Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чуденка за рутер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Чуденка за рутер.

    Някой може и да не е съгласен, но с този сравнително бюджетен рутер (около 50-60 лв.), ми свършиха всички проблеми.
    Ползва се сериозно ( на обществено място) и на клона понякога, има закачени повече от 10/15 устройства.
    А и обхвата му е доста приличен, сигнала си минава през стени и прегради доста по-добре, сравнен с предишните рутери които използвах и които бяха с 2/3 външни антени и предназначени точно за да дават силен сигнал, който да минава през стени тавани и метални прегради.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:clients%2Fa1estatesale%2Fphoto_sets%2F121334%2F34914DSC01532.JPG
Прегледи:1
Размер:136.3 КБ
ID:5783810

    От тази гама , има и малко по-скъпи (около 100 - 160 лв.), по-мощни и с външни антени, но аз казвам това което е пробвано и при мен работи добре.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • #32
      От: Чуденка за рутер.

      TP-Link Безжичен рутер TP-Link Archer C50 AC1200 Dual Band- 63лв.Xiaomi Mi WiFi Router 3-78лв.Кой от двата да поръчам?
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #33
        От: Чуденка за рутер.

        Който е ползвал такива, да ти даде съвет.
        И това какво пише в характеристиките им е едно , а на практика как се държат е друго.
        Имах TP-Link , уж много силен , предназначен да подава безпроблемно сигнала през стени, с няколко антени, но се оказа много зле - едвам хвърляше през 1/2 стени в съседната стая, а като се закачат 2/3 устройства умираше и постоянно трябваше да се рестартира - та го махнах и приключих с тази марка.
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • #34
          От: Чуденка за рутер.

          Аз бих препоръчал Микротик, като ще отворя една скоба - ако има кой да помага при настройките. Малко по-завъртяни са от тия на масовите рутери, и с "уизърда" става до едно ниво. След това иска четене, мислене и познаване на материята.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #35
            От: Чуденка за рутер.

            Ползвал съм TP-Link и нисък клас и по-висок, първия беше евтин, 20-30 лв, работи безупречно 4-5 години, но накрая изгоря. Понеже бях доволен от него взех два на същата марка, но по-висок клас, за около 70-80 лв, в началото се държат добре, след няколко месеца употреба забиваха през минути. Почна се ресетване, упдейт, смяна на фърмуера и какво ли не... Изтърпях ги така почти месец, и минах на ASUS за около 40-50 лв броя, две години и нито едно забиване на нито един от двата рутера! Та лично мен TP-Link ме изгубиха като клиент

            Коментар


            • #36
              От: Чуденка за рутер.

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Аз бих препоръчал Микротик, като ще отворя една скоба - ако има кой да помага при настройките. Малко по-завъртяни са от тия на масовите рутери, и с "уизърда" става до едно ниво. След това иска четене, мислене и познаване на материята.
              Всъщност и аз мислех така, но нещата са се променили. Ето един шот от бързата настройка през winbox-а на един микротик:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mikrotik.PNG
Прегледи:1
Размер:36.9 КБ
ID:5783961

              На 1 екран се настройва:

              1. Връзката към доставчика с все протокола и мака.
              2. Диапазона на вътрешната мрежа
              3. 2-те wireless мрежи - "вътрешната" и за гости.
              4. ВПН-достъп L2PT с някакъв дин. адрес.

              Както и да го погледнеш това задоволява 99,9% от домашните и доооста от бизнес потребителите.



              Допълнение:

              А и са напускали някакви модели на леко учудващи цени.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mtik.PNG
Прегледи:1
Размер:16.7 КБ
ID:5783962

              Дано не са срутили качеството.
              Последно редактирано от bokomo; 17-03-18, 15:30.

              Коментар


              • #37
                От: Чуденка за рутер.

                Така де, нали това писах по-горе - има уизърд с който могат да се направят някои базови конфигурации и да се настроят.
                За по-завързаните неща - четенка.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #38
                  От: Чуденка за рутер.

                  То всичко става с четене Всичко в ниския клас се гради на еднакъв хардуеър като процесори,чипсети.Каквото и да се вземе като марка под капака все е еднакво.
                  Use since:
                  OpenBSD 3.x
                  FreeBSD 4.x
                  Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Чуденка за рутер.

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    TP-Link Безжичен рутер TP-Link Archer C50 AC1200 Dual Band- 63лв.Xiaomi Mi WiFi Router 3-78лв.Кой от двата да поръчам?
                    Ползвам Xiaomi-то над година, с не повече от 4/5 рестарта. Няма забивания или прекъсване на връзката. Слим дизайна и четирите антени допълват положителните черти на рутера. Като минус, първоначалната настройка протича на китайски, след което през хром и превод на английски е доста лесно.

                    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • #40
                      От: Чуденка за рутер.

                      Първоначално публикуван от Ivan_Panayotov Преглед на мнение
                      Ползвам Xiaomi-то над година, с не повече от 4/5 рестарта. Няма забивания или прекъсване на връзката. Слим дизайна и четирите антени допълват положителните черти на рутера. Като минус, първоначалната настройка протича на китайски, след което през хром и превод на английски е доста лесно.

                      Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
                      Ще поръчам това Xiaomi,а доставчика е длъжен да дойде и да го настрои.
                      Благодаря на всички за съветите!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #41
                        От: Чуденка за рутер.

                        Поръчай го да е на английски или руски. Може.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Чуденка за рутер.

                          Аз пък от години ползвам основно Tp-Link различни модели. А колко съм настройвал на клиенти...
                          Та проблеми с забиване и прекъсване не съм забелязал, може би защото залагам на правилните модели

                          П.С. Доставчика НЕ Е ДЛЪЖЕН да ти настройва рутера, освен ако не ти го предостави тои.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Чуденка за рутер.

                            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                            Аз пък от години ползвам основно Tp-Link различни модели. А колко съм настройвал на клиенти...
                            Та проблеми с забиване и прекъсване не съм забелязал, може би защото залагам на правилните модели

                            П.С. Доставчика НЕ Е ДЛЪЖЕН да ти настройва рутера, освен ако не ти го предостави тои.
                            Ако кажеш кои са правилните модели,може и да ми помогнеш при избора.
                            А доставчика може и да не е длъжен да ми настройва рутера,но никога не са ми отказали.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #44
                              От: Чуденка за рутер.

                              Ами даи им някое xiomi с китайски интерфейс да видим
                              Рутерите дето са ти препоръчали колегите не са лоши, включително и xiomi то. На TP-LINK изпробваните са 841 1043, wr4300

                              Коментар


                              • #45
                                От: Чуденка за рутер.

                                Поръчах този,след няколко дни ще кажа дали върши работа.
                                Xiaomi Mi WiFi Router 3
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X