Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

    Сдобих се със Space Gear, оправих му двигателя и е време да почна да го правя удобен за спане. Тъй като сега са студените месеци ми се ще бързичко да му сложа печката.

    Сайтовете на вносителите не са много ясни, тук изчетох доста но повече се обърках, ще съм благодарен ако някой може да помогне с въпросите ми.

    Употребата: с буса ще се ходи доста по планини, ще се спи в него, но имайки предвид че е доста компактен, няма да се ползва за постоянен "дом" извън спането. Тоест основната употреба е вечер няколко часа и сутрин няколко часа.

    - модел - какъв модел печка за обема на един миниван?
    - разход - разбирам, че печката се вързва към резервоара и ползва вентилаторите на колата за да затопля купето - разхода на бензин е ясен, но не разбирайки много от електричество не мога да преценя разхода на електричество дали ще е ок или след 5 часа топлене на сутринта няма да мога да запаля
    - монтаж - тук съвсем не се ориентирах, по сайтовете има едни неща, тук във форума съвсем различни - тази печка къде стои всъщност, разбирам че е свързана с резервоара и антифриза, но как контролира вентилаторите?
    - цена - виждам цени само за стари печки по форума и в ОЛХ, ориентировъчно за моят случай в какъв ценови обхват ще струва нова печка с монтаж?

    Благодаря предварително за вниманието към "новашките" ми въпроси!
    Mitsubishi SpaceGear 2.4

    https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

  • #2
    От: Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

    Ето ти форумни оферти:

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=208931
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Ето ти форумни оферти:

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=208931
      Благодаря! Мернах я тази тема, но я подминах защото само дизелови има описани.
      Mitsubishi SpaceGear 2.4

      https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

      Коментар


      • #4
        От: Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

        Трябва ти суха печка . Не ползва вентилаторите на колата , и няма помпа за водата . По евтина за придобиване , по малка консумация на ток и по лесен монтаж . Добрия вариант е системата да е изградена с два акумулатора . Печката се захранва от втория , като стартовия на колата е защитен от изчерпване . На буса имам две печки вебасто - суха и мокра , и система с две батерии . Как е изградена обаче не мога да кажа , така го купих . Може и инвертор да монтираш .

        Коментар


        • #5
          От: Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

          Първоначално публикуван от Иван Димитров Преглед на мнение
          Благодаря! Мернах я тази тема, но я подминах защото само дизелови има описани.
          Звънни на Симо и се консултирай с него, дори и да не може да ти свърши работа, ще ти даде добри съвети.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

            Ванка от кой квартал си ?

            Коментар


            • #7
              От: Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

              Намери ги тези Станкофф и Син ЕООД внасят печки Хидроник те са представителите за бг. На цена са наполовина на Вебасто.

              Коментар


              • #8
                От: Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

                Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                Трябва ти суха печка . Не ползва вентилаторите на колата , и няма помпа за водата . По евтина за придобиване , по малка консумация на ток и по лесен монтаж . Добрия вариант е системата да е изградена с два акумулатора . Печката се захранва от втория , като стартовия на колата е защитен от изчерпване . На буса имам две печки вебасто - суха и мокра , и система с две батерии . Как е изградена обаче не мога да кажа , така го купих . Може и инвертор да монтираш .
                С почти всичко съм съгласен, с изключение на това, че сухата е по-евтина за придобиване.

                Най-общо казано печките са два типа - водна и суха.
                Водната топли малкия кръг на водата на двигателя и в зависимост от монтажа - може да затопля и кабината/ купето. В твоят случай аз съм скептичен, тъй като купето не е от най-малките. Разхода е по-голям и на гориво и на ток.
                Суха - работи автономно, както е писал Пламен, по-икономична и значително по-ефективна за затопляне на кабина/ купе. По-скъпа втора ръка, нова е около/ над 2К лв за Вебасто/ Ебершпахер и по-малко за хубави китайци.

                И от двата вида има и дизелови и бензинови.

                Коментар


                • #9
                  От: Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

                  Ето ме и мен Има налична мокра бензинова печка. Ако имате интерес може да се свържете на ЛС Поздрави
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #10
                    От: Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    С почти всичко съм съгласен, с изключение на това, че сухата е по-евтина за придобиване.

                    Най-общо казано печките са два типа - водна и суха.
                    Водната топли малкия кръг на водата на двигателя и в зависимост от монтажа - може да затопля и кабината/ купето. В твоят случай аз съм скептичен, тъй като купето не е от най-малките. Разхода е по-голям и на гориво и на ток.
                    Суха - работи автономно, както е писал Пламен, по-икономична и значително по-ефективна за затопляне на кабина/ купе. По-скъпа втора ръка, нова е около/ над 2К лв за Вебасто/ Ебершпахер и по-малко за хубави китайци.

                    И от двата вида има и дизелови и бензинови.
                    Благодаря! Този отговор заедно с на Пламен си ме ориентира - при мен нуждата си е точно от отопление, а не от затопляне на двигателя и малкия кръг и за това ще се насоча към суха печка, която върши това по-добре и икономично.

                    Тук ми се появява финансовият недостатък, че трябва да изградя и системата с втори акумулатор за да имам печка, което набъбва малко бюджета, но пък така или иначе планирам да се случи това, така че го почвам. Точно за лятото ще е готова
                    Mitsubishi SpaceGear 2.4

                    https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

                      Можеш да погледнеш вариант и за печка за отопление на газ. По-малките модели (от по-малки кемпери) ще ти свършат идеална работа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

                        Категорично суха печка.
                        Вносителите са:
                        Станкофф - Ебершпрехер
                        Рея - Вебасто.
                        Вземи си нова щом ще спиш вътре - съвет.
                        Винаги можеш да си я свалиш след това.
                        Ако искаш бщджетен вариант трябва да се разходиш по печкарите за камиони, може да има нещо при тях 2 употреба с гаранция.
                        Поздрави за избора.
                        VITARA, SAMURAI
                        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                        RENAULT ESPACE QUADRA
                        ...и едно сивикче за града...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

                          Колега питах те от кой квартал си за да ти покажа монтирана суха печка вебасто в бензинова Фронтера. Но щом нямаш интерес карай по трудния начин.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

                            Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                            Колега питах те от кой квартал си за да ти покажа монтирана суха печка вебасто в бензинова Фронтера. Но щом нямаш интерес карай по трудния начин.
                            Извинявай, пропуснал съм да отговоря, не е нарочно. В Банишора съм, до Принцес.
                            Mitsubishi SpaceGear 2.4

                            https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Webasto за camper-van Mitsubishi Space Gear

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Можеш да погледнеш вариант и за печка за отопление на газ. По-малките модели (от по-малки кемпери) ще ти свършат идеална работа.
                              Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                              Категорично суха печка.
                              Вносителите са:
                              Станкофф - Ебершпрехер
                              Рея - Вебасто.
                              Вземи си нова щом ще спиш вътре - съвет.
                              Винаги можеш да си я свалиш след това.
                              Ако искаш бщджетен вариант трябва да се разходиш по печкарите за камиони, може да има нещо при тях 2 употреба с гаранция.
                              Поздрави за избора.
                              Като цяло май хвърлих око на Ебершпрехер, малко по-достъпна от Вебасто, но с достатъчно препоръки.

                              Като споменах на приятел, с който ще мислим акумулаторната система, той ми каза, че му се намира една газова, която може да се вземе без пари и да се стегне и може с това да започна, докато стигнат парите и за истинска. Пък може да се окаже, че няма да да искам после друга, случвало ми се е и това - да си взема нещо евтино за начало и да се окаже, че върши перфектна работа.

                              Ще пиша тук като монтирам вече нещо и има какво да се хваля
                              Mitsubishi SpaceGear 2.4

                              https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X