, към вакума под филтъра.
                                Другият с използване на клапанче с ламбда контрол.
                                На това той ми отговори че съм на прав път, но имало и някаква преработка и на изпарителя. И пак никакви подробности.
                                Като цяло, човека изглежда технически грамотен. В друг свой филм показва как прави настройка ползвайки показанията на ламбда сондата.
                                Но чудеса няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X