Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чуденка за рутер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Чуденка за рутер.

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    Съвсем се омотах.
    Избираш си доставчик на интеренет. Той ти докарва кабел до терасата. Ако подпишеш за 2 години трябва и рутер да ти даде. Ако не дава, виж такъв дето дава. Слагаш рутера на терасата и ако някой се оплаче, че няма интернет, слагаш из къщата 1-2 от тея дето connann е показал. Ще намериш някой там да ги настрои.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #17
      От: Чуденка за рутер.

      Цецо, ти си с мойта задача.
      Аз имам един рутер на средния етаж и покривам и трите етажа. В крайните точки - най-далечните стаи и ъгли почти нямам покритие или трансфера е на кантар.
      Ама аз не му обръщам много внимание - който му трябва ще се премести малко.
      Ама аз до всяка стая съм си пуснал и медна жичка 6-та категория, та за компютри, телевизори, лаптопи и т.н. си имам 1Gb връзка.
      Иначе за увеличаване на размера (който винаги е от значение) се ползват разните там екстеншъни (екстендери).

      Ако докараш интернет по LAN (мед или оптика) - бюджета е до 150 лв най-скъпия. Иначе има и по 70-80 лв.
      За ония устройства от мобилните оператори - там не знам, сигурно зависи от договори, срокове, трафици, тарифи и т.н.
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • #18
        От: Чуденка за рутер.

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Тая технология е по-капризна и от вирлеса.
        Тук не съм съгласен.

        https://www.ebay.co.uk/itm/BT-Broadb...sAAOSwXfBZiLtw

        Точно това купих за по малко пари разбира се, и работи много стабилно през ел. мрежата. Спокойно праща от 1 до 3 етаж.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #19
          От: Чуденка за рутер.

          Ами и аз преди време закупих чифт подобни, но май бяха Линксис. Дали двете джаджи ще се вържат, както и каква скорост ще успеят да закрепят, много зависи от това в кой контакт са включени, и какви устройства са включени в същия контакт/разклонител.
          Общо взето, резултатите не са много предсказуеми, а и не ме кефи идеята да не мога да използвам даден контакт или разклонител, за да можели да си хортуват технологиите.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #20
            От: Чуденка за рутер.

            Да, хубаво им е в същия контакт или разклонител (по добре да не е разклонител) да няма импулсни зарядни или захранвания, прав си. Но аз контакти в стайте имам бол и това не ми е дерт. Хубавото им е обаче че работят иначе много стабилно и на високи скорости ако им създадеш удобствата от по горе. Поне мойте така правят.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #21
              От: Чуденка за рутер.

              Нямам лични впечатления от технологията /powerline/, а колега, който ги продава и има някаква обратна връзка е отпуск до края на седмицата. По принцип и аз бях скептичен, но до колкото разбрах скоростта е прилична (в началото май беше 10mbit/s?) и много ги купували. По спецификация мрежата не може да мине през трафопост и разклонител с протектор за токов удар.
              Ако има проблем, възможно е и да е от дефектна бройка.
              Мен ме притеснява да не ми изгори компютър за няколко хилядарки, заради обикновен токов удар, не знам сигурни ли са. Но ако се ползва само като WiFi, може би .. това си е най-мързеливия начин за пускане на мрежа.
              Аз лично предпочитам мрежов кабел. Особено, ако ще минава някакво мултимедийно съдържание с високо качество. Едно е сигурно: трансферът през LAN кабел е по-бърз, от колкото през WiFi, независимо с колко антенки е.

              Коментар


              • #22
                От: Чуденка за рутер.

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Можеш и сам, но ще ти отнеме неприемливо количество време.
                Това не съм си и помислял да го пробвам. Ще разчитам на знаещите/можещите.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #23
                  От: Чуденка за рутер.

                  Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                  ................ се ползват разните там екстеншъни (екстендери).

                  Ако докараш интернет по LAN (мед или оптика) - бюджета е до 150 лв най-скъпия. Иначе има и по 70-80 лв.
                  Радо, това екстеншъните не е ли леко дамски проблем? Относно такива кинти за задачата изобщо не ме впечатляват.
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Чуденка за рутер.

                    На първия и на последния етаж слагаш по един рутер/ап и ги свързваш през ел.мржа с адаптери.
                    Use since:
                    OpenBSD 3.x
                    FreeBSD 4.x
                    Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Чуденка за рутер.

                      Епа кинтите са толкоз, не повече.

                      Аз ползвам екстеншини за вълната под мишниците, че взеха да изтъняват .... може да е дамски проблема, ама и при мен върши работа .....

                      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Чуденка за рутер.

                        Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                        На първия и на последния етаж слагаш по един рутер/ап и ги свързваш през ел.мржа с адаптери.
                        Това мисля да е добро решение, аз ще си купя по някое време такова.

                        http://www.ebay.co.uk/itm/BT-Mini-Wi...53.m1438.l2649

                        Ето още по добър вариант. Изобщо има избор.

                        https://www.ebay.co.uk/itm/BT-Mini-W...26.m2548.l4275
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Чуденка за рутер.

                          Ще ползвам тази тема,за един въпрос.
                          Панелен апартамент,с оптичен интернет.
                          Препоръчайте ми какъв рутер да си купя,че този с който съм в момента не става.
                          В смисъл не може да подържа два лаптопа,ако има таблет и тел. мисията е невъзможна.
                          Идваха техниците и казаха,че проблема е рутера.
                          Въпроса е какъв рутер,че нищо не разбирам?
                          Благодаря!
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #28
                            От: Чуденка за рутер.

                            Xiaomi Mi WiFi Router 3

                            CPU: MT7620A
                            ROM: 128MB SLC Nand Flash
                            Memory: 128MB DDR2
                            2.4GWiFi: 2X2 (IEEE 802.11N protocol support rates up to 300Mbps)
                            5GWiFi: 2X2 (IEEE 802.11AC protocol support rates up to 867Mbps)

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016330174749454-800x800.jpg
Прегледи:1
Размер:19.6 КБ
ID:5783739

                            С това се родих. После сложих Падаван фирмуер не намирам особенна разлика но работи много добре.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Чуденка за рутер.

                              А,този?
                              https://www.senetic.bg/product/RB951UI-2HND
                              Последно редактирано от georgipetkov64; 14-03-18, 21:24.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • #30
                                От: Чуденка за рутер.

                                Дедо Гошо, по-добре гледай тия с външните антени и с възможност за смяна на самата антена.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X