Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Динамична кoрекция на газовата смес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Динамична кoрекция на газовата смес?

    Греши много. Тези коли постепенно си отиват от оборот първо заради годините, второ-заради нарастващите в геометрична прогресия проблеми, свързани по някакъв начин с газта.
    Обикновена газова може да сложиш...но трябва колата да е производство някъде преди средата на 90-те. От там нагоре и особено след 2000 (преди 18 години), с обикновената газова просто си слагаш един бая едър и доста нервен таралеж в гащите.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Динамична кoрекция на газовата смес?

      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
      Няма да повярваш - ама много грешиш !
      Не греша.
      Прочети ме пак. Писах "да върви ЯКО". Което се постига с гориво, вървежа не идва от вятъра.
      Та ако ще и на газ да е-ще си гори ЯКО, а газ се слага за да ни излиза евтино. ЯКОто горене не излиза никак евтино, нали?
      Имаше преди години тук един дето се беше загрижил, че газовата уредба на кайена му нещо не била наред...
      Смешник!

      А по въпроса за обикновена уредба или инжекцион-аз съм силно за обикновената.
      ЮЗащото е м,ного по-проста, и мога да си я пренастроя с обикновено завъртане на съответната контрола, а не за всяка дреболия да бягам при газаджията. та там с лаптопа, отидоха два часа...
      Не отричам, че инжекциона е много по-съвременна система, че може да се настрои много по-фино, и точно, ама мен не ме кефи. Аз си искам тъпата стара уредба, която е безгрижна откъм настройки и обслужване.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Динамична кoрекция на газовата смес?

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Греши много. Тези коли постепенно си отиват от оборот първо заради годините, второ-заради нарастващите в геометрична прогресия проблеми, свързани по някакъв начин с газта.
        Обикновена газова може да сложиш...но трябва колата да е производство някъде преди средата на 90-те. От там нагоре и особено след 2000 (преди 18 години), с обикновената газова просто си слагаш един бая едър и доста нервен таралеж в гащите.
        Обясни, моля...

        Коментар


        • #19
          От: Динамична кoрекция на газовата смес?

          Има един Самец за тестове. /Отново/ Усещам, че тъпче много ама като намаля "кранДжетата" и не вАри. И така си го карам, ама кеф да му се незнае. Само мирише много.

          Очаквам предложения. Без бълбокатори.

          Коментар


          • #20
            От: Динамична кoрекция на газовата смес?

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            ....
            А по въпроса за обикновена уредба или инжекцион-аз съм силно за обикновената.
            много по-проста....Не отричам, че инжекциона е много по-съвременна система, че може да се настрои много по-фино.....
            .
            Коле , не съм такъв какъвто ме пишеш .
            Това което редя е от опит на три газови уредби . Съответно от най-простите с пробиване на карбуратори.
            През заместител на моно , та до сегашната дето замества компа на колата. И не е смешно. Просто правилните неща искат едни правилни пари.
            Вярно е , че при почти всички ГУ колата върви (уж ефтино) ама не бяга .
            "може да се настрои много по-фино" - е тук си невероятно прав , и ако е правилния човек и си разбира от работата - вярвай ми , лично ще ми се обадиш по телефона , ще ми се извиниш и ще се уговорим за една голяма събирачка. Това в рамките на майтапа .
            Сега ми обясни какво представлява горивната карта на един автомобил , защо е орязана на накой места , и каква връзка има със еко нормите ?
            След това аз ще ти обясня защо на LPG колата има по добра тяга , по леко развъртане и как успява да влезе в същите еко норми.
            Капиш?
            Относно "Яко"то вървене- ако върви ЯКО на бензин , защо трябва да я скопявам да става жигули? На газ ? Имам си лачена колица - ще си я четкам.
            Вярно е , че бензина е със по висок процент на разширене за единица обем при изгаряне в съотношение с пропана .Но не смятам , че ако мина на по висока въглеродноводородна връзка в горивото колата ще тръгне по- добре (примерно на нафта) .
            Кучето е заровено тук-еко нормите.
            И пак го приемаш лично. Спорим заради истината!

            Коментар


            • #21
              От: Динамична кoрекция на газовата смес?

              Именно с картите е голямата играчка за постигане на еконормите. Друг вариант няма. Тези сега новите турбинирани кочинипросто намалиха кубатурата.
              Някъде около 2002-ра се появиха първите коли с две ламбда сонди-преди и след катализатора. За бензин говорим, нали....дизеля е друга бира. Първите още можеха да се лъжат с обикновена газова, защото втората сонда следеше само катализатора и нямаше никакво отношение към горивния процес. Тоя филм свърши с Евро-4 по документи, а на практика беше свършил много по-рано. На такава кола няма вариант да поставиш обикновена АГУ и тя да работи коректно. Никаква, по никакъв начин. Въобще нищо, дето се регулира с винчета. Не за друго, а защото процесът е динамичен на още няколко нива-не само при подаването на горивото.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                Имах 2 коли инжекцион с обикновена газова и повече не бих си го причинил, втората я изтраях една седмица и и сложих инжекциона.
                Както каза човека който ми слага инжекциона(на колата с обикновена) - по-прост и лесен за слагане и настройване е от обикновената газова, просто отказа да се занимава да оправя обикновената и директно сложихме инжекциона. Като пари за 4 цилиндров двигател разликата е не повече от 200-250лв.(до 350 със скъпи дюзи) и не си заслужава нервите. Това с труда, че като части 2-ра ръка инжекцион е 200лв. без бутилката.
                По-важното е, че винаги резултата е по-добър, ако е по-лош, то той би бил още по-лош с обикновена газова. Ако сте манияк и ви се занимава с оптимални настройки се постигат сериозни резултати особено при еднаква газ. Като купих последната си кола я закарах да и оправим настройки и разхода падна с поне 1л., а вървенето се подобри, след оправяне на аванса имаме още напредък във вървенето, очаквам и още по-нисък разход. Тоя който и е слагал инжекциона беше направил отвратителни настройки и това беше причината да се наложи пренастройване. Нямам лаптоп и взимах назаем да си намаля температурите преди зимата, но ако имах не ми проблем да си правя експерименти с настройките, не е сложно.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #23
                  От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                  Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                  Коле , не съм такъв какъвто ме пишеш .
                  Това което редя е от опит на три газови уредби . Съответно от най-простите с пробиване на карбуратори.
                  През заместител на моно , та до сегашната дето замества компа на колата. И не е смешно. Просто правилните неща искат едни правилни пари.
                  Вярно е , че при почти всички ГУ колата върви (уж ефтино) ама не бяга .
                  "може да се настрои много по-фино" - е тук си невероятно прав , и ако е правилния човек и си разбира от работата - вярвай ми , лично ще ми се обадиш по телефона , ще ми се извиниш и ще се уговорим за една голяма събирачка. Това в рамките на майтапа .
                  Сега ми обясни какво представлява горивната карта на един автомобил , защо е орязана на накой места , и каква връзка има със еко нормите ?
                  След това аз ще ти обясня защо на LPG колата има по добра тяга , по леко развъртане и как успява да влезе в същите еко норми.
                  Капиш?
                  Относно "Яко"то вървене- ако върви ЯКО на бензин , защо трябва да я скопявам да става жигули? На газ ? Имам си лачена колица - ще си я четкам.
                  Вярно е , че бензина е със по висок процент на разширене за единица обем при изгаряне в съотношение с пропана .Но не смятам , че ако мина на по висока въглеродноводородна връзка в горивото колата ще тръгне по- добре (примерно на нафта) .
                  Кучето е заровено тук-еко нормите.
                  И пак го приемаш лично. Спорим заради истината!
                  Да запитам: в тази тема съм описал газификацията на Мазда 6 2.3.
                  Как мога да я накарам да върви повече при условие, че на бензин при отворен над 50% дросел винаги работи с богата смес. В режимите когато е ненатоварен двг. няма разлика газ/бензин, но като стъпя на газта разликата е осезателна.

                  И ако може малко повече разяснения за почерненото изречение как се случва това, че при мен винаги автомобилите на газ са поне малко по-маломощни от оригинала на бензин.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                    Аз погледнах календара - няма грешка, 2018г от Христа караме в момента. Не 1996. Ама ако приемем че трябва да мислим по темата:

                    Основните причини поради които колите със смесителна газова уредба "не вървят", по ред на важността:

                    1. Намалено сечение на пътя на въздуха в смесителя. Най-често - намалено много повече отколкото трябва, с остри ръбове и рязък преход, поради ползването на какъвто смесител се намери. Впрочем по тази причина "не върви" и на бензин.
                    2. Хаотично поведение на изпарителя и смесителя при движение заради вихрите около двигателя, докарващи различно налягане на голямата мембрана на изпарителя и на входа на смесителя. Бонус ако колата е по-стара и има въздушен термостат - той допринася за хаоса.
                    3. Крива настройка на кранчетата, усложнена от променливото качество на горивото и смотания материал от който са направени кранчетата който забележимо се разширява и свива от температурата. За улеснение - във висши режими покрай тия кранчета скоростта на газовете често е околозвукова с логичното намаляване на дебита и бедна смес.
                    4. Детонационно горене и логично следващите от него компенсиращи действия на компютъра или на шофьора. Това че "гас'та имала по-голям октан от бензиня" е легенда от времената на бензин А-86, краден от газките и зиловете. Чистият бутан има октаново число примерно 85, чистият пропан - да речем 103 ама той е по-скъп така че се слага само за аромат. Резултатът често е под 90 и абсолютно винаги под 95. Впрочем от този феномен страдат почти еднакво и инжекционните АГУ.
                    5. Оптималният ъгъл на запалване - в ниски обороти е по-голям от на бензин, във високи - по-малък от на бензин. Направо казано - трябва друга карта на запалването и чак върху нея - октановите корекции. И не, детонационният датчик не ви оправя. Той само спасява буталата от трошене.

                    Та, викам да решите всички тези проблеми (те са решими, ама не по газаджийски) и чак тогава да мислите за мощностно обогатяване. То може да се постигне с подходящ профил на смесителя без никакви подвижни части ама това е за напреднали.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Аз погледнах календара - няма грешка, 2018г от Христа караме в момента. Не 1996. Ама ако приемем че трябва да мислим по темата:
                      ....
                      Искаш ли да ви събера на една маса, да му го обясниш?
                      За капак става въпрос за Русе. Твърди, че има здраво търсене на посочения въпрос. Тъй като ви чета май е прав.
                      Оди убеждавай някой да си слага ГИ на стария дръгел...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                        Русе го знам къде е, аз съм оттам. Никого не убеждавам да си слага ГИ, всичките тия неща дето съм ги написал СА решими и ефектът ще е много по-голям от предполагаема корекция за мощност.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                          Знам, че си оттам, неслучайно го написах.
                          Има търсене по посочения въпрос. Повече, отколкото съм в състояние да обясня. Тука правих едни развойни дейности, може и да ги кача при ваше желание. После ще мисля за пригаждане на карбуратор, или стъпков мотор на клапан, или моторче за празен ход.
                          Оди убеди Кольо да изфърли старата и да си монтира ГИ Затуй е темата.

                          п.с. вече има готови и проверени решения, ама леко скъпеят.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                            В нашто село сложиха на Самурай Ладов карбуратор и обикновно газово с испарител. Поради невъзможност да се направи като хората, му турнаха и ламда сонда. И нещата се успаха. А ся де.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                              И пак го приемаш лично. Спорим заради истината!
                              Не бе, изобщо не го приемам лично, не знам защо така ме четеш.

                              Ма ако ме познаваше-щеше да знаеш, че предпочитам Монголия пред Франция, и джумерки вместо киноа.
                              Та и с колите така. Сегашната ми кола е дърт нисан съни, с 1,6 двигател, карбуратор. Естествено на газ. Сега се заглеждам в едно пежо 406, 1,8 и ако го взема-ще сложа пак обикновена газ, ако му понася на този двигател, не знам, сега ровя за информация.

                              Аз обичам простите и елементарни неща, макар те да са признак за упадъчност и старомодност.

                              Такъв съм си, и не ми пука ни грам
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Динамична кoрекция на газовата смес?

                                И не само Кольо.И аз съм с обикновен BRC 100 kw нов изпарител на 2.4 i Фронтера ,оплаквания в разхода нямам ,нито във вървенето,разлика бензин -газ никаква.Елементарно за подръжка ,като дойде за ремонт ,нов и продължаваш,надали ще сложа ГИ.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X