Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно "туп"-кане парно KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Странно "туп"-кане парно KJ

    Първоначално публикуван от Бачо Ачо Преглед на мнение
    Хора,какво го направихте човека.Това тупкане е от чупена клапа или чупено лостче на клапата и се вее свободно.Има едно дунапренче където ляга клапата,което евентуално се е разрушило и клапата се удря в пластмасата и от там идва това туп.
    Хората знаят за какво говорят. Това не е "Тойота", нито "Гранд Чероки".
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Странно "туп"-кане парно KJ

      И как тази счупена клапа би повлияла на работата на двигателя с моментно променяне на обороти, а и защо ефектът го има само в някои от позициите на селектора за посоката на въздуха? Ако е счупена то тя ще такава при всички случаи, а не избирателно само при някои. Cherokee KJ рядко страдат от проблема с клапите на климатика, за разлика от Grand Cerokee WJ.
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #18
        От: Странно "туп"-кане парно KJ

        Като стана въпрос за това "странно тупкане" и промяна на оборотите на двигателя,се замислих и установих,че от известно време при мен я няма тази промяна на оборотите.
        Пробвах да пусна климатика и.....греда. Бутона си светва,но не се усеща включване и изключване на климатика.
        Хванах да чета ръководства и схеми и ме заболя главата. В сервизното ръководство пише,че климатика не работи при температури под -1 градус (изключва го сензора за ниско налягане на хладилния агент,който се ресетира при 7.2 градуса целзий).
        Аз го пробвах при 6 градуса.
        Въпроса ми е при вас на 2.8CRD климатика работи ли при температури близки до 2-3 градуса?

        Въпроса ми е отправен към собствениците на дизели,защото при тях според сервизното ръководство има датчик за високо налягане с два пина,а при бензиновите е трансдюсър с 3 пина и контрола на електромагнитната шайба е реализиран по друг начин.
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • #19
          От: Странно "туп"-кане парно KJ

          Ще го пробвам като паднат температурите. Тука засега са над 5 градуса. Иначе се оказахте прави - "туп"-кането е от включване на климатика. Интересното е, че при мен се включва при отопление и обдухване не само на предното стъкло, но и при позиция на струята "напред+надолу". Благодаря на всички!
          JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

          Коментар


          • #20
            От: Странно "туп"-кане парно KJ

            Основен заподозрян за мен е релето АС отпред в кутията с бушоните до акумулатора. Лятото при мен имаше подобен проблем - включен бутон АС, но компресорът не включва. След неколкократно включване все пак успяваше да сработи. При размяна на релето с това на вископодгревателя АС тръгваше нормално. Релето беше с нагорели контакти, което е очаквано при индуктивния товар, който комутира.
            Намерих друго реле от някакъв модел на FORD, което пасва на мястото, а и е с малко по-добри параметри.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #21
              От: Странно "туп"-кане парно KJ

              Благодаря за споделените патила. Само трябва да намеря време и се хващам да проверя всичко.
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • #22
                От: Странно "туп"-кане парно KJ

                Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                Въпроса ми е при вас на 2.8CRD климатика работи ли при температури близки до 2-3 градуса?
                При мен си бачкаше тази "зима", която е в момента...

                Коментар


                • #23
                  От: Странно "туп"-кане парно KJ

                  При мен също работи, компресорът на климатика си включва. Не зная колко е показателно обаче, защото днес температурите бяха в порядъка на 7, 8 градуса. Но поне от опита от миналата зима, функцията с включване на компресора при насочен въздух към предно стъкло си работеше и при минусови температури.
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Странно "туп"-кане парно KJ

                    Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                    При мен също работи, компресорът на климатика си включва. Не зная колко е показателно обаче, защото днес температурите бяха в порядъка на 7, 8 градуса. Но поне от опита от миналата зима, функцията с включване на компресора при насочен въздух към предно стъкло си работеше и при минусови температури.
                    И аз това имам предвид - тези дни е окей, но преди това като беше тая "люта зима" с почти сняг преди месец си беше същата ситуация като при теб.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Странно "туп"-кане парно KJ

                      Намерих време и се зарових в джипа.
                      Идвадих релето,ръгнах една пинсета за да имитирам,че е сработило и климатика се включи.
                      Мърка,студи,не е за приказки.
                      Замерих релето - като ново е.
                      Извадих куплунга на сензора за ниско налягане на хладилния агент,окъсих контактите му и климатика пак тръгна.
                      Всичко това,обаче на малко над 7 градуса.
                      Или този сензор е тръгнал,или хладилния агент е на границата и при ниски температури няма налягане.
                      Ще го водя на доктор по климатици.
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Странно "туп"-кане парно KJ

                        Пробвано ли е с някое от другите релета /на виско подгревателя примерно/ климатикът тръгва ли или пак е същото? Аз съм малко скептичен към измерване на контактите на такива релета, които комутират индуктивен товар. При измерване с мултимер контактите могат да покажат прилично съпротивление на веригата през тях, а с товар да не комутират както трябва.
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Странно "туп"-кане парно KJ

                          Релето работи добре.
                          Проблема е в управлението му.
                          Когато не включва,просто няма захранване на бобината.
                          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X